לכתבה הקודמתמה תשתו בחג? עשרת היינות המומלצים של היקבים הגדולים לכתבה הבאהכשאוכל וכפר נפגשים: הפסטיבלים הקולינריים רק הולכים ומשתבחים

נושאים הקשורים לכתבה

משלבים כוחות: יצירה של יעל ברתנא נרכשה ע"י גוגנהיים ומוזיאון ת"א

מוזיאון הגוגנהיים ומוזיאון תל-אביב רכשו במשותף את טרילוגיית הווידאו של האמנית יעל ברתנא "ואירופה תוכה בתדהמה"

13/03/2013, 08:52
חגית פלג רותם

מוזיאון הגוגנהיים ומוזיאון תל-אביב לאמנות הודיעו השבוע על רכישה משותפת של טרילוגיית הווידאו של האמנית יעל ברתנא "ואירופה תוכה בתדהמה" (And Europe Will Be Stunned). היצירה הוצגה במלואה לראשונה ב-2011, בעת שברתנא נבחרה לייצג את פולין בביאנאלה ה-54 של ונציה. ברתנא בוחנת בעבודתה את מושג הזהות בהקשר של הסוגיות מולדת, עצמאות לאומית ופוליטיקה, באמצעות טשטוש הגבולות בין מציאות לדמיון.

"אנחנו שמחים מאוד לבסס ולהגדיל את אוסף יצירות הווידיאו של מוזיאון גוגנהיים ביצירתה של יעל ברתנא, יצירה רבת תהודה ומאתגרת," אמר ריצ'רד ארמסטרונג, מנהל מוזיאון וקרן סולומון ר' גוגננהיים. סוזן לנדאו, מנכ"לית ואוצרת ראשית של מוזיאון תל-אביב לאמנות, מציינת כי הרכישה המשותפת מדגישה את חשיבותה של היצירה ואת מעמדה בסצנת האמנות העכשווית הבינלאומית".

הרכישה מצטרפת לכיוון החדש של אוספי מוזיאונים, המשלבים כוחות לשיתוף בנכסים יקרים. כך למשל, רכש מוזיאון ישראל בשנה שעברה את יצירתו האפית של כריסטיאן מרקלי "השעון" (אף הוא הוצג בביאנלה האחרונה בוונציה), בשיתוף עם מוזיאון טייט הבריטי ומרכז פומפידו הצרפתי.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה