קינן: האתגר הניהולי הוא זה המאפיין והמוביל בתפקידם של ה-CFOs

נגה קינן, יו"ר פורום CFO : ההווה של ה CFOs הוא האתגר הניהולי. יחד עם המנכ"ל והיו"ר, נושא ה-CFO על כתפיו את החברה, את הניהול השוטף שלה, את בניית המסד לעתידה ואת מסירת הדין על התנהלותה.

07/01/2013, 10:33
נגה קינן / צילום: קובי קנטור

יו"ר פורום ה- CFO , נגה קינן אמרה בערב האירוע השנתי של הפורום בהילטון ת"א: "צמיחתה של חברה, ערכה ושמירתה מצויים על שולחנו של ה- CFO. צמיחתה של החברה נעשית פחות ע"י הגדלת המכירות ויותר ע"י רכישות ומיזוגים. ערכה של החברה נקבע גם ע"י הכנסותיה, אבל היום, בעיקר, ע"י ערך מניותיה".

קינן הדגישה את חשיבותו של תפקיד ה- CFO בחברות וציינה כי "עוצמת הסיכונים אליהם חשופה החברה, בעליה ומנהליה הבכירים, היא כה גדולה, שנדרשת עצמה אישית ומקצועית לעמוד מולה. כל אלה הם חלק מתפקידיו של ה- CFO".

לדברי קינן, בראייה עתידית על תפקידו של ה- CFO : " הסיבוכיות הגדלה והולכת של העולם העסקי בכלל ומקורות המימון בפרט ייצרו את הצורך ב-CFO חדש". היא הוסיפה: "לפי דיוני וועדות השופטים לאות ההוקרה ל- CFO אפשר לאפיין את ה- CFO העתידי. מצוינות ושליטה בחשבונאות, מסים ודיווחים - כל אלו הינם תנאי הכרחי אך לא מספיק. מה - CFO העתידי נדרשת היכולת להתעמת עם האתגר הניהולי - ולנצח. ה- CFO הוא קודם כל מנהל בכיר ועל כך הוא נשפט, מקודם ומוערך. פורום ה- CFO הוא מחנה האימונים של ה- CFOs בהתמודדותם עם האתגר הניהולי."

עוד אמרה קינן כי לפורום הישגים משמעותיים בשנה החולפת מול גורמי הממשל הכלכליים, ובכלל זה משרד רה"מ, משרד האוצר, רשות המסים, רשות ני"ע ועדת הכספים של הכנסת ובנק ישראל.

שר המשפטים, פרופ' יעקב נאמן אמר באירוע כי פורום CFO "מהווה את אבן היסוד לכלכלת מדינת ישראל, אשר נמצאת במצב הרבה יותר טוב ממדינות אחרות שאין להם את אותן הבעיות שיש לנו". הוא הוסיף כי חלק גדול מהיכולת של מדינת ישראל לעמוד מול כל הסערות היא בעקבות העבודה המצוינת של חברי הפורום.

לקריאת כתבות וסקירות נוספות של פורום CFO, הקליקו כאן גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

כתבות נוספות

"לחברות גדולות יש לא מעט יתרונות, אבל גם חסרונות שנחשפתי אליהם - שיתעצמו עם השינויים בעולם" "לחברות גדולות יש לא מעט יתרונות, אבל גם חסרונות שנחשפתי אליהם - שיתעצמו עם השינויים בעולם" האם לחברה גדולה בישראל קל יותר לשגשג? קובי אלטמן CFO כי"ל, בחן עם משתתפי כנס פורום CFO השנתי באילת את נכונות התיאוריה הזו, לאור הקריירה שלו באמדוקס, טבע וכי"ל מיכל קורן 31/07/2018
"תמיד כיוונתי לעולם הכספים, הוא משך אותי ועניין אותי" "תמיד כיוונתי לעולם הכספים, הוא משך אותי ועניין אותי" בני גלאם CFO קבוצת גטר, נדרש בתפקידו לגמישות מחשבתית יומיומית, אותה פיתח בעשרים שנות קריירה ● "צריך לדעת לקשר ולחבר את כל הפונקציות בחברה ולרתום אותן לתהליכים בה" עו"ד מיכל קורן 11/07/2018
ניהול סיכונים בזמן אמת: המקרה של קריסת חניון הברזל ניהול סיכונים בזמן אמת: המקרה של קריסת חניון הברזל בכנס השנתי של פורום CFO באילת, תארו לפרטים אלעד שלף, משנה למנכ"ל ומנהל אגף עסקים, מנורה מבטחים ביטוח ואמיר דורון CFO דניה סיבוס את יישום תוכנית המגירה, שהוכנה ליום אסון - שאכן שהתרחש כנרת בן אשר 02/09/2018