יואל נווה מנהל בנק הדואר: ישראל אינה משתמשת בכלי הקיים בידיה להגברת התחרות בשוק הבנקאי

באירוע השנתי של פורום CFO אומר יואל נווה מנהל בנק הדואר: "הרגולטור מתנגד לתחרות בשירותים הפיננסיים" ו" קיימות רגולציות חדשות הסוגרות כניסה לתחומי פעילות נוספים".

13/01/2013, 14:52
יואל נווה / צילום:יח"צ

מנהל בנק הדואר יואל נווה, אמר הבוקר במפגש הפורום שנערך בהילטון תל אביב כי הרגולציה אינה מאפשרת לבנק הדואר, כנכס של המדינה, לנצל את יכולותיו לענות על צרכים חברתיים ולאומיים, לדוגמא באפשרות לתת ללקוחות שירותי חסכון.

נווה ציין כי חלק מהגשמת הייעוד של בנק הדואר היא לשנות את הרגולציה ובכך להרחיב את השירותים שבנק הדואר נותן: "פיתוח הבנק והרחבת שירותיו עשויים להביא להגדלת הנגישות בקרב שכבות שאינן זוכות לשירותים כאלו". עוד הוסיף נווה כי "בעצם הרחבת השירותים הבנקאיים יכול בנק הדואר לשמש ככלי נגד הריכוזיות הבנקאית".

נווה טען כי קיימת התנגדות של בנק ישראל לפתח יכולת ולאפשר לבנק הדואר לשלם ריבית על פיקדונות ולתת פתרונות לחסכון. "אנו מציעים דברים שקיימים באיטליה ובשוויץ בהצלחה גדולה", הוא ציין.

כיום מתרכז בנק הדואר בפיתוח שינויים תחת הרגולציה הקיימת. "נכנסנו לעולם ההנפקות של כרטיסים ואנו חוברים לגופים חוץ בנקאיים לצורך התמודדות עם האתגרים שלנו".

נווה ממלא כיום את תפקיד מנהל בנק הדואר החל משנת 2009. לפני כן כיהן כמנכ"ל הראל אשראי וכמנכ"ל הראל פנסיה וגמל בשנת 2005. בשנים 2002-2004 שימש כמנכ"ל מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיה ותגמולים.

לקריאת כתבות וסקירות נוספות של פורום CFO, הקליקו כאן גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

כתבות נוספות

אז יש בצורת או אין: איך מנהלים את משק המים בישראל? אז יש בצורת או אין: איך מנהלים את משק המים בישראל? בכנס השנתי של פורום CFO באילת סקר CFO מקורות יוחאי שוחט את מדיניות ניהול משק המים בישראל: התפיסה החברתית לפיה המים של כולנו והתפיסה הכלכלית של מחיר ממוצע ארצי דומה לכלל האזרחים עו"ד מיכל קורן 11/07/2018
ניהול סיכונים בזמן אמת: המקרה של קריסת חניון הברזל ניהול סיכונים בזמן אמת: המקרה של קריסת חניון הברזל בכנס השנתי של פורום CFO באילת, תארו לפרטים אלעד שלף, משנה למנכ"ל ומנהל אגף עסקים, מנורה מבטחים ביטוח ואמיר דורון CFO דניה סיבוס את יישום תוכנית המגירה, שהוכנה ליום אסון - שאכן שהתרחש כנרת בן אשר 02/09/2018
חשיבות הטיפול בפנסיה לעובד ולמעסיק בעידן רגולטורי משתנה חשיבות הטיפול בפנסיה לעובד ולמעסיק בעידן רגולטורי משתנה זו כבר הפעם השמינית ברציפות שמנורה מבטחים גמל ופנסיה זוכה בתואר קרן הפנסיה של השנה • גיא קריגר, המנכ"ל, מדבר על האתגרים הניצבים בפני קרן הפנסיה הגדולה בישראל, הערך האמיתי המוצע ללקוחות ומה נדרש מהמעסיק בהקשר של ניהול פנסיה כנרת בן אשר 26/12/2018