דרינק עם רמי לוי: "לא הולך לקולנוע, לא קורא ספרים"

לוי, שהסרט "טיטאניק" גרם לו לעצור ניידת של שח"ל, מסביר למה הוא לא קורא ספרים ומדבר על העיסוקים בשעות הפנאי: כדורגל, חברים והקובה של אמא

אני בערב, מתחם "אביגדור" שברחוב בן-אביגדור בתל-אביב. יבואנית הוויסקי "ג'וני ווקר" חוגגת את "ברנס סאפר" (החג הלאומי של סקוטלנד), וההמולה גדולה. מאות מוזמנים מתכנסים לכבוד האירוע שמפגיש חמישה שפים שונים לארוחת טעימות בליווי וויסקי. הקהל מעורב: יש כאן דיפלומטים משגרירות בריטניה, עיתונאים מתחומי הלילה והחברה, יש מוזיקאים ותיקים וצעירים וכמה דמויות מוכרות מעולם העסקים. לא כולם מכירים אחד את השני: בעוד הצוות של גיא פינס מחפש סלבס מסוג אחד, מחפש הצוות של "גלובס טי.וי" ידוענים מסוג אחר. יש בכל הערב-רב התרבותי שבמתחם אולי רק אדם אחד שכולם מכירים. קוראים לו רמי לוי.

ההמולה גדולה, ואני מחליט להסתפק בתצפית על לוי, מוקף כמעט כרגיל בחבריו הטובים. את השיחה הצפופה יותר, אני שומר למחרת היום בשעות הצהרים.

כמעט כולם יודעים שרמי לוי התחיל מחנות קטנה בפאתי השוק, ועבד קשה עד שהצליח להקים את האימפריה הקמעונאית שלו, ועדיין - כשהוא פורט את זה לפרטים, זה נשמע מרשים הרבה יותר:

"עד אחרי הצבא, כשהייתי כבר בחור בן 21, חלקתי עם אחי את אותה המיטה. היינו ישנים 'ראש ורגל'. טלפון לא היה בבית ובשיכון המפונים שבו גרנו, בכל הבלוק כולו הייתה רק טלוויזיה אחת בביתה של אישה צדקת, שכולם היו באים אליה לראות".

טבע עם הטיטאניק

- חוץ מעבודה והרצאות שאתה מעביר, איך אתה מעביר את זמנך הפנוי. סרטים? ספרים? טלוויזיה?

"הסרט האחרון שראיתי היה "טיטאניק" וגם ממנו יצאתי באמצע".

מיד מסתבר שלא מדובר באכזבה מביצועיו של ליאונרדו דה-קפריו הצעיר. נראה כי מלבד האוסקר, יכול ג'יימס קמרון לרשום לעצמו עוד הישג קטן בסרט האסונות המרגש על אוניית הפאר הטבועה: הוא גרם לרמי לוי להפסיק וללכת לקולנוע.

"בניגוד לבתי הקולנוע של פעם שהיו מקומות גדולים, אולמות הקולנוע של היום ממש מכניסים אותך לתוך הסרט. באמצע טיטאניק, כנראה שכל-כך התרגשתי, עד שהרגשתי לחץ בחזה. יצאתי החוצה, עצרתי ניידת של שח"ל שבדיוק עברה במקום והגעתי לבית-החולים לבדיקות.

"ברוך השם לא מצאו אצלי כלום, אבל מאז, למעט הקרנות קצרות, לא נכנסתי לקולנוע".

סיפורה של הטיטאניק הצליח אולי לרגש את לוי, אבל לא כמו החיים עצמם:

"ביום חמישי הייתי אמור לטוס לדאבוס, ביל גייטס הזמין אותי למסיבה. "בסוף טסתי רק ביום שישי, כי ביום חמישי יצא לי להשתתף בפעילות של עמותה שמחלקת מזון לנזקקים והתרגשתי עד דמעות".

- טיסה לשווייץ לוקחת ארבע שעות, בלי טלפונים. לפחות במטוס אתה רואה סרטים?

"כמעט שלא. אם אני טס עם עוד אנשים, אני מעדיף לדבר עם מי שלידי. אם אני טס לבד, אני יכול לקרוא קצת עיתון ולהציץ במה שיש על המסך. אני טס הרבה עם 'אל-על' והם משדרים את 'ארץ נהדרת', אז אני רואה וצוחק".

- עשו לך כבר חיקוי שם.

"עשו פעם אחת. לאחרונה עשו גם ב'בובה של מדינה' בערוץ 10".

- אהבת?

"למה לא? זאת תוכנית שנועדה לבדר, ואם היא מצליחה להצחיק אנשים, אני בעד".

- ומה עם ספרים?

"אני דיסלקט. לא יכול לקרוא ספרים. עם עיתונים אני עוד מסתדר, אבל ספרים אני לא קורא. אם יש משהו שנראה לי מעניין במיוחד, אני מבקש שיקריאו לי".

- משהו מעניין שהקריאו לך לאחרונה?

"לא לאחרונה, אבל זה היה ספר של רם אורן, לא זוכר אפילו מה מהם, אבל היה מעניין".

- מוזיקה אתה אוהב?

"אני אוהב מאוד מוזיקה, אבל אין לי כיוון מיוחד. אני שומע הכול. זה יכול להיות קונצרט, זה יכול להיות אום כולתום, שירים עבריים, מזרחית. כשאני ברכב ולא מדבר בטלפון, אני שומע מוזיקה ברדיו".

- אבל כדורגל אתה אוהב, אני יודע. פגשתי אותך בטיסה לגמר ליגת האלופות במינכן!

"אני בדרך-כלל טס לגמר, כמעט בכל שנה".

- וקבוצה בארץ?

"בית"ר ירושלים כמובן".

- מה אתה חושב על הסיפור עם השחקנים המוסלמים והקהל?

"אני כמובן נגד זה. זה לא נעים ולא מקובל עליי. מדובר אולי ב-5% מהקהל של בית"ר שלצערי מקבל את הפוקוס. כל השאר בסדר גמור".

- אז סרטים אתה לא רואה מאז הטיטאניק, ספרים אתה לא יכול לקרוא, מוזיקה אתה שומע בעיקר ברדיו וטלוויזיה רק מעט באמצע הלילה. איך אתה מבלה את שעות הפנאי שלך?

"בעיקר עם המשפחה ועם חברים. זה הכיף הכי גדול שלי. בכל שבת ב-11 בבוקר, אני עורך קידוש אצלי בבית לחברים ולמשפחה. יושבים, מדברים דברי תורה, אוכלים שותים ונהנים".

- אבל בכל זאת, פינוק שהוא לא גמר ליגת האלופות: יין, סיגרים, מכונית ספורט, טיולים, משהו.

"מרק קובה של אמא שלי. זה פינוק אמיתי. כשאני יכול בימי שישי, אני הולך אליה ואוכל מרק קובה".

צרו איתנו קשר *5988