לכתבה הקודמת"ללקוח בארץ לא משנה שאני מדבר איתו מג'ונגל בפפואה" לכתבה הבאה"העבודה שלי מתחילה ברגע בו אני נכנס למכונית"

"לא קיים פרויקט שיתעכב ויחכה רק לבואי"

דיוויד קלייין, מבעלי רשת "קפה Joe", מנהל את הרשת מחווה בניו מקסיקו ■ "כשהייתי מנכ"ל היתה לי בעיה, כי רציתי לראות כל הזמן את הכל"

27/02/2013, 13:08
שירות גלובס
דיוויד קליין / צילום:  יח"צ
דיוויד קליין / צילום: יח"צ

דיויד קליין, מבעלי רשת "קפה Joe" הישראלית, חי ארה"ב, ומוכיח את משמעותו של המושג ניהול מרחוק הלכה למעשה.

קליין, בן 46, חי מזה שנתיים יחד עם אשתו בחווה שבניו מקסיקו, כאשר יחד הם מגדלים 2 חתולים, 3 חמורים ו-5 כלבים. בתוך סביבה מיוחדת זו, מצליח קליין לשלב גם עבודה מול הנהלת החברה בישראל ומול הסניפים.

"היום שלי ממילא מתחיל מוקדם, בגלל החווה והטיפול בחיות", מסביר קליין בראיון טלפוני. "אבל במהלכו אני נמצא בקשר תדיר עם הארץ, אם דרך מיילים ואם באמצעות שיחות ועידה, אותן אני עורך דרך המחשב או דרך הסמארטפון", הוא אומר.

"אני לא מרגיש שהמרחק מהשטח הוא חסרון. היום אפשר לעשות את הכל בטלפון, כולל לערוך צ'ט עם ההנהלה שבארץ. השהות שלי כאן גם מאפשרת לי להיות בקשר רציף עם ספקי הקפה שלנו, שרובם נמצאים בדרום ומרכז אמריקה. היום אני אחראי על הטעימות".

- הטלפון מצליח לגשר על כל הפערים?

"אני חושב שלשיחות וידאו יש יתרון על מיילים ועל שיחות טלפוניות. ברגע שאפשר לראות את הדובר, השיחה מקבלת יותר עומק. חשוב לראות את העיניים של מי שמדברים איתו, אבל אין ספק שהטכנולוגיה של היום, שינתה את העולם והיא הופכת את העבודה לנוחה ויעילה יותר. אני מצליח לעבוד גם מהבית".

- קורה שאתה מטייל וממשיך לעבוד, לא רק במשרד שבבית?

"בוודאי. לאשתי ולי יש קרוון ואנו נוסעים לפעמים לטייל. הודות לטכנולוגיה, אין רגע בדרכים בו אני לא יכול לענות למייל או אפילו להשתתף בפגישה חשובה. להוציא כמובן מקומות בהם אין קליטה כמו למשל בגרנד קניון, למרות שגם שם כבר יש קליטה. בהחלט קרה שנסענו לטייל עם הקרוון, אני נהגתי וביקשתי מאשתי שתענה עבורי למיילים הדחופים".

רשת קפה Joe נוסדה בשנת 1997 עם פתיחת הסניף הראשון ברחוב החשמונאים בתל אביב. מאז היא התרחבה ומפעילה 130 סניפים ונקודות מכירה ברחבי הארץ ובהן גם בדלק מנטה.

"אני חושב שכשהייתי מנכ"ל ברשת, היתה לי בעיה רצינית, כי בגלל שניסיתי להיות בשליטה, רציתי לראות כל הזמן את הכל", מודה קליין.

"אבל זה לא נכון. הבעיה היא שבמקרה כזה הצוות חושש להעלות רעיונות חדשים ולעבוד לבד. היום אני רואה שדברים חדשים מגיעים מהצוות, ואני מאמין שזה הודות לכך שאני יותר פתוח. אנשים לא מרגישים שהם חייבים לחכות לי, וזה נותן לי להרגיש הרבה יותר נוח. אז נכון שאני עדיין מאמין במפגשים פנים אל פנים, ה-"Look And Feel" מאוד חשוב לי, ולכן אני מבקר הרבה בארץ. אבל אני לא מאמין שיהיה פרויקט שלא יתקדם ושיחכה רק לבואי".

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>