אורלי דנקנר שומרת נאמנות

מי הגיעו לאירוע של חוג ידידי בת שבע? ■ מי הדרימו לים המלח לפנטז על בניית קניון חדש? ■ מדוע חילק חיים כהן את מספר הטלפון שלו? ■ וגם: מי נזכר בערגה במרגרט תאצ'ר?

אגודת ידידי להקת בת-שבע התכנסה אמש לאירוע חגיגי לכבוד יצירתו החדשה של אוהד נהרין "החור", העולה בבכורה בימים אלה. האירוע כלל מפגש והרמת כוסית בבית הלהקה וצפייה בעבודה החדשה של הלהקה על במה מתומנת שנבנתה במיוחד עבור היצירה, כשרקדני הלהקה רוקדים עליה ומסביבה. בתום המופע בירכה דינה אלדור, מנכ"לית בת שבע, את הלהקה על ההופעה המסעירה והודתה לידידים על תמיכתם. עוד בירך יו"ר הועד המנהל החדש, איתמר גבתון, שגם התייחס בדבריו לצורך העצום של הלהקה בתמיכת הידידים, ואף קרא להם לגייס חברים נוספים לשורות הלהקה. בין הנוכחים: שרת התרבות לימור לבנת, איתן סטיבה, אורלי דנקנר שהגיעה מלווה בבתה דנה ובן זוגה טל אנגלנדר, שירה פרבר ולני רקנאטי, שרה ומיכאל סלע, נחמה ויעקב בורק, רבקה סקר, אלי וחנה יונס, רפי שדה, נאוה ורוני דיסנצ'יק, יו"רית קרן אריסון שלומית דה פריס, דפי לוי וייס ובעלה גיגי לוי ועוד.

חיים כהן מחלק טלפונים

מפגש מנהיגות בעסקים, יוזמה משותפת של עמותת כ"ן (כוח נשים) והפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב, התקיים אמש בפקלוטה לניהול על שם רקנאטי. המפגש עסק בנושא נטוורקינג אפקטיבי ככלי עזר בקידום מקצועי ואישי.

חיים כהן, יפית גרינברג, מפגש מנהיגות בעסקים / צילום: אילן ספירא
 חיים כהן, יפית גרינברג, מפגש מנהיגות בעסקים / צילום: אילן ספירא

חיים כהן ויפית גרינברג

את המפגש פתחו מיכל יודין, יו"רית עמותת כ"ן, ואיה אקר מנהלת יחידת השיווק של הפקולטה לניהול באוניברסיטה. בין חברי הפאנל שחלקו תובנות בנושא היו עו"ד איילת נחמיאס-ורבין, יו"רית תבליט פלסטיק ומרצה בלהב, הפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א; עליזה גורן, בעלת חברת גורן עמיר העוסקת בייעוץ אסטרטגי ולובינג פוליטי; ישראלה שטיר נשיאת קבוצת שטיר וסגנית מנהל איגוד לשכות המסחר; חיים כהן מנכ"ל קבוצת דן אנד ברדסטריט ישראל ויפית גרינברג יו"רית קבוצת ג.יפית. כהן הפתיע את הנוכחות כאשר ביקש מכולן להכין מצלמות ואז שלף שלט ועליו מספר הטלפון שלו וכתובות המייל האישיות. המנהלות מיהרו לצלם את הפרטים וכהן הבטיח להתייחס לכל פנייה אליו. כהן אמר שעל מנת לייצר נטוורקינג צריך תעוזה בעצם היכולת להמשיך את הקשר לאחר המפגש הראשוני.

אדורם בשחקים

עו"ד חגי אדורם, נציג הבעלים של חברת הנדל"ן הבינלאומית ברקליס, בילה אתמול בשחקים ובמקום הנמוך בעולם. ברקליס יוזמת בניית הקניון באזור ים המלח, ולכבוד היוזמה יצא אדורם מלווה ב-12 אנשי עסקים, בשני מסוקים של חברת "עדן תעופה", ממנחת ראשון לציון.

שרי וסולי סקאל, חגי אדורם, קניון בים המלח / צילום: מתן זנגי
 שרי וסולי סקאל, חגי אדורם, קניון בים המלח / צילום: מתן זנגי

שרי וסולי סקאל עם חגי אדורם

החבורה ערכה סיור היכרות בשטח שבו אמור לקום הקניון, באזור המלונות בעין בוקק אליו מגיעים מדי שנה 1.8 מיליון תיירים. בין הנוכחים בסיור שהביעו את רצונם להקים חנויות בקניון לכשיוקם: סולי ושרי סקאל בעלי קבוצת סקאל, יונתן אולשה סמנכ"ל פיתוח עסקי של אירני קופורשיין, מאיר מאירוביץ מנכ"ל אינטר ג'ינס, דני כץ הבעלים של בליקר בייקרי וראש המועצה האזורית תמר דב ליטבינוף, שליווה את הקבוצה.

שגרירי היורו

לרגל תחילת מכירת הכרטיסים לטורניר הכדורגל הבינלאומי יורו 2013 לנבחרות עד גיל 21 שיתקיים הקיץ בישראל, אירחו אתמול יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, וסמנכ"ל אירופה במשרד החוץ רפי שוץ, את השגרירים שנבחרתם הלאומית עלתה לשלב הגמר של הטורניר. השניים פירטו בפני שגרירי המדינות את ההיערכות המיוחדת של ישראל לקראת הטורניר. את האירוע, שהתקיים במסעדת מסה בתל-אביב, חתמה ארוחת חגיגית שהכין במיוחד השף אביב משה. בין הנוכחים: שגריר גרמניה אנדריאס מיכאליס; שגריר הולנד קאספר קורנליס ג'ונס; שגריר נורבגיה סווין ריידר סווג'; שגריר רוסיה סרגיי יקובלב; סגן שגריר אנגליה רוב דיקסון; אריאל שיימן; רונן הרשקו מנהל הטורניר יורו 2013 ורונית גלסמן מנהלת השיווק של הפרויקט.

השת"פ של סרוסי ואביב

פועלים שוקי הון, מקבוצת בנק הפועלים, אירחה אתמול במסעדת לילית בתל-אביב פורום של מנהיגים עסקיים מובילים מדרום אפריקה ומישראל. המפגש נועד לקדם שיתופי פעולה עסקיים והשקעות חדשות בשתי המדינות. השוק הדרום אפריקאי מעורר באחרונה עניין גובר בקרב אנשי עסקים בישראל, לאור פוטנציאל הצמיחה שלו והצורך של המדינה האפריקנית בטכנולוגיות בתחומים שונים, כמו מים, חקלאות, תקשורת, תשתיות ואבטחה.

אמיר אביב, וונדי לוקס בול, סנדיל זונגו, יאיר סרוסי, ג'רמי לוין, שת
 אמיר אביב, וונדי לוקס בול, סנדיל זונגו, יאיר סרוסי, ג'רמי לוין, שת

אביב, לוס בול, זונגו, סרוסי ולוין

בין המשתתפים מישראל: יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי; מנכ"ל פועלים שוקי הון אמיר אביב; מנכ"ל טבע ג'רמי לוין; יו"ר שיכון ובינוי משה לחמני ומנכ"ל החברה עופר קוטלר; היהלומן יוסי מולדבסקי והדר רון, מנהלת קרן הון סיכון IHCV. בין המשתתפים מדרום אפריקה במפגש נמנו וונדי לוקס בול יו"ר בנק אפסה מקבוצת ברקליס קפיטל, מהבנקים הגדולים בדרום אפריקה, וסנדיל זונגו יו"ר קרן הפרייבט אקוויטי זיקו.

מתעניינים בנדל"ן אמריקאי

בוועידת ישראל לנדל"ן 2013 של "גלובס" שנערכה אתמול בת"א היו כאלה שחשבו גם על מה שקורה מעבר לים: יונייטד איירליינס הציגה את לוח הטיסות של החברה לכל היעדים בארה"ב, והמנכ"ל אבי פרידמן שוחח עם באי הוועידה, המשקיעים והמתעניינים בנדל"ן באמריקה. בינתיים, על סוגיות מקומיות יותר, נערך דיון אינטראקטיבי בשיתוף משרדי התיווך המובילים בארץ, במושב "אתיקה וסטנדרטים למתווך הישראלי".

אבי פרידמן, לוח טיסות של יונייטד ארליינס ליעדים בארה
 אבי פרידמן, לוח טיסות של יונייטד ארליינס ליעדים בארה

אבי פרידמן

המשתתפים היו עו"ד עדינה חכם, מנכ"לית אנגלו-סכסון; יוחנן אס, מנכ"ל רשת "אל הנכס" (שאמר: "המתווך הוא שק חבטות, הוא משלם אגרה ולא מקבל דבר בתמורה"); ברנרד רסקין, מנכ"ל רי/מקס ישראל (שהזכיר את מעמדו של המתווך בשוק הנדל"ן הסוער ואמר: "השימוש במתווך יהיה רק אם הלקוח יקבל ערך מוסף"); איציק לוי, מנכ"ל אמבסדור ירושלים וסגן יו"ר לשכת המתווכים למקרקעין בירושלים ועו"ד אבנר פרידמן, נשיא התאחדות משרדי התיווך העצמאיים בישראל.

קינן מארח

טל קינן, מנכ"ל חברת ניהול ההשקעות KCPS Clarity, אירח השבוע במשרדי החברה במגדל העגול בעזריאלי שבתל-אביב, את שר החוץ הקנדי ג'ון ביירד. ביירד עושה בישראל במסגרת ביקור רשמי שבמסגרתו החל להיפגש עם שרי הממשלה החדשה שאך קמה כדי לסייע לארצו לגבש את המשך פעילותה באזור המזרח התיכון. ביירד החליט להיפגש גם עם קינן בשל פעילותה הענפה של KCPS בקנדה, שם יש לה לקוחות רבים.

ג'ון ביירד, טל קינן, שת
 ג'ון ביירד, טל קינן, שת

ג'ון ביירד וטל קינן

בין היתר הוא קיבל סקירה על ההשפעות והמשמעויות המקרו-כלכליות של סוגיית הגרעין האיראני. מסתבר כי ביירד וקינן מכירים כבר שנים לא מעטות, והם נפגשים מדי שנה בכנס הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס. קינן דאג לקבלת פנים ישראלית וחמימה לאורח שכללה גם ארוחת ערב בביתו שבהרצליה.

מה הסטטוס

Eli Cohen מקדיש את הסטטוס הראשון שלו בפייסבוק למותה של מרגרט תאצ'ר "המנהיגה האחרונה של העולם בעת החדשה", ואף מעלה תמונה שלו איתה

צרו איתנו קשר *5988