יואל נווה מנהל בנק הדואר: ישראל אינה משתמשת בכלי הקיים בידיה להגברת התחרות בשוק הבנקאי

באירוע השנתי של פורום CFO אומר יואל נווה מנהל בנק הדואר: "הרגולטור מתנגד לתחרות בשירותים הפיננסיים" ו" קיימות רגולציות חדשות הסוגרות כניסה לתחומי פעילות נוספים".

13/01/2013, 14:52
יואל נווה / צילום:יח"צ

מנהל בנק הדואר יואל נווה, אמר הבוקר במפגש הפורום שנערך בהילטון תל אביב כי הרגולציה אינה מאפשרת לבנק הדואר, כנכס של המדינה, לנצל את יכולותיו לענות על צרכים חברתיים ולאומיים, לדוגמא באפשרות לתת ללקוחות שירותי חסכון.

נווה ציין כי חלק מהגשמת הייעוד של בנק הדואר היא לשנות את הרגולציה ובכך להרחיב את השירותים שבנק הדואר נותן: "פיתוח הבנק והרחבת שירותיו עשויים להביא להגדלת הנגישות בקרב שכבות שאינן זוכות לשירותים כאלו". עוד הוסיף נווה כי "בעצם הרחבת השירותים הבנקאיים יכול בנק הדואר לשמש ככלי נגד הריכוזיות הבנקאית".

נווה טען כי קיימת התנגדות של בנק ישראל לפתח יכולת ולאפשר לבנק הדואר לשלם ריבית על פיקדונות ולתת פתרונות לחסכון. "אנו מציעים דברים שקיימים באיטליה ובשוויץ בהצלחה גדולה", הוא ציין.

כיום מתרכז בנק הדואר בפיתוח שינויים תחת הרגולציה הקיימת. "נכנסנו לעולם ההנפקות של כרטיסים ואנו חוברים לגופים חוץ בנקאיים לצורך התמודדות עם האתגרים שלנו".

נווה ממלא כיום את תפקיד מנהל בנק הדואר החל משנת 2009. לפני כן כיהן כמנכ"ל הראל אשראי וכמנכ"ל הראל פנסיה וגמל בשנת 2005. בשנים 2002-2004 שימש כמנכ"ל מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיה ותגמולים.

לקריאת כתבות וסקירות נוספות של פורום CFO, הקליקו כאן גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 

כתבות נוספות

אותות פורום CFO הוענקו לאלון גרנות, אלעד אבן חן ודניאל ארדרייך אותות פורום CFO הוענקו לאלון גרנות, אלעד אבן חן ודניאל ארדרייך האותות הוענקו בערב הגאלה השנתי של הפורום • השתתפו בו סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק, מנכ"לים וגורמי ממשל עו"ד מיכל קורן 06/01/2019
"התרומה האמיתית של CFO היא ביכולתו להשפיע על עתיד החברה" "התרומה האמיתית של CFO היא ביכולתו להשפיע על עתיד החברה" בראיון לרגל קבלת אות ההוקרה של פורום CFO, מתאר דניאל ארדרייך CFO סודהסטרים, את העליות והמורדות בהובלת החברה ועד המכירה לפפסיקו עו"ד מיכל קורן 08/01/2019
"הספורט הישראלי נושא עיניו לטוטו והאחריות במידה רבה עליי" "הספורט הישראלי נושא עיניו לטוטו והאחריות במידה רבה עליי" איילת דרורי, סמנכ"לית הכספים של הטוטו, מספרת על האתגרים בניהול מחזור של כ-3 מיליארד שקל בשנה מהימורי ספורט, על הלחץ והעבודה בתקופת המונדיאל וכיצד הישראלים אוהבים להמר עו"ד מיכל קורן 11/07/2018