השיחה: האנג'לים חוגגים במדבר

מי הגיעו לחגוג עם רונה אנג'ל בחוות הנוקדים? ■ מי השתתפו במרוץ צהלה? ■ וגם: עם מי שיחק תיאודור אור שחמט?

משפחת אנג'ל המורחבת והחברים הקרובים חגגו בסוף השבוע יום הולדת לרונה אנג'ל, בתם של אודי אנג'ל וליאורה עופר. מסיבת ההפתעה לכלת השמחה, המשמשת ביומיום כשותפה במשרד הפרסום "דה בוקס", נערכה בחוות הנוקדים - נווה מדבר הממוקם בין ערד למצדה. החגיגה כללה מטעמים שונים, בר מפנק ומסיבה שמחה במיוחד. בחלק האומנותי: חבר המשפחה, נגן הגיטרה אבי סינגולדה, בהופעה סוחפת שבה לקחו חלק גם בני המשפחה ודי ג'יי. בנוסף, החברים התגבשו ויצאו לטייל בנחל צאלים ברגל וברכבי שטח. האינסטגרם הוצף תמונות מהשמחה המדברית. בין החוגגים: ההורים עם בני זוגם הנוכחיים, בן הזוג של רונה אלון דורי, האח אורי אנג'ל ורעייתו, הדודים אבי וטלי אנג'ל עם הבנות דניה ואלינור, רוני פוקס, אנדי רם ועוד.

הפורטרטים של יורם אשהיים

פתיחת תערוכת היחיד הראשונה של הצלם יורם אשהיים נערכה ביום שישי בחלל התיאטרון "מחסן 2" שבנמל יפו. אשהיים, מבכירי צלמי הפרסום בארץ, הגיע לעולם הצילום במקרה עוד כשהיה בעליו של הפאב-מועדון המיתולוגי זיגל בתל-אביב, בשנות ה-80 של המאה הקודמת. המפגש המקרי בינו לבין המצלמה הוביל לקריירה ארוכה בארץ ובעולם.

יגאל לנדאו, בועז שוורץ, פתיחת התערוכה של הצלם יורם אשהיים / צילום: יוסי כהן
 יגאל לנדאו, בועז שוורץ, פתיחת התערוכה של הצלם יורם אשהיים / צילום: יוסי כהן

יגאל לנדאו ובועז שוורץ

בין הפורטרטים המוצגים בתערוכה צילומים של האמן מיכאל דרוקס, השף צחי בוקששתר חבר אישי ותיק של אשהיים, שי אגסי, רם לנדס ועוד. כל ההכנסות מהתערוכה יועברו לבית השנטי. הגיעו לפרגן: קיקה ובועז שוורץ, אבנר גורדון, ציפי ויגאל לנדאו, לילך סיגן וליגד רוטלוי, עו"ד דודי תדמור, רם לנדס ועוד.

ליאורה עופר בירוק

יו"רית קבוצת מליסרון, ליאורה עופר, ומנכ"ל קבוצת קניוני מליסרון, משה רוזנבלום, חנכו ביום חמישי האחרון את "הבית הירוק" בחוצות המפרץ בחיפה, שלו הם נותנים חסות. מדובר בבית העשוי כולו מחומרים טבעיים, ושאמור לייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית "סולאר דקתלון" שתיערך בחודש אוגוסט בסין. השר החדש להגנת הסביבה עמיר פרץ כיבד את האירוע בנוכחותו, ושמע מעופר כי שמונה קניונים מקבוצת עופר, יצוידו כבר בשנה הקרובה במערכות סולאריות, להפקת האנרגיה הדרושה להפעלתם.

חדווה אלמוג, עמיר פרץ, ליאורה עופר, חיים חורש, חנוכת
 חדווה אלמוג, עמיר פרץ, ליאורה עופר, חיים חורש, חנוכת

אלמוג, פרץ, עופר וחורש

נכחו: חיים חורש מנכ"ל חוצות המפרץ; חדווה אלמוג סגנית ומ"מ ראש עיריית חיפה; מיקי רופא מנכ"ל הנכסים מקבוצת אשטרום; שלמה גלבוע יו"ר הועדה לאיכות הסביבה בעיריית חיפה; ד"ר שלמה ולד המדען הראשי במשרד לאנרגיה ומים; עודד חי מנהל הפרויקט מטעם שנקר; דוד אלכסנדר נשיא המרכז האקדמי ויצו חיפה; ד"ר יוסי קורי וחן שליטא המנחים של הפרויקט ועוד.

אור ודיין משחקים שחמט

יו"ר מפעל הפיס, עוזי דיין, נפגש ביום חמישי האחרון עם נשיא איגוד השחמט, המשנה לשעבר לנשיא בית המשפט העליון תיאודור אור.

עוזי דיין, תיאודור אור, מפעל הפיס יעניק חסות לאליפות ישראל בשחמט / צילום: שמוליק רחמני
 עוזי דיין, תיאודור אור, מפעל הפיס יעניק חסות לאליפות ישראל בשחמט / צילום: שמוליק רחמני

דיין ואור

השניים נפגשו לצורך חתימה על הסכם לפיו מפעל הפיס ישתף פעולה עם האיגוד הישראלי לשחמט ויעניק חסות לאליפות ישראל בשחמט לשנת 2013, המתקיימת השבוע בעיר עכו. בתום חתימת ההסכם לא נפרדו השניים מבלי להתנסות בעצמם במשחק שחמט.

שוטים של כלכלה

במסגרת פרויקט "כלכלה על הבר" מבית "גלובס", נערך ביום ד' האחרון בפאב הסטורג' בתל-אביב, מפגש ראשון של המועדון הייחודי. מדובר בפרויקט ששם במוקד הנגשה של מידע כלכלי לציבור הרחב, בדגש על נושא החינוך הפיננסי. כ-250 מבלים הגיעו לפאב כדי להקשיב להרצאתו של פרופ' בן-ציון (בנצי) זילברפרב, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, המכהן כיום כדיקן בית הספר לבנקאות ושוק ההון במכללה האקדמית נתניה. פרופ' זילברפרב הוא גם חבר בוועדה המייעצת למועצה הלאומית לכלכלה, חבר דירקטוריון בקבוצת דלק, באנגל החזקות, בפריגו ודירקטור חיצוני בבית ההשקעות אינפיניטי. זילברפרב העריך, כי "הנטל על מעמד הביניים לא יירד בשנה וחצי הקרובות". לדבריו, "אין פתרונות קסם בכלכלה. לכל קיצוץ שאתה עושה, יש מחיר". נצפה מאזין בקהל יזם הנדל"ן הצעיר אלון קסטיאל. המפגש הבא ייערך ביום חמישי, 2 במאי באותו המקום ויכלול הרצאה של ירום אריאב, אף הוא מנכ"ל משרד האוצר בעברו.

רצים וצוהלים

יותר מ-1,500 ספורטאים מרחבי הארץ ותושבי שכונת צהלה בתל-אביב נטלו חלק במרוץ צהלה השישי, אשר נערך בבוקר יום שבת האחרון. מועדון ספורט צהלה, בהנהלתו של צביקה רון, תרם בשמו של כל אחד ממשתתפי המרוץ סכום של 10 שקלים למען ילדי וראייטי - סכום שהצטבר ל-18,790 שקל למען הילדים.

דני טוקטלי, רון צוקרמן, מירוץ צהלה למען ילדי וראיטי / צילום: יוסי כהן
 דני טוקטלי, רון צוקרמן, מירוץ צהלה למען ילדי וראיטי / צילום: יוסי כהן

רון צוקרמן ודני טוקטלי

לכבוד המרוץ נצבעה השכונה השלווה בצבעי כחול-צהוב, ושבט צופי צהלה שנרתם גם הוא לסייע פרש את חניכיו בתחנות הריענון כדי שיספקו מים לרצים לאורך המסלול. במסגרת המרוץ התקיים השנה הפנינג ברזילאי, לקראת המונדיאל שייערך בברזיל בשנה הבאה. רקדניות סמבה ברזילאיות התייצבו גם הן בתחנות הריענון וריעננו את המשתתפים בריקודים ססגוניים וסוחפים. בין אלו שלקחו חלק במקצה לעשרה ק"מ: יואב פפושדו (00:57:59), יהודה בן אסאייג מנכ"ל מנורה (01:01:18) איש העסקים רון צוקרמן (01:01:36), דני טוקטלי (01:01:36), אבי גבאי (00:55:28) ויונתן בן ארצי (00:57:11). במקצה ל-5 ק"מ השתתפו: ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג (33:43:00) והשופט עודד מודריק (39:59:00). יו"ר וראייטי אורי סלונים ורעייתו תמי חוו רגע של נחת כאשר בנם, עו"ד ארז סלונים, סיים במקום הראשון את המסלול ל-10 ק"מ בתוצאה של 00:36:18 ומיד המשיך לחגיגות יום הולדתו ה-45.

אורי סלונים, מירוץ צהלה למען ילדי וראיטי / צילום: יוסי כהן
 אורי סלונים, מירוץ צהלה למען ילדי וראיטי / צילום: יוסי כהן

אורי סלונים

עוד נצפו: רותי ולוני הרציקוביץ', ריקי אריאלי מנכ"לית וראייטי, שירה מרגלית, מיכאלה ברקו ורפי קלינה. טקס חלוקת הגביעים נערך בקאנטרי המקומי ורבים מהנוכחים בחרו להמשיך את היום החם במים הקרירים של הבריכה.

צרו איתנו קשר *5988