השיחה: רקפת רוסק-עמינח אורזת חבילות מזון לנזקקים

מי הגיעו לאירוע של עמותת "אור למשפחות"? ■ מה חגג נשיא הבורסה ליהלומים, יאיר סהר? ■ וגם: מה חושבת שירה מרגלית על "שערוריית" בר רפאלי התורנית?

לכבוד חג הפסח המתקרב, אירח בשישי בבוקר משה אדרי כ-500 הורים שכולים כחלק משיתוף-פעולה עם עמותת "אור למשפחות" ליום כיף בסינמה סיטי גלילות. העמותה, בראשותה של היו"רית עירית אורן-גונדרס, פועלת למען משפחות שאיבדו את יקיריהן במלחמות ישראל. הבוקר כלל ארוחת בוקר מפנקת והקרנת בכורה עולמית של הסרט "לצוד פילים" של רשף לוי.

שמואל וענת פרנקל, בכורה עולמית לסרט
 שמואל וענת פרנקל, בכורה עולמית לסרט


שמואל וענת פרנקל

הרב ישראל לאו נשא דברי ברכה לכבוד חג הפסח, דוד ד'אור שר בהתנדבות, ורשף לוי עלה לפני הקרנת הסרט ושעשע את הקהל. בין אנשי העסקים וגיבורי הסרט שהגיעו לפרגן ולתמוך נצפו: ענת ושמואל פרנקל, איזי ומדי שרצקי, אילן וורד גרינבוים, יואב איגרא ובת זוגו ציפי זרנקין, שמעון מזרחי ובת זוגו ענבר בארי, מוני מושונוב, יעל אבקסיס וששון גבאי.

נשים מחפשות חדשנות

לרגל ביקורה בארץ של שלי זאליס, מחברת מחקר השווקים הבינלאומית Ipsos, נערך אמש (א') במרכז הבינתחומי בהרצליה פאנל מיוחד שעסק בנשים, חדשנות בטכנולוגיה ושיווק.

בין המשתתפות: ד"ר יעל אלמוג מבעלי גיתם BBDO, ליטל אשר-דותן מנהלת תחום חדשנות בפרוקטר אנד גמבל ישראל, מיכל סגלוב מהנדסת פיתוח מרכז החדשנות של גוגל ישראל, וליאת אהרונסון מנהלת תוכנית ZELL לחדשנות של הבינתחומי. לשאלה מהקהל איך לגרום לכך שיהיה כיף במקום העבודה, ציטטה ד"ר אלמוג את אנדרו רוברטסון, יו"ר BBDO, שאמר: "לעולם אל תיקח לעבודה מישהו שאתה לא רוצה לפגוש במסדרון חשוך באמצע הלילה". אלמוג גם חילקה טיפים מניסיונה כמנהלת. לדבריה, "כדי שעובד יהיה יצירתי צריך לאפשר לו את זה. יש לתת לו את הזמן והכלים לבוא עם רעיונות יצירתיים. החדשנות אינה באה מעצמה - על מנהלים לדאוג שיהיו בארגון התנאים המתאימים הנדרשים כדי שיצירתיות וחדשנות יבואו לידי ביטוי".

מיכל סגלוב, ליטל אשר דותן, יעל אלמוג, שלי זאליס, פאנל נשים - חדשנות בטכנולוגיה ושיווק / צילום: יחצ
 מיכל סגלוב, ליטל אשר דותן, יעל אלמוג, שלי זאליס, פאנל נשים - חדשנות בטכנולוגיה ושיווק / צילום: יחצ


סגלוב, אשר-דותן, אלמוג וזאליס

אשר-דותן סיפרה שאת הרעיון להקים מרכז חדשנות בישראל שאבה מנשיא המדינה שמעון פרס, ששאל בפגישה את מנכ"ל פרוקטר אנד גמבל, רוברט (בוב) מקדונלד, מדוע אין מרכז פיתוח וחדשנות בישראל. בעקבות אותה פגישה ניגשה אשר-דותן למנהלת שלה דאז, סופי בלום, ואמרה לה: "אני רוצה להקים את זה". בלום ענתה "לכי על זה", והשאר היסטוריה. נראו בקהל: סיגל קלמנסון קושניר סמנכ"לית שיווק ותכנון אסטרטגי מיקרוסופט ישראל, הדר ויסמונסקי סמנכ"לית תקשורת תאגידית בטבע, דפנה שטיינמץ סמנכ"לית חדשנות באמדוקס, אורית קינן-נהון מנהלת כספים ב-HP וחגית רוזוב-פז מנהלת מרקום קבוצת HP.

רוסק-עמינח אורזת

לרגל חג הפסח הממשמש ובא מקיים בנק לאומי, זאת השנה התשיעית ברציפות, את מבצע "קמחא דפסחא". במסגרת המבצע יחולקו ל-2,000 משפחות הזקוקות לסיוע חבילות מזון בשווי כולל של כ-600 אלף שקל. מוצרי המזון, נאספים ונתרמים על-ידי הבנק ועובדיו למשפחות המטופלות ונתמכות על-ידי מוסדות וארגונים שבהם מתנדבים עובדי לאומי לאורך השנה כולה. אותן משפחות אמורות לקבל את החבילות לידיהן מעובדי הבנק עצמם.

רקפת רוסק עמינח,
 רקפת רוסק עמינח,


רקפת רוסק-עמינח

אי לכך ובהתאם לזאת, עוסקים בימים אלה העובדים במטה הלוגיסטי של הבנק בלוד גם באריזת החבילות ובחלוקתן למשפחות. הגיעו לשמש דוגמה בפעילות אריזת החבילות: חברי הנהלת הבנק ובראשם המנכ"לית רקפת רוסק-עמינח.

קוטלר מוזיקלי

בסוף השבוע ערכה חברת אמריקן אקספרס ללקוחותיה אירוע קוקטייל בשילוב מופע מיוחד. באירוע נכחו המארחים: מנכ"ל קבוצת ישראכרט ואמריקן אקספרס דב קוטלר, סמנכ"לית השיווק של אמריקן אקספרס אירית בטאט ומנכ"ל מלון הילטון תל-אביב רוני פורטיס וגם: אנשי העסקים אליעזר פישמן, עופר קוטלר ונוספים. המוזמנים נהנו ממטעמים של שף המלון ומערב תרבותי מהנה שכלל קונצ'רטו לפסנתר בארבע ידיים של גיל שוחט ושלומי שבן ודואט של מרינה מקסימיליאן קרני ושלומי שבן.

שבוע החגיגות של סהר

נשיא הבורסה ליהלומים, יאיר סהר, חיתן בחמישי את בנו - עידן סהר, העובד אף הוא בבורסה ליהלומים, עם בחירת ליבו רייצ'ל. החתונה נערכה במלון הילטון תל-אביב. על ההפקה ועיצוב האירוע הופקד שוקי בגים. כ-1,300 איש נכחו באולם שעוצב בסגנון לאונג' של בר ניו-יורקי, עם פינות ישיבה ושולחנות אבירים, ונהנו מתפריט טאפסים בהגשה עצמית. באומנותי: הופעות אורח של עברי לידר ועומר אדם. בין האורחים: השר סילבן שלום עם אשתו ג'ודי, אבי דיכטר, רון חולדאי, שלומי סבן, צבי בר, איציק המל, שמעון באבו ועוד.

יאיר סהר, ורדה שין, שבוע יהלומים בין לאומי / צילום: יענק'לה
 יאיר סהר, ורדה שין, שבוע יהלומים בין לאומי / צילום: יענק'לה


יאיר סהר וורדה שין

החגיגות של אבי החתן נמשכות גם השבוע, כאשר לראשונה בישראל מקיימת הבורסה שבוע יהלומים בינלאומי, פרי יוזמתו של סהר. לרגל האירוע הגיעו לארץ למעלה מ-150 יהלומנים. בין האורחים שהגיעו ארצה גם משלחת מכובדת של יהלומנים מארצות-הברית בראשות נשיא בורסת היהלומים של ניו-יורק ראובן קאופמן. כמו כן יתקיימו במהלך השבוע מספר מכירות פומביות של יהלומי גלם ויהלומים מלוטשים. בין המשתתפים באירועים: יו"ר מכון היהלומים מוטי גנץ; נשיא התאחדות תעשייני היהלומים בומי טראוב; המפקח על היהלומים במשרד התמ"ת שמואל מרדכי; המשנה לנשיא הבורסה מוטי פלוק; מנכ"ל הבורסה ליהלומים מוטי בסר; מנכ"לית חברת DTC; ורדה שין, סגנית חברת GIA; טום מוזס יו"ר קבוצת רפפורט מרטין רפפורט; אנליסט היהלומים הבינלאומי חיים אבן זהר ועוד.

14,268 ליש"ט תרומה בזכות הטוויטר ב-35 דקות

בבריטניה נערך ביום שישי "יום האף האדום'" יוזמה של ארגון הצדקה Comic Relief. במהלך יום זה, הנערך מדי שנה, נקראים התושבים לתרום ליוזמות צדקה שונות. פיונה מקטגרט, חברת פרלמנט ממפלגת הלייבור, הפגינה יצירתיות וצייצה בטוויטר כי תתרום ליש"ט אחד לצדקה כנגד כל שיתוף של הודעת הטוויטר שלה, במשך 35 הדקות מרגע הציוץ. מקטגרט הופתעה לגלות כי ההודעה שלה שותפה 14,268 פעמים במשך פרק הזמן הזה. "זו הייתה מחווה ספונטנית, לא תכננתי את זה מראש", אמרה אחר כך חברת הפרלמנט בת ה-59. למרות הסכום הגבוה שהתחייבה לתרום, לא נראה שצריך לדאוג למצב חשבון הבנק של מקטגרט, שכן היא בתו של איל הנדל"ן הסקוטי המנוח איאן מקטגרט. "אני לא חושבת שהרבה פוליטיקאים היו יכולים להרשות לעצמם את מה שאני עשיתי, אבל אני חושבת שהם כן צריכים למצוא דרכים יצירתיות לתרום", אמרה מקטגרט.

רן אברמסון

מצייצת

Shir1margalit (שירה מרגלית): לא היה כבר הסשן הזה עם בר רפאלי שלא שירתה בצבא, ולכן אסור לה לייצג את המדינה עלק? כל-כך פרובינציאלי וחסר הבנת כוחה של התקשורת.

צרו איתנו קשר *5988