בכירים בליכוד-ביתנו: "בנט בדרך להיכנע"

בגלי צה"ל דווח הבוקר כי גורמים בכירים במפלגת השלטון טוענים כי יושב-ראש הבית היהודי בדרך להיכנע ולהיכנס לממשלה, זאת בשל חששו מבחירות חוזרות וזעם שיתעורר בקרב בוחריו על "בזבוז" 12 המנדטים

בכירים בליכוד-ביתנו מעריכים הבוקר כי הצהרותיו הנחרצות של יושב-ראש הבית היהודי אמש, שתקף אמש את הצטרפותה של לבני לממשלה - מצביעות דווקא על כך שהוא בדרך להיכנס לממשלה. כך דווח הבוקר בגלי צה"ל.

על פי הדיווח, אמרו הבכירים כי "אם ראש הממשלה ייאלץ ללכת לבחירות חדשות בגלל בנט - קהל המצביעים של הבית-היהודי יזעם על בזבוז 12 המנדטים, ואם נתניהו יקים לבסוף ממשלת שמאל עם לבני, יחימוביץ' ומופז, הקהל שבנה על בנט כמאזן לנתניהו מימין, יזעם עליו גם כן".

נפתלי בנט ויאיר לפיד ממשיכים להפגין קשיחות מול ראש הממשלה בנימין נתניהו. השניים, עדיין המועמדים המובילים להיות שותפיו הבכירים בממשלה הבאה, מציגים חזות אחידה שמקבלת תוקף גם בשיחות סגורות שמקיים בנט לאחרונה ובהן הוא מבהיר - "אין מצב שאני אכנס לממשלה בלי יאיר לפיד ויש עתיד".

בנט: זה לא יהיה אסון אם לא נהיה בממשלה

אמש ניצל יושב-ראש הבית היהודי, נפתלי בנט, את ועידת מפלגתו כדי לתקוף את ההסכם הקואליציוני הראשון שחתם נתניהו עם ציפי לבני. "האם נחזק את ארץ ישראל ואת בירתנו ירושלים, או נפקיד את המשא ומתן בידי מי שכבר הציעה לחלק את ירושלים וכבר ויתרה על העיר אריאל?", שאל בנט בנאומו.

"הרכב הממשלה יכריע האם זו ממשלת הזדמנות עם כוחות חדשים או ממשלת החמצה", הבהיר בנט. "אם הממשלה החדשה כיוונה הסתערות על בעיות האמת של ממשלת ישראל אנחנו בפנים, בתור השותף הנאמן והמסור ביותר אבל אם הכוונה היא לקנות עוד זמן - לא נהיה - וזה לא אסון", הוסיף.

צרו איתנו קשר *5988