יחימוביץ': "נתניהו יטיל גזירות קשות על מעמד הביניים והעניים"

יו"ר מפלגת העבודה שוברת שתיקה בראיון לגלי צה"ל: "נתניהו מאוד מגובש מבחינה כלכלית. מי שיכהן כשר אוצר תחת שלטונו יהיה התליין שלו" ■ מפילה פצצה: עמיר פרץ, שערק לסיעת התנועה, מעורב בקניית קולות בפריימריז

שלי יחימוביץ', יו"ר מפלגת העבודה, שוברת היום (ג') שתיקה בראיון לגלי צה"ל, לאחר שלא הירבתה להתראיין בשבועות שלאחר הבחירות, למעט התבטאויות בישיבות סיעה.

- למה לא התראיינת עד היום?

"כל התייחסות לאירועים של השבועות האחרונים היא בגדר כידרור של ספינים, שקרים ומניפולציות. בינתיים זו תקופה ריקה בלי מהות ותוכן".

- האם סיפור הרכבת הממשלה גמור?

"לא יכולה לומר, אבל מפלגת העבודה החליטה פה אחד שלא לשבת בממשלה בראש נתניהו בלי פסילה אישית של האיש. אני מחבבת את נתניהו ומעריכה אותו, אלא שתהום פעורה בינינו . חרף השיחות עם נתניהו, לא חל שינוי בעמדותיו. נתניהו מתכוון מיד לאחר כינון הממשלה להעביר חוק הסדרים מלא בגזירות קשות על מעמד הביניים והעניים".

-נתניהו מציע לך משרת שר אוצר. את תחליטי על הצעדים הכלכליים.

"אני לא מפחיתה מכוחו של תיק האוצר אבל שר אוצר כפוף מאוד לראש הממשלה. ב-2003, כשנתניהו היה שר אוצר, הוא נהנה מגיבוי של אריאל שרון, מה שלא קרה עם יובל שטייניץ בשנים האחרונות. נתניהו מאוד מגובש מבחינה כלכלית, ומאמין בתפיסות ימניות-קפיטליסטיות-קיצוניות. מי שיכהן כשר אוצר תחת שלטונו של נתניהו יהיה התליין שלו. מפלגת העבודה הייתה הרבה זמן קבלן ביצוע של ממשלות - אנחנו רוצים לשנות, לא רק לבצע".

- ההתחייבות לא לשבת בממשלת נתניהו לא פגעה בכם?

"לו הייתי חושבת שאפשר לשנות עם נתניהו, הייתי מוחלת על כבודי ובאה לוועידת המפלגה ומבקשת להיכנס. זה לא המצב".

ביחס לפרסומים הבוקר על מעורבות לכאורה של שר לשעבר בקניית קולות בפריימריז, ציינה יחימוביץ' מפורשות כי מדובר בעמיר פרץ, מי שערק ממפלגת העבודה וחבר לסיעת התנועה של ציפי לבני.

פרץ מצידו מכחיש את כל המיוחס לו. ""צר לי על הפרסום השקרי שאין לו כל בסיס במציאות", נמסר מלשכתו של פרץ. "כל הדברים המתוארים בכתבה והנוגעים לח"כ עמיר פרץ לא היו ולא נבראו. ח"כ עמיר פרץ מעולם לא היה נוכח בסיטואציה שבה בוצעו תשלומים כל שהם. לח"כ עמיר פרץ נודע על דבר הכתבה אתמול בלילה כאשר התבקש להגיב והודיע כי אין לו מושג במה מדובר. ח"כ עמיר פרץ לא קיבל שום פניה לא לבדיקה ולא לחקירה וכמובן שישתף פעולה עם כל גורם בכל עת שיידרש. הניסיונות להכפיש את שמו של ח"כ עמיר פרץ לא יצלחו , כולם מכירים את יושרו ואת הקפדתו על שמירת החוק במלואה של ח"כ עמיר פרץ", נמסר בתגובה.

צרו איתנו קשר *5988