אחיו של עפר שלח בכיר בחברת מגדל, אביו היה מבכירי כלל

הקשר הכלכלי של עפר שלח: יו"ר ועדת הכספים המיועד הגיע אמנם מעולם העיתונות, אך קרוביו נטועים עמוק בעולם העסקי והפיננסי

ח"כ עפר שלח, המיועד לתפקיד יו"ר ועדת הכספים מטעם יש עתיד, אמנם מגיע מעולם העיתונות, אך קרוביו נטועים עמוק בעולם הכלכלה והפיננסים הישראלי.

אחיו, אמיר שלח, 54, היה עד לאחרונה מראשי קבוצת הביטוח מגדל. כיום הוא בהליכי היפרדות מהקבוצה, שבה עשה את דרכו בקריירה עד שהגיע כמעט לצמרת הקבוצה כולה, כששימש משנה למנכ"ל וריכז את תחומי הביטוח המרכזיים בקבוצה.

בתפקידו האחרון הוא שימש כמנהל חטיבת בריאות במגדל ביטוח, כשבעבר הוביל גם את תחומי הביטוח הכללי והביטוח חיים בקבוצה, ובעבר היה גם ראש מערך העסקים בחברה.

לפני כחמש שנים שלח היה על סף רגע השיא בקריירה שלו כשהיה מתמודד מרכזי לתפקיד מנכ"ל הקבוצה - מול המנכ"ל הנוכחי, יונל כהן. לאחר בחירתו של כהן למנכ"ל הקבוצה שלח איבד ממעמדו הפיבוטלי בקבוצה.

בשנים האחרונות הוביל את הרכישות במגדל, בעיקר בתחומי פעילות משיקים ומשלימים לביטוח בתחומי הבריאות ואיכות החיים לגיל השלישי.

עתה, עם פרישתו ממגדל, הוא צפוי לפנות לעסקים פרטיים וייתכן שימשיך ללוות בעסקים אלה את פעילויות מגדל. לפי שעה, הוא ממשיך ללוות את מגדל בדירקטוריונים של חברות בתחומי הבריאות ואיכות החיים.

אביהם של עפר ואמיר, יחזקאל (חזי) שלח, שימש גם הוא בתפקידים בכירים בתחומי התעשייה והפיננסים. שלח, שנפטר ב-2010 בגיל 76, היה כלכלן שכיהן בשנות ה-70 וה-80 במגוון תפקידים, ובהם מנכ"ל חברת הביטוח אליהו, מנכ"ל כלל סחר, כלכלן ראשי ומנכ"ל בנשר תעשיות מלט. בשנות ה-80 שימש כיו"ר מקורות, כיו"ר טבעול וכאמור, המשנה למנכ"ל חברת הביטוח כלל, והיה גם יו"ר ועדת ההשקעות של קופות הגמל בבנק מזרחי. בנוסף, כיהן שלח כדירקטור בחברות בולטות במשק, ובהן מנפאואר ויפאורה.

שלח היה גם פעיל בולט בזירה הציבורית-תרבותית. תרומתו הגדולה לעולם התרבות בלטה כשכיהן בראשות ועדה שנשאה את שמו לתקצוב מוסדות התרבות בישראל בשנות ה-90.

עפר שלח יעמוד בראשות ועדת הכספים אם תענה דרישת יש עתיד לקבל את הוועדה. ההיכרות של שלח עם לפיד, הולכת למעלה מ-20 שנה אחורה. השניים הכירו עוד ב"מעריב", ומאז הפך הקשר ביניהם לקרוב במיוחד. שלח נחשב לאחד האנשים הקרובים ביותר ללפיד. שלח סיים בעצמו תואר ראשון בכלכלה בהצטיינות באוניברסיטת תל אביב.

צרו איתנו קשר *5988