לכתבה הקודמתאבנר ברנהיימר, כותב הסדרה "אמא ואבאז": "הומואים לא רגישים יותר" לכתבה הבאהמנכ"לית סליו: "אנחנו במשרד עסוקות בלחשוב כמו גברים"

איריס בק מונתה לסמנכ"לית בכירה לתקשורת תאגיד בטבע

בק, מנכ"לית מקאן-אריקסון הפורשת, תחליף בתפקיד את הדר ויסמונסקי-וינברג ■ תקופת כהונתה של בק במשרד הפרסום מקאן-אריקסון נחשבת לשנויה במחלוקת

04/03/2013, 14:27
ענת ביין-לובוביץ'שירי חביב ולדהורן

איריס בק-קודנר, לשעבר מנכ"לית קבוצת הפרסום מקאן-אריקסון שפרשה מתפקידה באפריל 2012, ומי שהייתה מועמדת לתפקיד מנכ"ל חברת כרטיסי האשראי כאל מקבוצת דיסקונט והבינלאומי, מונתה לתפקיד סמנכ"לית בכירה לתקשורת התאגיד בחברת טבע.

"לאיריס יש הבנה עסקית ואסטרטגית רחבה, מומחיות בבניית מותגים, הבנה עמוקה בהתנהגות צרכנים ויכולות מנהיגות מוכחות", נמסר מענקית הגנריקה הישראלית. "כל אלה יסייעו לה בהובלת מערך תקשורת התאגיד ברחבי העולם, ובפרט בבניית זהות החברה והרחבתה - ברמה המקומית והגלובלית כאחד".

ג'רמי לוין, נשיא ומנכ"ל טבע, מסר כי "איריס תוכל לתרום להגשמת חזוננו להפוך את טבע לחברת התרופות הטובה ביותר בעולם. אנו שמחים ומברכים על הצטרפותה של איריס לטבע ובטוחים כי היא תצעיד את החברה קדימה".

בק-קודנר תוביל את הצוות הבינלאומי האמון על התקשורת הגלובלית ותתמקד בחיזוק המותג טבע והעצמתו. היא תדווח ישירות למנכ"ל לוין ותמלא את תפקידה מישראל.

בק-קודנר תחליף בתפקיד את הדר ויסמונסקי-וינברג, אשר מונתה לסמנכ"לית ויועצת משפטית של יחידת המו"פ הגלובלי.

בחודשים האחרונים ביצע נשיא ומנכ"ל טבע ג'רמי לוין שורה של שינויים בהנהלת החברה. לוין נכנס לתפקידו לפני כ-10 חודשים והספיק למנות בין היתר מנכ"ל חדש לטבע אמריקה, סמנכ"לית לתחום בריאות האישה ונשיא חדש לתחום המו"פ הגלובלי של טבע.

עו"ד הדר ויסמונסקי-וינברג, שתוחלף בידי בק-קודנר, מונתה לתפקיד ביולי האחרון (לאחר מינויו של לוין) והחליפה אז בתפקיד את יוסי קורן. קודם לכן כיהנה ויסמונסקי-וינברג כסמנכ"לית ויועצת משפטית בכירה למערך המוצרים הממותגים של טבע, וכעת היא חוזרת לתחום המשפטי ומתמנה לתפקיד סמנכ"לית ויועצת משפטית של יחידת המו"פ הגלובלי בטבע כאמור.

תקופת כהונתה של בק במקאן-אריקסון נחשבת לשנויה במחלוקת. מצד אחד, היא זו שחתומה על העברת תחום הדיגיטל לחוד החנית של מקאן והפיכתו לתחום מחויב בכל קמפיין. מאידך, יש הטוענים כי היא "שפכה את המים עם התינוק", וכי בתקופתה איבד המשרד מיכולותיו בתחום הקראייטיב והאסטרטגיה, ובסופו של דבר גם תחום הדיגיטל נזנח לאחר שהיא עזבה.

אמנם בתקופתה של בק מקאן לא איבד מהיקפי התקציבים שהוא טיפל, אך הוא איבד הרבה אנשים שנחשבו ל"חצר הנסיכים" של אילן שילוח, היו"ר שעזבו את המשרד, וכן איבד מנכסיו התדמיתיים ומהיתרון הבולט שלו כמשרד קריאייטיבי יותר מאחרים. בק שימשה כמנכ"לית המשרד במשך 4 שנים, ולאחר מכן פרשה.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה