תכירו את הגאדג'ט למרקים: חולט צמחי תבלין

בסיום הבישול הארוך תמיד נותרת המשימה המייגעת לדוג מהסיר את ענפי התבלינים השלמים - הנה הפטנט המסייע במשימה

טעמם של תבשילי קדרה ומרקים משתדרג להפליא בעזרת תבלינים שלמים ועשבי תיבול, השוחים להם בנחת בסיר המבעבע ומשפיעים מטובם על התוצאה הסופית, אך אינם מוגשים לצלחת. יש הקושרים אותם בחוט או משקעים אותם בסיר, חנוטים בבד, אבל בסיום הבישול הארוך תמיד נותרת המשימה המייגעת-משהו לדוג מהסיר את ענפי התימין והרוזמרין, את צרור הפטרוזיליה, עלי הדפנה, מקלות הקינמון או את גרגירי הפלפל האנגלי והשחור.

כדי להקל את המלאכה באו לעולם חולטי צמחי תבלין, שהם גרסה מוגדלת ומותאמת של חולטי תה, המורכבים ממכל מחורר המשוקע עם התבלינים בסיר כדי לקבל בסופו של דבר נוזל עשיר בטעם, ללא עלים וגרגירים. סטודיו Klipi הישראלי מציע מכל שכזה, שישה סנטימטרים רוחבו, 12 סנטימטרים גובהו, המזכיר בעיצובו בצל או ראש שום. המכל עשוי מפלסטיק עמיד לרתיחה, בטוח לשימוש במזון, מחירו שפוי בהחלט, והוא נראה במבט ראשון כפטנט נחמד ויעיל.

בדקנו, בתקווה לפרגן ולהמליץ על מוצר ישראלי, אבל הוא אינו מוצלח כמתחריו היקרים יותר מהתפוצות, למשל חולט עשבי התבלין המשובח של WMF, שעשוי מנירוסטה.

נפח הגאדג'ט הישראלי קטן, מנגנון הסגירה שלו אינו מושלם, וחסרונו המרכזי הוא בהיעדר ידית: הוא מתחמם ברתיחה, ולא נוח להוציאו בתום השימוש. גם הניקוי אינו פשוט כמובטח, בעיקר אם במרק או בתבשיל משתמשים בפפריקה או בכורכום; הפלסטיק נצבע בצבעי התבלין ודרוש מאמץ כדי להשיבו לצבעו המקורי. בקיצור: מעוצב, זול ממתחריו, אך פחות יעיל ונוח לשימוש מהם. 39 שקלים ברשת חנויות סוהו.

צרו איתנו קשר *5988