יואל נווה מנהל בנק הדואר: ישראל אינה משתמשת בכלי הקיים בידיה להגברת התחרות בשוק הבנקאי

באירוע השנתי של פורום CFO אומר יואל נווה מנהל בנק הדואר: "הרגולטור מתנגד לתחרות בשירותים הפיננסיים" ו" קיימות רגולציות חדשות הסוגרות כניסה לתחומי פעילות נוספים".

13/01/2013, 14:52
יואל נווה / צילום:יח"צ

מנהל בנק הדואר יואל נווה, אמר הבוקר במפגש הפורום שנערך בהילטון תל אביב כי הרגולציה אינה מאפשרת לבנק הדואר, כנכס של המדינה, לנצל את יכולותיו לענות על צרכים חברתיים ולאומיים, לדוגמא באפשרות לתת ללקוחות שירותי חסכון.

נווה ציין כי חלק מהגשמת הייעוד של בנק הדואר היא לשנות את הרגולציה ובכך להרחיב את השירותים שבנק הדואר נותן: "פיתוח הבנק והרחבת שירותיו עשויים להביא להגדלת הנגישות בקרב שכבות שאינן זוכות לשירותים כאלו". עוד הוסיף נווה כי "בעצם הרחבת השירותים הבנקאיים יכול בנק הדואר לשמש ככלי נגד הריכוזיות הבנקאית".

נווה טען כי קיימת התנגדות של בנק ישראל לפתח יכולת ולאפשר לבנק הדואר לשלם ריבית על פיקדונות ולתת פתרונות לחסכון. "אנו מציעים דברים שקיימים באיטליה ובשוויץ בהצלחה גדולה", הוא ציין.

כיום מתרכז בנק הדואר בפיתוח שינויים תחת הרגולציה הקיימת. "נכנסנו לעולם ההנפקות של כרטיסים ואנו חוברים לגופים חוץ בנקאיים לצורך התמודדות עם האתגרים שלנו".

נווה ממלא כיום את תפקיד מנהל בנק הדואר החל משנת 2009. לפני כן כיהן כמנכ"ל הראל אשראי וכמנכ"ל הראל פנסיה וגמל בשנת 2005. בשנים 2002-2004 שימש כמנכ"ל מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיה ותגמולים.

לקריאת כתבות וסקירות נוספות של פורום CFO, הקליקו כאן גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

כתבות נוספות

מהן משכורות העתיד, או מהי בכלל עבודה? מהן משכורות העתיד, או מהי בכלל עבודה? תפיסת העולם שלנו בנוגע לשכר עומדת להשתנות באופן דרסטי, אומר רפי הכהן CFO מלם שכר ● "ההגדרה מהי עבודה, מהו תגמול וכיצד למדוד אותם יעוצבו מחדש בשנים הקרובות” עו"ד מיכל קורן 11/07/2018
"לחברות ישראליות יש הרבה מה להרוויח ממסחר ב-OTC" "לחברות ישראליות יש הרבה מה להרוויח ממסחר ב-OTC" כך אומר ג'ייסון פלטרוביץ, סגן נשיא בכיר בקבוצת OTC Markets Group, המפעילה שלוש פלטפורמות OTC  (מסחר מעבר לדלפק) בארה"ב ● "ממחקר עדכני עולה כי חברות שאינן אמריקאיות נהנו מגידול של 37% בנפח המסחר ב'שווקי הבית' שלהן לאחר שנרשמו למסחר בדרך זו בבורסת OTCQX" כנרת בן אשר 17/09/2018
ניהול כספים מתקדם: "שילוב אמצעים טכנולוגיים נמצא בראש סדר העדיפויות" ניהול כספים מתקדם: "שילוב אמצעים טכנולוגיים נמצא בראש סדר העדיפויות" אייל טרגרמן CFO טמפו משקאות, סבור כי על העבודה האנושית להתמקד בחשיבה ויצירתיות והיתר - שיטופל בעזרת טכנולוגיה ומיכון עליהם הוא שם דגש עו"ד מיכל קורן 24/07/2018