ציפי לבני מגיבה לדברי אובמה: "זו קריאת השכמה"

הנשיא אובמה אמר בשיחות סגורות שנתניהו מוביל לבידוד ישראל ופועל נגד האינטרס הישראלי, ולבני הגיבה כי "יום אחרי הבחירות חובתה של הנהגה בישראל לנקות את השולחן מכל פגעי ומשקעי העבר"

יו"ר התנועה, ציפי לבני, הגיבה היום (ג') לדברי נשיא ארה"ב ברק אובמה, שאמר כי נתניהו מוביל לבידודה של ישראל ופועל נגד האינטרס הישראלי.

"כל אזרחי ישראל היו צריכים לקבל הבוקר קריאת השכמה. כל מי שעוד לא התעורר,כל מי שעוד נדמה לו שיהיה בסדר - קם הבוקר לאמירה מאוד חדה וברורה של נשיא ארה"ב, שאומר הבוקר שראש ממשלת ישראל מוביל את מדינת ישראל לבידוד חמור ומוסיף ואומר דברים חמורים נוספים על ראש ממשלת ישראל", אמרה לבני במסיבת עיתונאים שכינסה בתל-אביב להצגת מתווה מדיני חדש.

לבני הוסיפה כי "מניחים לנו את האמת בפנים ואנחנו צריכים לדעת שזה מה שקורה ואם לא יהיה שינוי דרמטי והאנשים שיושבים על הגדר לא יצאו להצביע - ישראל תמשיך להיות מובלת אל תוך בידוד שיוביל לאלימות ולהשפעה שאנו כבר רואים על המצב הכלכלי, כי הכל קשור אחד לשני ועל הציבור להבין את זה".

לבני המשיכה ואמרה כי "ארה"ב היא חלק מרכזי מהביטחון הלאומי של ישראל, אפשר לאהוב או לא לאהוב את נשיא ארה"ב אבל אנחנו מדברים על ידידתנו בגדולה ביותר ועל הביטחון של ישראל ולכן הדברים האלו צריכים לעורר כל אזרח ישראלי. זו קריאת השכמה אלו לא דברים שמשרתים מישהו, אני כישראלית מצטערת לשמוע זאת, אבל זו כן קריאת השכמה של ממש לציבור הישראלי".

לדברי לבני, יום אחרי הבחירות התיאום הראשון חייב להיות עם ארה"ב, "תיאום מדויק שיעשה בשיחה כנה בין ההנהגות". לדבריה, "יום אחרי הבחירות חובתה של הנהגה בישראל לנקות את השולחן מכל פגעי ומשקעי העבר. חייב להיות תיאום מדיני ביטחוני מדויק בנושא האיראני ובנושא הפלסטיני, גם אל מול שינויים בעולם הערבי ומול השינויים באזור. התיאום הזה יכלול יוזמה ישראלית לפתיחת מו"מ עם הפלסטינים, שתאפשר לנו תהליכים ביטחוניים טובים יותר ובריתות מול איראן.

"לפני פתיחת המו"מ אנו נקבל גיבוי אמריקאי להסדרי הביטחון עם הפלסטינים, כולל ביטחונות מארה"ב לקיומן. אלו דברים שבהתנהלות נכונה ואחרת כבר קיבלנו בעבר. ארה"ב תחזור ותאשר את אותן התחייבויות שקבר קיבלתי מהנשיא בוש הדבר העמידה על סיום הסכסוך ועל כך שפליטים לא יחזרו למדינת ישראל. אלו הסכמות שכבר הושגו, נכון שלא יצאתי והתרברבתי אודות הדברים האלו כי חשוב היה לי לשמור על האינטרסים של ישראל ולא להשיג איזשהו רווח פוליטי".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988