גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

השיחה: עושים כבוד ללאה גוטליב

מי הגיעו לפתיחת התערוכה לזכרה של מייסדת גוטקס? ■ מי פרגנו לשופט בדימוס תיאודור אור? ■ על מה מפנטז ג'ק דורסי? ■ וגם: איפה הייתה הבוקר בר רפאלי?

מוזיאון העיצוב בחולון, בשיתוף עם גוטקס סווימרס ברנדס, השיקו אמש (ב') את התערוכה "הגברת עם החרציות". מדובר בתערוכת מחווה למעצבת האגדית לאה גוטליב ז"ל, מייסדת המותג גוטקס. גוטליב ז"ל הייתה מעמודי התווך של האופנה הישראלית, והביאה לשינוי פני ענף בגדי הים המסורתי. התערוכה, שאותה אצרה איילה רז, מציגה את יצירותיה של גוטליב ואת מקורות ההשראה שלה, וחושפת בתוך כך את תרומתה הייחודית לענף בגדי הים והחוף בישראל ובעולם.

מוטי ששון, רון גרונדלנד, כריסטוף ביגו, תערוכת
מוטי ששון, רון גרונדלנד וכריסטוף ביגו

אירחו את הבאים לערב הפתיחה: מנכ"ל גוטקס רון גרונדלנד, המנהלת הקריאטיבית של הקבוצה מולי גרד וסמנכ"לית השיווק גילי בן חור-פיתוסי. האירוע התקיים במעמד מוטי ששון ראש עיריית חולון; כריסטוף ביגו, שגריר צרפת בישראל; חנה הרצמן מנכ"לית עיריית חולון, אלון ספן מנכ"ל המוזיאון ומרים רוזוב-גוטליב, בתה של לאה גוטליב. רוזוב השיקה מלגת הצטיינות על שם אמה, אשר תוענק מדי שנה לסטודנט בבית הספר לאופנה שנקר, בתחום בגדי הים. עוד התרשמו וזכרו: נילי פריאל-ברק, דרורית ורטהיים, פרופ' יולי תמיר, שירה מרגלית, דגנית חרל"פ, ענת ויהושע קסטיאל, מיכל פורר, דוד טרטקובר, אורית אפרתי יו"ר אגודת ידידי שנקר, לאה פרץ, בת שבע בובליל, יפעת גוריון, י שראלה שטיר, תמרה יובל ג'ונס, אורה סטיבה, דן רייזינגר, חנה ובני פריזן, תמר קרוון, מוטי רייף, דוגמנית העבר של גוטקס חוה לוי, מלכת היופי טיטי איינאו, רוזי בן עמי אחותה של הדוגמנית המיתולוגית והמוזה של לאה גוטליב תמי בן עמי, סיוון קליין שבאה עם גלעד קינן, מעצב האופנה ששון קדם, מעצב האופנה ירון מינקובסקי, אורה נפתלי וענת טמיר, גלית גאון, מעצבת האופנה גלית לוי ועוד.

האור של תיאודור

משפחת אור וכתב העת "משפט ועסקים" של בית-ספר רדזינר למשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה, קיימו אמש ערב עיון לרגל השקת "ספר אור", קובץ מאמרים לכבוד השופט תיאודור אור, המשנה לנשיא בית המשפט העליון בדימוס. את הספר ערכו פרופ' אהרן ברק והשופטים רון סוקול ועודד שחם.

תיאודור אור, עדנה ארבל, דורית בייניש, השקת הספר
תיאודור אור, עדנה ארבל ודורית בייניש

שופטי ישראל לדורותיהם התייצבו כדי לחלוק כבוד ובהם: נשיא בית המשפט העליון השופט אשר גרוניס; נשיאי העליון בדימוס מאיר שמגר, אהרן ברק ודורית בייניש; שופטי בית המשפט העליון המכהנים אליקים רובינשטיין, עדנה ארבל ופרופ' דפנה ברק-ארז; שופטי העליון בדימוס ד"ר מישאל חשין ופרופ' יצחק זמיר; השופט (בדימוס) אורי גורן; פרופ' שרון רבין-מרגליות, דיקנית בית ספר רדזינר למשפטים בבינתחומי הרצליה; פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא מייסד הבינתחומי הרצליה; האישה שאיתו השופטת בדימוס מיכאלה אור; עו"ד אלי זהר; עו"ד פיני רובין ורעייתו ציפי; פרופ' יוסף גרוס ורעייתו עו"ד צביה גרוס ואחרים.

בטבע מרימים כוסיות

חג הפסח בפתח ועמו אירועי הרמת הכוסית המסורתיים. ד"ר ג'רמי לוין, נשיא ומנכ"ל חברת טבע, כבר הספיק השבוע להרים כוסית "לחיים" בשני אירועים. הראשון נערך ביום ראשון במפעל טבע-טק שבנאות חובב, בהשתתפות 600 מעובדי טבע ובנוכחות ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ'. דנילוביץ' אמר כי טבע היא חלק מ"כיפת הברזל" האמיתית של ישראל, בזכות השקעותיה בתעשייה ובמדע בדרום.

ניר ברקת, ג'רמי לוין, הרמת כוסית לפסח / צילום: סיון פרג'
ניר ברקת וג'רמי לוין

הרמת הכוסית השנייה נערכה אתמול במפעל הטבליות ע"ש אלי הורביץ ז"ל בירושלים, בהשתתפות 500 מעובדי המפעל וראש עיריית ירושלים, ניר ברקת. ברקת אמר שמפעלי טבע בירושלים הם ממנועי הצמיחה והבנייה המשמעותיים ביותר בעיר. לוין הבטיח כי טבע תמשיך להשקיע בישראל - ובפרט בירושלים ובפריפריה, וביקש להודות לעובדי החברה. הוא הוסיף, כי מבחינתו, "המטרה האולטימטיבית אינה להיות החברה הגדולה ביותר, כי אם חברת התרופות החיונית והחשובה ביותר בעולם".

לחיאני והקבלנים

האסיפה הכללית השנתית של ארגון הקבלנים והבונים של תל-אביב-יפו ובת-ים, נערכה אתמול במלון "הרודס" בתל-אביב. באסיפה השתתפו כ-130 קבלנים ויזמים מכל רחבי הארץ. ראש עיריית בת-ים, שלומי לחיאני, נאם באירוע נגד הביורוקרטיה הישראלית, והעיתונאי בן כספית הרצה בפני הנוכחים. הגיעו לשאת ברכות ולהרים כוסית לחג הפסח: עו"ד אליאב בן-שמעון, יצחק מויאל, אבנר לוי, אלי רוזנטל, יגאל דמרי, אברהם קוזניצקי, אריק וילנסיק, ניסים אחיעזרא, שמשון הראל, עמי פרץ, איציק אמסלם ועוד.

אקשטיין, רפאלי ומעשים טובים

הראל ויזל, מבעלי קבוצת פוקס, ונשיא הקרן לידידות הרב יחיאל אקשטיין, פתחו את הבוקר (ג') בחנות פוקס במתחם אייר פורט סיטי. השניים נפגשו בחנות במסגרת מבצע "לילדים בידידות". במסגרת הפרויקט, שעלותו נאמדת ב-6 מיליון שקל, יקבלו 20 אלף ילדי מועדוניות רווחה מכל רחבי הארץ, כרטיס בשווי 300 שקל, שבאמצעותו יוכלו לרכוש פריטי לבוש בחנויות הרשת לקראת חג הפסח הקרוב.

הראל ויזל, נועם טור, בר רפאלי, יחיאל אקשטיין, מבצע
הראל ויזל, נועם טור, בר רפאלי ויחיאל אקשטיין

המבצע מהווה חלק ממבצע רחב יותר של הקרן לידידות שבמסגרתו ייתרמו כ-15 מיליון שקל לקראת פסח, לאספקת מזון וביגוד לנזקקים. במפגש אתמול נכחו מספר ילדי מועדוניות שהתרגשו לפגוש את הפרזנטורים של FOX - הדוגמנית בר רפאלי ששוב מצאה את עצמה השבוע בלב הסערה, ונועם טור.

ג'ק דורסי רוצה להיות ראש עיריית ניו-יורק

תוכנית התחקירים "60 דקות" של רשת CBS שידרה ביום א' כתבת פרופיל על ג'ק דורסי, מייסד שותף ברשת החברתית טוויטר ובשירות התשלומים הנייד Square. אחת העובדות המפתיעות שהתגלו בכתבה היא שדורסי שואף להתמנות לראש עיריית ניו-יורק ביום מן הימים. דורסי לא הציב לעצמו מסגרת זמן על מנת להגשים את החלום, אלא רק ציין שהיה רוצה לעבור להתגורר בניו-יורק ולהפוך לראש העיר שלה. על כל פנים, נראה שדורסי לא ירוץ בבחירות הקרובות לראשות עיריית ניו-יורק, שיתקיימו בנובמבר.

ג'ק דורסי, רוצה להיות ראש עיריית ניו יורק / צילום: רויטרס
ג'ק דורסי

"מה שאני אוהב בניו-יורק הוא החשמל באוויר, אני מרגיש אותו מיד כשאני שם. זה כמו להיות סגור במכונית בזמן סופת ברקים", אמר דורסי בכתבה. זו לא הפעם הראשונה שדורסי מצהיר על שאיפותיו המוניציפליות. בראיון שנתן ב-2011 לכתב העת "וניטי פייר", הוא הצהיר כי אחד מחלומותיו הוא להיות ראש עירייה.

רן אברמסון

עוד כתבות

בחירות לכנסת ה-22 בישראל / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

מפרקים את המיתוס: בחברה הערבית כבר מזמן לא "נוהרים" וקולות העולים מבריה"מ לא בכיס של אף אחד

האם שיעורי ההצבעה הגבוהים של החברה החרדית משרתים רק את המפלגות החרדיות ● מהי הסיבה האמיתית לירידה בשיעורי ההצבעה של החברה הערבית ● ומדוע זה לא מזיז לבני העלייה הרוסית שנתניהו נפגש עם פוטין ● "גלובס" בעקבות המיתוסים הפוליטיים

בנימין נתניהו / צילום: שלומי יוסף, גלובס

נתניהו: "בימים הקרובים ניכנס למו"מ כדי להקים ממשלה ציונית חזקה ולמנוע ממשלה אנטי ציונית מסוכנת"

כך אמר הערב רה"מ בנאומו לאחר פרסום מדגמי הבחירות ● "אנחנו עדיין מחכים לתוצאות האמת, אבל דבר אחד ברור - מדינת ישראל נמצאת בנקודת זמן היסטורית" ● "שוחחתי הערב עם שותפות הליכוד במחנה הימין, וכולם הביעו התחייבות חד-משמעית להליכה משותפת למען המטרות שהצבנו"

בית קפה בתל אביב בבוקר הבחירות / צילום: שני אשכנזי

"זו בועה, אין אווירה של בחירות בתל-אביב"

(עדכון) - חוף הים בת"א הומה אנשים ● בעלי בית קפה בעיר: "היה הרבה יותר הגיוני לסגור היום את העסק; הפדיון היום צפוי להיות נמוך מאשר ביום רגיל, והעובדים מקבלים שכר על 200% משרה" ● מונא חאג', עובדת בבית הקפה, לא בטוחה אם תצביע: "אני מרגישה שאני בקושי בן אדם"

הצבעה לבחירות לכנסת ה-22 / צילום: שלומי יוסף, גלובס

לאחר נאומי נתניהו וגנץ, בהמתנה לתוצאות האמת

מדגמי הבחירות של תאגיד השידור כאן, חדשות 12 וחדשות 13 מצביעים על פער קטן לטובת כחול לבן ● שיעור ההצבעה עמד על 69.4% ● גנץ: "אני מתכוון לדבר עם כולם, החל מהלילה נפעל להקמת ממשלת אחדות רחבה"

איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר / צילום: תמר מצפי

פשרה בייצוגית: פרטנר תפצה לקוחות בסך כולל של 48 מיליון שקל. אז למה הפיצוי מרגיז צרכנים?

לקוחות פרטנר בהווה או בעבר מקבלים בימים אלה הודעה המזמינה אותם לממש 100 שקל לרכישת מוצרים או בתיקוני מכשירים - אך כדי לממש את הפיצוי יש לבצע רישום כלקוח ● בפרטנר נימקו כי הרישום מחויב לפי תנאי הפשרה על-מנת לוודא כי רק הזכאים לפיצוי יממשו אותו

בני גנץ, בנימין נתניהו / כדיה לוי, מאיר אמירי

הפתרון הפשוט ככל הנראה יהיה ממשלת אחדות, אך באופן אירוני ליברמן יהיה זה שיישאר בחוץ

רוטציה, החלטה של בג"ץ שראש ממשלה לא יכול לכהן עם כתב אישום, לא משנה תחת איזו נוסחה - נראה כי הפתרון הפשוט ביותר להקים פה ממשלה הוא אחדות ● בדרך תעמוד רק הברית הקדושה עם החרדים ועמדותיהם של לפיד ויש עתיד ● דעה

בני גנץ נואם לאחר פרסום תוצאות המדגם / צילום: כדיה לוי, גלובס

גנץ: "שוחחתי עם ניצן ועמיר ואדבר גם עם ליברמן. החל מהלילה נפעל להקמת ממשלת אחדות רחבה ככל שניתן"

בזה אחר זה עלו ארבעת ראשי כחול לבן לבמה לנאום לאחר פרסום מדגמי הבחירות ● "אנחנו למודי ניסיון, באנו להודות אך נמתין לתוצאות האמת", אמר אשכנזי ● לפיד: "נזדקק להרבה סבלנות כעת, תהליך ארוך, עדין ומורכב מאחורי דלתיים סגורות; לכן אני מבקש סבלנות וזמן"

שרגא ברוש / צילום: שלומי יוסף

בדרך לאישום? שרגא ברוש זומן לשימוע טרם העמדה לדין בחשד להעלמת מס של מעל 1.5 מיליון שקל

החקירה סובבת סביב חברה משפחתית שהקימו ברוש ואחיו, כאשר עפ"י החשד, על-מנת "לחסוך" מס, שלח שרגא ברוש מכתב מזויף לרשות המסים בנוגע למועד בקשת רישום החברה כמשפחתית

שי וייס, מנכ"ל וירג'ין אטלנטיק / צילום: Virgin

וירג'ין אטלנטיק, שתנחת בשבוע הבא לראשונה בת"א, מוסיפה 84 יעדים

תחרות לאל על ולבריטיש איירוויז: בשבוע הבא תנחת בנתב"ג טיסה ראשונה של חברת התעופה הבריטית וירג'ין אטלנטיק, ובכך היא תפתח את קו ת"א-לונדון ● בתוך כך, וירג'ין הכריזה על כוונתה להוסיף 84 יעדים למפת יעדיה בעקבות ההחלטה לפתוח מסלול שלישי בשדה התעופה הית'רו

בורסות אירופה/ צילום: רויטרס

עליות קלות באירופה בציפייה זהירה להודעת הריבית של הפד

האטה בקצב עליית מדד המחירים לצרכן בבריטניה ל-1.7% באוגוסט ● מחירי הנפט נרגעים לאחר הצניחה החדשה אתמול ● מסחר מעורב באסיה: עליות בסין ובקוריאה; ירידות בטוקיו ● צניחה במכירת מכוניות חדשות באירופה ● היצוא ביפן צנח באוגוסט ב-8.2% - פחות מצפי ל-10.9% אבל ירידה חודשית תשיעית ברציפות ● המסחר מתנהל בצל הצניחה במחירי הנפט אתמול ולקראת הודעת הבנק האמריקאי המרכזי, שאמור להכריז הערב על הורדת ריבית נוספת, של 0.25%

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

הבורסה רוצה לייבא במסלול המהיר גם קרנות ריט זרות

מבקשת להחיל מסלול שירחיב את ההקלות שיש לחברות הדואליות גם לקרנות בתחום זה מחו"ל

יונית לוי / צילום: יחצ

מקסימום חגיגה במינימום משאבים: איך נערכו בחברות החדשות למשדר הבחירות המרכזי

אל משדר הבחירות הנוכחי הגיעו חברות החדשות עם אתגר לא פשוט: לייצר תחושה חגיגית בהשקעה קטנה משמעותית מזו שאפיינה את הבחירות הקודמות • האמצעים: ויתור על צילומי החוץ תוך פיצוי בטכנולוגיה וגימיקים • ומעל לכל מרחפת טראומת המדגמים • כתבה שלישית בסדרה

לוגו הוט 2019

תקלה ברשת הוט פוגעת בתושבי גבעת שמואל, רמת גן וקרית אונו

סיב אופטי של חברת הוט נקרע במסגרת עבודות בנייה באזור גבעת שמואל, ובשעות האחרונות התקשורת לאזור מנותקת ולא ניתן לקבל שירותים מהחברה ● הצפי לתיקון: מספר שעות

מה אפשר לקנות ב-2.5 מיליון שקל / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

איזו דירה תוכלו לקנות ב-2.5 מיליון שקל במישור החוף הדרומי?

דירת 5 חדרים בראשון-לציון, 6 חדרים בגדרה, 5 חדרים בבת ים או בית בן 3 חדרים בחולון

נכס של איי.די.או ברלין / מצגת החברה

על רקע הקפאת שכר הדירה בברלין והצלילה במניה: ADO במגעים למכירת כרבע מתיק הנכסים שלה

ADO פועלת בברלין באמצעות החברה המוחזקת ADO פרופרטיז (ADOP), ולה פורטפוליו של כ-23,700 דירות בעיר, לצד שטחי מסחר ● הסנאט של ברלין הכריז לפני כשלושה חודשים כי יקדם הקפאה של שכר הדירה בברלין ל-5 השנים הקרובות, מה שהוביל לירידה של עשרות אחוזים בשווי חברות הנדל"ן שמתמחות בברלין

ניר שטרן / צילום: תמר מצפי

משלחת מקפריסין הגיעה לפגישות עם סלקום ומשרד התקשורת

המטרה לפגישה הייתה מציאת פתרון להפרעות שיוצרת סלקום למפעילים בקפריסין ● התובנה מהפגישות - לא יהיה מנוס מהסטת תדרים של סלקום לטובת תדרים מתאימים עפ"י האסדרה הבינלאומית

באר יעקב / צילום: איל יצהר, גלובס

שיכון ובינוי ונתנאל גרופ יקבלו החזר של מיליוני שקלים על היטל השבחה שנגבה מהן שלא כדין

עיריית באר יעקב והוועדה המקומית לתכנון ובנייה מצפה אפק חויבו להשיב לחברות מיליוני שקלים בגין תשלומי היטל השבחה שנגבו מהן על מגרשים שבהם הן מוגדרות "ברות רשות" ולא חוכרות

יונה פוגל / צילום: אביב חופי

חילופי מנכ"ל: מהלך מתבקש, אך גם כזה שעלול להיות מסוכן

על רגע פרישתו של מנכ"ל פז יונה פוגל, הנה שתי דוגמאות לאופן שבו חילופי מנכ"ל יכולים להביא לרענון מחשבתי ולאנרגיות חדשות - או לאיים במקרים קיצוניים על המשך קיום החברה

גיל טייכמן / צילום: אביב חופי

כונסי חברת התאורה של גיל טייכמן: "חשש שהנושים יבזזו את מחסני החברה"

"קיים צורך מיידי למכירת נכסי החברה בכל דרך אפשרית" – כך טוענים כונסי הנכסים שמונו לחברת התאורה של גיל טייכמן, שצברה חובות של 20 מיליון שקל

קלפי בחירות /  צילום: איל יצהר

90.3% מהקולות נספרו: כחול לבן עם 32 מנדטים, הליכוד עם 31

תוצאות הבחירות אינן מאפשרות בשלב זה הכרעה בנוגע לזהות ראש הממשלה, שכן לאף אחד מן הצדדים אין מעל ל-61 ממליצים