תכירו לעומק את אנג'לינה ג'ולי, ששווה 120 מיליון ד' לפחות

היא ננטשה בגיל צעיר ע"י אביה, גדלה כמעט ללא משפחה, עזבה את הבית עוד לפני שמלאו לה 18 וניסתה להתאבד מספר פעמים ■ מי שהייתה הילדה הפרועה של הוליווד והספיקה לצבור הון של 120 מיליון דולר לבדה, מפצה היום את עצמה במשפחה הגדולה שהקימה עם בראד פיט

איפה אנג'לינה ג'ולי נמצאת עכשיו? מעט קשה לענות על השאלה הזו, כי הילדה הפרועה של הוליווד, שמסרבת להתבגר, לא מסוגלת להיות במקום אחד יותר מדי זמן. פול יאנג שר פעם: "כל מקום שבו אני תולה את הכובע שלי הוא ביתי", ג'ולי מניחה את הכובע ואז קונה את הבית. היא בלונדון כדי לצלם סרט חדש של דיסני שבו משתתפים שלושה מילדיה, ואז לוקחת את בן זוגה בראד פיט ללילה באזור הכפרי של אנגליה. היא בקליפורניה כי צריך לקנות תחפושות לילדים, בצרפת כי צריך לעשות הכנות לחתונה עם פיט ולארגן את השאטו, היא אורזת לקראת הנסיעה למחנה הפליטים בגבול ירדן-סוריה ומתכוננת למסע הבא למדינת עולם שלישי, כי העולם הראשון עסוק בדברים אחרים ושוכח את מה שחשוב באמת, לדעתה.

ג'ולי, שתחגוג השנה את יום הולדתה ה-38, היא סמל סקס שזז לכל מקום עם סמל של האו"ם. מצד אחד משתמשת במיניות שלה כדי למשוך צופים וליצור הכנסות, ומצד שני משתמשת בסלבריטאות כדי לעורר את המודעות של אותם צופים לצד היפה פחות של העולם.

כדי להבין מה מניע את ג'ולי ועל מה בעצם היא מפצה, צריך לחזור אחורה בזמן, אל הילדות. היא נולדה בלוס אנג'לס לשחקנית והדוגמנית הצרפתייה מרשלין ברטרנד (שנפטרה לפני שש שנים), ולאב אמריקאי, השחקן ג'ון וויט. כשהייתה בת שנתיים התגרשו ההורים, והאם לקחה אותה ואת אחיה ג'יימס לניו יורק.

כשאנג'לינה הייתה בת 11 חזרה המשפחה ללוס אנג'לס. היא התקשתה להשתלב בבית הספר החדש: היו לה פלטות בפה ומשקפיים מעל האף, והיא הפכה מושא ללעג בקרב הילדים. הכעס על אביה שנטש אותה ואת המשפחה, לא הירפה. יותר מפעם אחת היא חתכה לעצמה את הוורידים בניסיון להתאבד.

בגיל 14 היא נשרה מבית הספר, החלה ללבוש שחור בלבד, צבעה את השיער בסגול, והתרועעה עם חברים פנקיסטים במסיבות פרועות. כך גם נחשפה לראשונה לעולם הסאדו-מאזו. באחת הפעמים ביקשה מבן זוגה לחרוט בלהב על קו הלסת שלה - עד היום נשארה לה צלקת קטנטנה. במשך שנים טיפחה אוסף סכינים, מצאה ש"מדעי הקבורה" הם נושא קסום וחלמה לנהל בית הלוויות. לא בדיוק תחביבים של נערה רגילה.

אחרי שנפרדה מהחבר, שכרה דירה בסמוך לאמה, והחלה להתוודע לעולם המשחק. אגב, ג'ולי הוא למעשה שמה האמצעי - היא ויתרה על שם המשפחה וויט מכיוון ששאפה להצליח בזכות עצמה, וגם כמחאה נגד האב.

במישור הזוגי, קשה לומר שג'ולי נחלה הצלחות גדולות. היא נישאה פעמיים: בפעם הראשונה בגיל 21 לשחקן ג'וני לי מילר, שכיכב בסרט "טריינספוטינג". לחתונה הזו היא הגיעה במכנסי עור שחורים ובחולצת טי לבנה שעליה נכתב שמו של החתן בטיפות הדם שלה. הנישואים נמשכו שלוש שנים, וב-1999 הם נפרדו. גם הנישואים השניים היו לשחקן, ונמשכו שלוש שנים: בילי בוב תורנטון, המבוגר ממנה בשנים רבות, הצליח להחזיק מעמד עם ג'ולי מ-2000 עד 2003, אז היא גילתה על בגידותיו הרבות ועזבה אותו.

בין מערכת נישואים אחת לשנייה הכריזה כי היא ביסקסואלית, וניהלה מערכת יחסים עם שחקנית שהכירה בניו יורק, ג'ני שימיזו. ב-2007 הודיעה שימיזו לעולם, ובעיקר לבראד פיט, שהיא וג'ולי עדיין אייטם. "מערכת היחסים שלנו מעולם לא הסתיימה, ואני עדיין המאהבת שלה. אני חושבת שנמשיך במערכת היחסים העמוקה שלנו, שהיא הרבה מעבר לסקס".

הפיצוי הגיע כשהכירה את בראד פיט. כמי שגדלה ללא אב, וללא משפחה גדולה, היא מצאה את האדם לבנות איתו את חייה. "הוא לא רק אהבת חיי, הוא המשפחה שלי. כבר התרגלתי להיות לבד, ועכשיו כל כך משמח אותי להיות מוקפת במשפחה. אני מאמינה שזה חשוב שיהיה מישהו שיחווה יחד איתך את ההיסטוריה של ילדייך". הבילוי האהוב עליה ביותר, היא מוסיפה, הוא לשבת עם כל הילדים במיטה ביום ראשון בבוקר, ולראות ביחד סרט.

השניים נוסעים ביחד עם ששת ילדיהם לכל מקום על פני הגלובוס, וכשזה לא מתאפשר, ג'ולי מסתפקת בגיחות קצרות בלבד. באוקטובר האחרון, כשהמשפחה קפצה מבריטניה לצרפת, הילדים התגעגעו לאוכל הבריטי. ההורים המסורים הזמינו עבורם משלוח מאנגליה בשווי 5,000 ליש"ט, כולל חטיפים לא בריאים. "אני יותר קשוחה עם הבנות מאשר עם הבנים שלי, אני לא נוטה לוותר להן, אבל לעומת זאת הן יכולות 'לטפס' על בראד באופן חופשי. אין לי מושג איך נוצרה החלוקה הזו, אולי זה פרוידיאני, או שבגלל שאני מכירה נשים טוב יותר, אני מבינה את דרך ההתנהגות שלהן ויודעת מה הן מתכננות".

לג'ולי אין בעיה להודות שהיא לא שולטת במטבח: "אני לא יודעת לבשל, פקס מבשל יותר טוב ממני". אולי בגלל זה, השניים אוהבים לבלות במסעדות. ביוני האחרון, למשל, הם בילו יחד עם עוד שלושה חברים במסעדה הודית, ובזבזו בערב אחד כמעט 3,000 ליש"ט. הם הזמינו את השמפניות והיינות היקרים ביותר, ולזה הוסיפו פחות או יותר את כל המנות בתפריט. הטיפ הנדיב הסתכם בכ-700 ליש"ט.

*** הכתבה המלאה - במגזין "ליידי", הנמכר גם ברשת סטימצקי

צרו איתנו קשר *5988