תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

"הגורמים הכלכליים עדיין תומכים בהתחזקות השקל"

מחלקת המחקר של FXCM ישראל, לאור התחזקות הדולר מזה 3 ימים רצופים: "התערבותו של פישר קבעה רצפה פסיכולוגית ב-3.6 שקלים, בימים הקרובים הספקולנטים יקראו עליו תיגר" ■ השידור היומי של FXCM ו"גלובס" יחל ב-15:00

דולרים מטבע חוץ מטח  / צלם: טינקסטוק
דולרים מטבע חוץ מטח / צלם: טינקסטוק

גם היום (ה') ממשיך הדולר להתחזק קלות מול השקל - ומשלים 3 ימים רצופים של התחזקות, לאחר התערבות בנק ישראל בשוק המט"ח ביום שני - אז רכש הבנק לפי ההערכות 100 מיליון דולר, לראשונה מאז יולי 2011.

השידור היומי של FXCM ו"גלובס" יחל ב-15:00

במחלקת המחקר של FXCM ישראל, מציינים הבוקר כי "הדולר-שקל ממשיך לבסס את כוחו ואתמול נעל בעלייה יום שלישי ברציפות, דבר שלא קרה זמן רב. ראוי גם לציין שהתחזקות זו של הדולר למול השקל מתרחשת בזמן שהדולר נחלש בעולם, ואולי זהו עדות שלמהלך של פישר ישנה השפעה פסיכולוגית על השוק.

ההתערבות של בנק ישראל בשוק ביום שני, הגיעה לאחר שבמהלך המסחר הבין בנקאי במט"ח הדולר נחלש ל-3.592 שקלים, מתחת לרמה הפסיכולוגית של 3.6 שקלים שאותה ככל הנראה סימן בנק ישראל כמעין רמת מבחן להתערבות. אתמול, נזכיר, הדולר היציג התחזק בכ-0.1% ל-3.633 שקלים, והאירו היציג התחזק בכ-0.55% לרמה של 4.758 שקלים. מאז יום שני הדולר התחזק ב-1.8% מול השקל.

"כרגע נראה כי התערבותו של פישר קבעה רצפה פסיכולוגית ב-3.6 שקלים", קובעים ב-FXCM, "והמשך ההתבססות מעל 3.6 שקלים עשויה להכשיר את הקרקע לתיקון גדול יותר. מבחינה טכנית רק עלייה מעל 3.65, אשר תשבור את סדרת השיאים היורדת, תעניק תוקף למפנה כלפי מעלה ותקנה יותר מומנטום לתיקון".

"בשורה התחתונה, חשוב לזכור כי הגורמים הפונדמנטליים עדיין תומכים בהמשך התחזקות השקל - הריסון הפיסקאלי, ההכנסות הצפויות מתגליות הגז, הריבית הגבוהה יותר על השקל, ולא בטוח שהתערבות אחת של בנק ישראל משנה את התמונה, ובהחלט ייתכן כי נראה בימים הקרובים ניסיון נוסף של הספקולנטים לקרוא תיגר על העמדה של בנק ישראל".

צרו איתנו קשר *5988