"פישר ייצא למלחמה בשקל? התערבות עלולה לגרום נזק"

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים כי השקל "ימשיך לככב" במט"ח ■ על התערבות בנק ישראל במסחר: "סיום תפקידו של פישר גוררת אפקט מוגבל של מהלך התערבות כשכזה" ■ השידור של FXCM ו"גלובס" ייערך היום ב-16:00

דולרים מטבע חוץ מטח  / צלם: טינקסטוק
דולרים מטבע חוץ מטח / צלם: טינקסטוק

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר (ד') כי "השקל ממשיך לככב בזירת המט"ח ולקבוע שיאים חדשים הן למול הדולר והן למול האירו. שילוב של גורמים כלכליים, גיאו-פוליטיים וגלובליים ממשיכים לתמוך בתיסוף בשקל בטווח הקרוב. הדולר-שקל צנח אמש בשוק הספוט לשפל של 3.575 שקלים, הרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2011, לפני שהתאושש חזרה מעל 3.6 שקלים, ואילו האירו-שקל צנח ל-4.617 שקלים, הרמה הנמוכה מאז ינואר 2011".

(השידור של FXCM ו"גלובס" ייערך היום ב-16:00)

"היעדים הבאים בדולר-שקל הם 3.57 ו-3.55 שקלים. האירו-שקל יעשה דרכו לעבר הגבול התחתון ב-4.6 שקלים", הם כותבים. "הנגיד הפורש מצוי במלכוד, שכן בתנאים הנוכחיים, לאור הגורמים החזקים התומכים בשוק ולאור העובדה כי הוא צפוי לסיים את תפקידו תוך חודשים ספורים וזהות מחליפו טרם ידועה, למהלך התערבות שכזה עשוי להיות אפקט מוגבל, ואולי אפילו לגרום נזק".

"האירו והדולר הם המטבעות של שני יעדי הייצוא העיקריים של המשק הישראלי והתיסוף בשקל פוגע ברווחי היצואנים ובכושר התחרות של הייצוא הישראלי, דבר שעשוי להזיק למשק הישראלי המצוי במצב שברירי. ככל שנמשך התיסוף בשקל יגבר הלחץ על בנק ישראל להתערב במסחר במטרה לבלום את המגמה הזו.

"האם פישר ייצא למלחמה אחרונה בתיסוף בשקל, כפי שעשה בעבר ואף בהצלחה, רגע לפני שהוא עוזב את תפקידו? הנגיד הפורש מצוי במלכוד, שכן בתנאים הנוכחיים, לאור הגורמים החזקים התומכים בשוק ולאור העובדה כי הוא צפוי לסיים את תפקידו תוך חודשים ספורים וזהות מחליפו טרם ידועה, למהלך התערבות שכזה עשוי להיות אפקט מוגבל, ואולי אפילו לגרום נזק".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988