השיחה: עושים כבוד ללאה גוטליב

מי הגיעו לפתיחת התערוכה לזכרה של מייסדת גוטקס? ■ מי פרגנו לשופט בדימוס תיאודור אור? ■ על מה מפנטז ג'ק דורסי? ■ וגם: איפה הייתה הבוקר בר רפאלי?

מוזיאון העיצוב בחולון, בשיתוף עם גוטקס סווימרס ברנדס, השיקו אמש (ב') את התערוכה "הגברת עם החרציות". מדובר בתערוכת מחווה למעצבת האגדית לאה גוטליב ז"ל, מייסדת המותג גוטקס. גוטליב ז"ל הייתה מעמודי התווך של האופנה הישראלית, והביאה לשינוי פני ענף בגדי הים המסורתי. התערוכה, שאותה אצרה איילה רז, מציגה את יצירותיה של גוטליב ואת מקורות ההשראה שלה, וחושפת בתוך כך את תרומתה הייחודית לענף בגדי הים והחוף בישראל ובעולם.

מוטי ששון, רון גרונדלנד, כריסטוף ביגו, תערוכת
 מוטי ששון, רון גרונדלנד, כריסטוף ביגו, תערוכת


מוטי ששון, רון גרונדלנד וכריסטוף ביגו

אירחו את הבאים לערב הפתיחה: מנכ"ל גוטקס רון גרונדלנד, המנהלת הקריאטיבית של הקבוצה מולי גרד וסמנכ"לית השיווק גילי בן חור-פיתוסי. האירוע התקיים במעמד מוטי ששון ראש עיריית חולון; כריסטוף ביגו, שגריר צרפת בישראל; חנה הרצמן מנכ"לית עיריית חולון, אלון ספן מנכ"ל המוזיאון ומרים רוזוב-גוטליב, בתה של לאה גוטליב. רוזוב השיקה מלגת הצטיינות על שם אמה, אשר תוענק מדי שנה לסטודנט בבית הספר לאופנה שנקר, בתחום בגדי הים. עוד התרשמו וזכרו: נילי פריאל-ברק, דרורית ורטהיים, פרופ' יולי תמיר, שירה מרגלית, דגנית חרל"פ, ענת ויהושע קסטיאל, מיכל פורר, דוד טרטקובר, אורית אפרתי יו"ר אגודת ידידי שנקר, לאה פרץ, בת שבע בובליל, יפעת גוריון, י שראלה שטיר, תמרה יובל ג'ונס, אורה סטיבה, דן רייזינגר, חנה ובני פריזן, תמר קרוון, מוטי רייף, דוגמנית העבר של גוטקס חוה לוי, מלכת היופי טיטי איינאו, רוזי בן עמי אחותה של הדוגמנית המיתולוגית והמוזה של לאה גוטליב תמי בן עמי, סיוון קליין שבאה עם גלעד קינן, מעצב האופנה ששון קדם, מעצב האופנה ירון מינקובסקי, אורה נפתלי וענת טמיר, גלית גאון, מעצבת האופנה גלית לוי ועוד.

האור של תיאודור

משפחת אור וכתב העת "משפט ועסקים" של בית-ספר רדזינר למשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה, קיימו אמש ערב עיון לרגל השקת "ספר אור", קובץ מאמרים לכבוד השופט תיאודור אור, המשנה לנשיא בית המשפט העליון בדימוס. את הספר ערכו פרופ' אהרן ברק והשופטים רון סוקול ועודד שחם.

תיאודור אור, עדנה ארבל, דורית בייניש, השקת הספר
 תיאודור אור, עדנה ארבל, דורית בייניש, השקת הספר


תיאודור אור, עדנה ארבל ודורית בייניש

שופטי ישראל לדורותיהם התייצבו כדי לחלוק כבוד ובהם: נשיא בית המשפט העליון השופט אשר גרוניס; נשיאי העליון בדימוס מאיר שמגר, אהרן ברק ודורית בייניש; שופטי בית המשפט העליון המכהנים אליקים רובינשטיין, עדנה ארבל ופרופ' דפנה ברק-ארז; שופטי העליון בדימוס ד"ר מישאל חשין ופרופ' יצחק זמיר; השופט (בדימוס) אורי גורן; פרופ' שרון רבין-מרגליות, דיקנית בית ספר רדזינר למשפטים בבינתחומי הרצליה; פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא מייסד הבינתחומי הרצליה; האישה שאיתו השופטת בדימוס מיכאלה אור; עו"ד אלי זהר; עו"ד פיני רובין ורעייתו ציפי; פרופ' יוסף גרוס ורעייתו עו"ד צביה גרוס ואחרים.

בטבע מרימים כוסיות

חג הפסח בפתח ועמו אירועי הרמת הכוסית המסורתיים. ד"ר ג'רמי לוין, נשיא ומנכ"ל חברת טבע, כבר הספיק השבוע להרים כוסית "לחיים" בשני אירועים. הראשון נערך ביום ראשון במפעל טבע-טק שבנאות חובב, בהשתתפות 600 מעובדי טבע ובנוכחות ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ'. דנילוביץ' אמר כי טבע היא חלק מ"כיפת הברזל" האמיתית של ישראל, בזכות השקעותיה בתעשייה ובמדע בדרום.

ניר ברקת, ג'רמי לוין, הרמת כוסית לפסח / צילום: סיון פרג'
 ניר ברקת, ג'רמי לוין, הרמת כוסית לפסח / צילום: סיון פרג'


ניר ברקת וג'רמי לוין

הרמת הכוסית השנייה נערכה אתמול במפעל הטבליות ע"ש אלי הורביץ ז"ל בירושלים, בהשתתפות 500 מעובדי המפעל וראש עיריית ירושלים, ניר ברקת. ברקת אמר שמפעלי טבע בירושלים הם ממנועי הצמיחה והבנייה המשמעותיים ביותר בעיר. לוין הבטיח כי טבע תמשיך להשקיע בישראל - ובפרט בירושלים ובפריפריה, וביקש להודות לעובדי החברה. הוא הוסיף, כי מבחינתו, "המטרה האולטימטיבית אינה להיות החברה הגדולה ביותר, כי אם חברת התרופות החיונית והחשובה ביותר בעולם".

לחיאני והקבלנים

האסיפה הכללית השנתית של ארגון הקבלנים והבונים של תל-אביב-יפו ובת-ים, נערכה אתמול במלון "הרודס" בתל-אביב. באסיפה השתתפו כ-130 קבלנים ויזמים מכל רחבי הארץ. ראש עיריית בת-ים, שלומי לחיאני, נאם באירוע נגד הביורוקרטיה הישראלית, והעיתונאי בן כספית הרצה בפני הנוכחים. הגיעו לשאת ברכות ולהרים כוסית לחג הפסח: עו"ד אליאב בן-שמעון, יצחק מויאל, אבנר לוי, אלי רוזנטל, יגאל דמרי, אברהם קוזניצקי, אריק וילנסיק, ניסים אחיעזרא, שמשון הראל, עמי פרץ, איציק אמסלם ועוד.

אקשטיין, רפאלי ומעשים טובים

הראל ויזל, מבעלי קבוצת פוקס, ונשיא הקרן לידידות הרב יחיאל אקשטיין, פתחו את הבוקר (ג') בחנות פוקס במתחם אייר פורט סיטי. השניים נפגשו בחנות במסגרת מבצע "לילדים בידידות". במסגרת הפרויקט, שעלותו נאמדת ב-6 מיליון שקל, יקבלו 20 אלף ילדי מועדוניות רווחה מכל רחבי הארץ, כרטיס בשווי 300 שקל, שבאמצעותו יוכלו לרכוש פריטי לבוש בחנויות הרשת לקראת חג הפסח הקרוב.

הראל ויזל, נועם טור, בר רפאלי, יחיאל אקשטיין, מבצע
 הראל ויזל, נועם טור, בר רפאלי, יחיאל אקשטיין, מבצע


הראל ויזל, נועם טור, בר רפאלי ויחיאל אקשטיין

המבצע מהווה חלק ממבצע רחב יותר של הקרן לידידות שבמסגרתו ייתרמו כ-15 מיליון שקל לקראת פסח, לאספקת מזון וביגוד לנזקקים. במפגש אתמול נכחו מספר ילדי מועדוניות שהתרגשו לפגוש את הפרזנטורים של FOX - הדוגמנית בר רפאלי ששוב מצאה את עצמה השבוע בלב הסערה, ונועם טור.

ג'ק דורסי רוצה להיות ראש עיריית ניו-יורק

תוכנית התחקירים "60 דקות" של רשת CBS שידרה ביום א' כתבת פרופיל על ג'ק דורסי, מייסד שותף ברשת החברתית טוויטר ובשירות התשלומים הנייד Square. אחת העובדות המפתיעות שהתגלו בכתבה היא שדורסי שואף להתמנות לראש עיריית ניו-יורק ביום מן הימים. דורסי לא הציב לעצמו מסגרת זמן על מנת להגשים את החלום, אלא רק ציין שהיה רוצה לעבור להתגורר בניו-יורק ולהפוך לראש העיר שלה. על כל פנים, נראה שדורסי לא ירוץ בבחירות הקרובות לראשות עיריית ניו-יורק, שיתקיימו בנובמבר.

ג'ק דורסי, רוצה להיות ראש עיריית ניו יורק / צילום: רויטרס
 ג'ק דורסי, רוצה להיות ראש עיריית ניו יורק / צילום: רויטרס


ג'ק דורסי

"מה שאני אוהב בניו-יורק הוא החשמל באוויר, אני מרגיש אותו מיד כשאני שם. זה כמו להיות סגור במכונית בזמן סופת ברקים", אמר דורסי בכתבה. זו לא הפעם הראשונה שדורסי מצהיר על שאיפותיו המוניציפליות. בראיון שנתן ב-2011 לכתב העת "וניטי פייר", הוא הצהיר כי אחד מחלומותיו הוא להיות ראש עירייה.

רן אברמסון

צרו איתנו קשר *5988