לכתבה הקודמתמיזם ניר הוד "וויטרינה" מציע למכירה יצירות של אמנים ידועים לכתבה הבאהשייט מהאגדות: הצצה להפלגה פסטורלית על נהר הדנובה

נושאים הקשורים לכתבה

זו התרופה שתאריך את חייכם, לפחות עד גיל 150

"חלקנו יוכל לחיות עד גיל 150, אבל זה לא יקרה אם לא נמשיך במחקר", אומר פרופסור סינקלייר מאוניברסיטת הארווארד, המאמין בתרופה שעל פיתוחה הוא שוקד

13/03/2013, 16:30
שירות גלובס
יין, יקב אופוס 1 / צלם: בן יוסטר
יין, יקב אופוס 1 / צלם: בן יוסטר

המעוניינים לחיות חיי נצח, בוודאי ישמחו לדעת כי מדענים שוקדים על פיתוחה של תרופה שאמורה, כך על פי התוכניות, לאפשר לנו לחיות עד גיל 150 לפחות. באתר "ביזנס אינסיידר", נכתב השבוע, על מרכיבה העיקרי של התרופה, רזרבטרול, הנמצא בין היתר בקליפות וזרעי ענבים, וידוע ביתרונותיו הבריאותיים.

כזכור, ה"פרדוקס הצרפתי" הראה שאחוז חולי הלב בקרב הצרפתים הוא נמוך יחסית, וזאת הודות לכך שהם מרבים בצריכת יין אדום, וזאת כחלק בלתי נפרד מהדיאטה היומית שלהם. מרכיבי היין האדום, כך על פי התאוריה, הם בעלי יתרונות בריאותיים למערכת הדם והלב.

יש המייחסים לרזרבטרול סגולות אנטי אייג'ינג, זאת הודות לכך שהוא מעודד את פעילותו של חלבון בשם SIRT1, אשר משפיע על התפתחותם של תאי הגוף. כך למשל, הצליחו חוקרים להאריך את חייהם של עכברי מעבדה באמצעות מתן החלבון. ולא רק עליהם - נכון להיום חברת GSK בוחנת את התרופה על חולים, למשל על כאלה הסובלים מסכרת מסוג 2.

מי שמוביל את המחקר, ובהתלהבות יתרה והרבה אמונה, הוא פרופסור סינקלייר מהמרפאה לגנטיקה בהארווארד. סינקלייר אף אמר שיש לצפות לכך שבעתיד הקרוב תהליך ההזדקנות לא יהיה תהליך מייסר וחד כיווני, וניתן יהיה לעצור אותו.

עם זאת, בעוד שפרופסור סינקלייר כתב ב- "Journal Science" על ההשפעה הבריאותית של המרכיבים, מנגד היו מספר מדענים שטענו שלא מדובר בהשפעה של ממש.

פרופסור סינקלייר, ממשיך ומאמין בתרופה. "חלקנו יוכל לחיות עד גיל 150, אבל זה לא יקרה אם לא נמשיך במחקר".

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה