לכתבה הקודמת"לא קיים פרויקט שיתעכב ויחכה רק לבואי" לכתבה הבאהמנכ"ל סודהסטרים: "לכל מנהל דיקטטור יחכה אביב ערבי"

נושאים הקשורים לכתבה

"העבודה שלי מתחילה ברגע בו אני נכנס למכונית"

ישראל קורט, מנכ"ל חברת התכשיטים ה.שטרן, מצליח לשלב בקלות יחסית בין ימים עמוסים בפגישות, ביקורים בסניפי הרשת, עבודה משרדית ופנאי

24/02/2013, 14:23
שירות גלובס
ישראל קורט מנכל ה.שטרן / צילום: יחצ
ישראל קורט מנכל ה.שטרן / צילום: יחצ

ישראל קורט, מנכ"ל חברת התכשיטים "ה.שטרן" מצליח לשלב בקלות יחסית, בין ימים עמוסים בפגישות, ביקורים בסניפי הרשת, עבודה משרדית ופנאי. הוא מסביר כי הניסיון שרכש לאורך השנים, כמו גם הטכנולוגיה המתפתחת, אפשרו לו לסגל שיטות עבודה יעילות במיוחד.

"היום שלי מתחיל מוקדם בבוקר, עם תרגילי ספורט. אני הולך כ-7 קילומטר על ההליכון, ופעם בשבוע אני שוחה. רק אחר כך אני מתפנה לעבודה. אם אני מגיע למשרד, זה יהיה בתשע בבוקר, אבל בהרבה מקרים אני מסתובב, נוסע לחנויות ולפגישות, וכ-3 ימים בחודש אני טס לחו"ל במסגרת העבודה".

היומן שלך עמוס?

"בואי נגיד שבארץ, אני בדרך כלל מצפה מאנשים להתאים עצמם אלי ולא להיפך. המזכירה שלי יודעת שאני מעדיף לרכז לעצמי יום קבוע שמיועד לפגישות במשרד, וביתר הזמן להיות גמיש".

קורט, בן 60 ("אני לא מתכנן לפרוש"), מנהל מגיל 26, כאשר הקריירה הניהולית שלו החלה בבנק הפועלים, שם היה אמון על צוות של 120 עובדים. היום הוא כבר מציין 25 שנים בחברת "ה.שטרן".

דקה לענות למיילים

השנים, הניסיון, ואולי גם הכשרון הטבעי, גרמו לקורט לסגל לעצמו דפוסי עבודה יעילים. "למדתי שלא לדחות מה שאפשר לעשות מיד, למשל לענות למיילים. לוקח לי דקה לענות למיילים ואם אני יכול לעשות זאת מיד, אני עושה. לא משנה היכן אני נמצא. הרי היום, הודות לטכנולוגיה את רוב העבודה הזו אני עושה דרך הטלפון".

אז זה הטיפ שלך? אסור לדחות?

"לפי שיטות הניהול, ובעיקר לשיטתו של סטיבן קובי, יש 4 רבעונים: דברים דחופים וחשובים, יש דברים חשובים ולא דחופים, יש לא חשובים אבל דחופים, ויש לא חשובים ולא דחופים. אלה 4 מצבים שכל מנהל צריך להתנהל מולם. אני נמצא תמיד ברבעון השני. אני אף פעם לא מחכה לרגע האחרון, וזה נכון גם בתשלומים שצריך לשלם. סטיבן קובי כתב את הספר '7 ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד', וכל מנהל שעובד אצלי צריך ללמוד את הספר הזה בעל פה".

אז נולדת לנהל נכון את הזמן, או התייעלת עם הזמן?

"למדתי שצריך להאציל סמכויות. אופי העבודה והקצב בבנק שונים מאלה שב'ה.שטרן'. כאן זה יותר נינוח, והאצלת הסמכויות מקלה עוד יותר. אם אתה לא מאציל סמכויות אתה הופך למריונטה. היום, מבנה הארגון שלי הוא כזה, שאני פשוט לא נמצא שם. החברה היא כמו מצנח, כשכל חוט במצנח מסמל מישהו אחר במטה".

ואתה?

"אני לא נמצא שם. אבל את הניהול מלמעלה, אני עושה מרחוק. מיום שנכנסתי לחברה, וזה היה לפני 25 שנים, אני עם טלפון. מהראשונים שהיו בשוק. אני מתחיל לעבוד מהרגע בו אני נכנס למכונית".

עובד בחופשה, ונופש בעבודה

יש לך זמן לצאת לחופשה?

"בהחלט. מעבר לחופשות הרגילות, כשאני בנסיעת עבודה, אני נוהג לקחת עוד שבוע חופש ולטייל. אני נוסע במסגרת שכזו לפיליפינים, לברזיל, ולאחרונה טסתי לאוסטרליה - לחופשה מוחלטת. בשנה שעברה הייתי בבוניטו בברזיל. זה מקום מקסים, שיש בו נהרות שקופים לגמרי, כמו אקוואריום, ואפשר לצלול שם עם הדגים".

קורה שאתה עובד במהלך חופשה?

"אין ברירה אחרת. אני אדם דיגיטלי ו'מולטי טסקינג'. הנה, גם עכשיו בזמן שאני מדבר איתך אני קורא מיילים, ואת אפילו לא שמת לב".

כמה זמן מהיום אתה נמצא מול המחשב?

"היום אני כמעט ולא יושב מול מסך המחשב, כי אפשר לעשות הכל גם דרך הטלפון. התקופה של ה-PC היתה קצרה יחסית".

אז אתה 'פריק' של טכנולוגיה?

"אני לא חושב שזה בגלל שאני 'פריק', כמו בגלל שזה דבר מאוד שימושי".

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>