לכתבה הקודמתאיריס בק מונתה לסמנכ"לית בכירה לתקשורת תאגיד בטבע לכתבה הבאהמנכ"ל סודהסטרים: "לכל מנהל דיקטטור יחכה אביב ערבי"

נושאים הקשורים לכתבה

מנכ"לית סליו: "אנחנו במשרד עסוקות בלחשוב כמו גברים"

דרינק עם שגיב שקד, מנכ"לית רשת אופנת סליו, שמסבירה למה טרילוגיית "50 גוונים" מיועדת למעשה לגברים, ומספרת איזה עולם תרבותי פתחו בפניה ילדיה

03/03/2013, 18:20
ניר קיפניס

אם אתם מחובבי השף אביב משה, הנה "טיפ" קטן: מסעדת "מסה" נפתחת מחדש (למשמרת ערב) רק ב-19:00. "נשמח לארח אתכם אז", אמרה המארחת, משאירה את שגיב שקד, מנכ"לית אופנת הקז'ואל סליו, ואותי על המדרכה בחוץ, נבוכים כמו שני תיכוניסטים שהתברר שהם עדיין צעירים מדי מכדי לשתות בבר.

החיפוש שלנו ברחוב הארבעה בתל-אביב אחרי מקום אלטרנטיבי, הניב גילוי נחמד שענה לשם "אפסטיירס", מעין טאפאס-בר מעודכן: בר צר וארוך עם הרבה עץ שחור ומראות בסגנון עדות ה"בראסרי", תפריט אלכוהול עשיר לעומת תפריט יינות רזה ומנות בר חביבות, שמהן דגמנו נשנושים כמו קרפצ'יו (לא רע), סביצ'ה (טובה מאוד) ואפילו טרטר סלמון (מצוין).

שקד, מטעמי זהירות בדרכים, הסתפקה בכוס קברנה סוביניון של רקנאטי, בעוד אני מנצל את הערב החמים כדי להתחבר לברזייה הצוננת של הבירה (סטלה ארטואה).

- שגיב זה לא שם מקובל לאישה, בטח לא בדור "שלנו".

"לקח לי שנים להתרגל לשם וללמוד לאהוב אותו. 4 ימים הייתי בלי שם, עד שאמא שלי החליטה עליו. מאז, כמעט הכול זה רצף של תקלות: ממפקדים בצבא שהיו שואלים 'מי זה שגיב?', ועד אנשים שקוראים לי 'שגית' או שואלים 'מתי שינית את השם?'; אפילו לא 'האם שינית את השם?'. אבל זה בסדר, התרגלתי, אני אפילו לא מתקנת יותר את מי שטועה".

בזכות הקשר העסקי עם הנהלת הרשת בצרפת, מבקרת שקד לא מעט בבירה התרבותית של אירופה הקלאסית, לא משהו שעובר לידה.

שקד: "אני נוסעת לעבוד, וברוב הימים עובדת מאוד קשה, אבל תמיד כשאני נוחתת, אני מתעדכנת בתערוכה האורחת במרכז פומפידו".

- וצרפתית למדת מכל הנסיעות האלה?

"לצערי לא. בקושי כמה מילות נימוס, אבל מה שכן: למדתי לקרוא תפריטים של מסעדות. רגע - אוכל זה נחשב תרבות?".

אני מחווה בקצה סנטרי לכיוון הכרס, כדי להפגין את עוצמתי התרבותית. לזכותה של שקד ייאמר כי ההרפתקאות הקולינריות בפריז לא הותירו בה את חותמן הפיזי.

- את עושה ספורט?

"הלוואי. אני מרגישה שזה קרוב, ואם היו שואלים אותי מה הדבר הראשון שהייתי מכניסה לחיי, זה כנראה ספורט. מסביבי כולם רצים מרתון וחצי מרתון, ואני מעדיפה להירגע עם כוס יין על המרפסת, עם הפרגולה, פטריית החימום ושיחה עם בעלי".

- חצר, פרגולה, חימום, בעל, יין ו...?

"מוזיקה. בעיקר ישראלית: אהוד בנאי, אברהם טל, 'כנסיית השכל', אביב גפן, 'משינה'. באוטו יש לי דיסק של דודו טסה שאני מאוד אוהבת. אם אני צריכה לצאת מהמוזיקה הישראלית, אז אפשר להזכיר את 'קולדפליי' או את מדונה, למרות שאותה אני אוהבת בעיקר בהופעות. היא אדירה".

- איזה ספרים נמצאים בתפריט שלך?

"אני אוהבת ספרות שעוסקת בתרבויות רחוקות. זה התחיל אצלי עם 'רודף העפיפונים' ו'נער החידות ממומביי' והמשיך הלאה לקריאה של ספרות איראנית למשל. אהבתי מאוד את 'מעשה בטבעת'. גם את 'נער קריאה', וכן, קראתי את כל הטרילוגיה של '50 גוונים'. אני לא מבינה למה אומרים שאלה ספרים לנשים. נכון שזה מעין 'אנה קרנינה לעקרות-בית', אבל בעיניי זה ספר לגברים, כדי שתבינו איך הראש שלנו עובד".

- דווקא ביומיום את צריכה להיכנס לראש של גברים.

"לגמרי. אנחנו במשרד בעיקר נשים שעסוקות כל היום בלחשוב כמו גברים, להיכנס לראש שלהם, אבל אני לא תמיד אוהבת את החלוקה הזאת. למשל, כשאני קוראת על דברים שנשים או גברים עושים טוב יותר בעסקים, או על פערי שכר בין נשים לגברים, אני קצת מסתייגת. אולי מבחינה סטטיסטית זה נכון, אבל אני לא אוהבת את ההתעסקות הזאת. בסוף הכול נמדד לפי תפוקות".

- איך זה מתבטא בכל הקשור לחוויית האימהות שלך?

"בגדול אני חושבת שצריך למצוא את האיזונים בחיים. נניח שהילדים שלי מפסידים מזה שאני לא מספיק בבית. מצד שני, אם הייתה להם ליותר שעות ביום אמא שהיא פחות שלמה עם עצמה, זה היה טוב יותר? בסוף הכול זה שאלה של כמה מצליחים לאזן בין מה שטוב לך ומה שטוב ליקיריך".

אפרופו ילדים, שקד מודה כי הילדים שינו את עולמה התרבותי, ולא רק במובן של הצגות או סרטי ילדים.

"בזכות הבת שלי, שרוקדת, התחלתי ללכת למופעי מחול - מהבלט הישראלי ועד ל'לורד אוף דה דאנס', או שאולי זה היה 'ספיריט אוף דה דאנס'? בזכות הבן שמשחק כדורסל התחלתי לראות משחקים של מכבי".

- סליחה על הפלצנות האורבנית, אבל עם כזאת חיבה לתרבות, לא היה עדיף לגור בתל-אביב?

"אני אגלה לך סוד. אף פעם לא הייתי תל-אביבית. גדלתי בירושלים, ומאז שעזבתי אותה גרתי רק במושבים. אני מתה על העיר, אבל בסוף היום אני רוצה לחזור לשקט שלי, הביתה, אל החצר, הפרגולה וכוס היין".

- עוד פעם הפרגולה?

"אני אגלה לך עוד סוד. יש משהו שאני עושה בשביל הנפש. זה קרמיקה. הנאה גדולה שממלאת אותי שלווה".

- מה, אובניים, כדים וכאלה, או פסלים?

"אני לא אוהבת אובניים. מעדיפה ללוש את החומר ביד, אבל מכינה רק כל מיני כלים או קערות שאחר-כך אני מגישה בהם אוכל. פסלים? איזה פסלים? הלו, אני בן אדם פרקטי!".

* סליו היא חלק מקבוצת פישמן, בבעלות אליעזר פישמן בעל השליטה ב"גלובס".

שגיב שקד

תפקיד: מנכ"לית CELIO

גיל: 43

מצב משפחתי: נשואה+3 (15,13,5)

מגורים: נירית

עוד משהו: כשרובנו בהינו בתוצאות מדגמי הטלוויזיה בבחירות, והרכבנו בראש קואליציות דמיוניות, היא ספרה את חברי הכנסת הצעירים וחשבה: "איזה יופי שיש חברי כנסת חדשים שלובשים CELIO"

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה