לכתבה הקודמתאריה דובסון, מנכ"ל קרן א.מ.נ: "אין לצערי וורן באפט ישראלי" לכתבה הבאהמנכ"לית סלונה: "קלטתי שקול הנשים לא נשמע במדיה"

ניהול זמן: "בשש בבוקר אני יודע איך ומתי היום שלי ייסתיים"

הוא טוען שהוא לא פריק של טכנולוגיה, אבל מודה שהוא חייב להתעדכן בכל מה שחדש ■ יו"ר קבוצת חנן מור מנדב את הטיפים שלו לניהול זמן

03/06/2013, 16:11
שירות גלובס
חנן מור / צילום: תמר מצפי
חנן מור / צילום: תמר מצפי

"היום שלי מתחיל ב-6:30 בבוקר, ואני תמיד יודע איך הוא ימשיך וכיצד הוא יסתיים", אומר חנן מור, יו"ר קבוצת חנן מור ליזמות נדל"ן.

מור, מעיד על עצמו כמי שמשתמש כדרך שגרה בטכנולוגיה מתקדמת, עם זאת, הוא לא נותן לה להשתלט על חייו, ומקפיד שהוא יהיה זה ששולט בה. "באופן אישי אני בהחלט לא פריק של טכנולוגיה" מבהיר מור, "אבל אני כן פריק של אמצעים שיעזרו לי לעבוד", הוא דואג לתקן ולומר. אני לא אקנה את הצעקה הטכנולוגית האחרונה רק בגלל שהיא כזו, בגלל הפריקיות, אבל מצד שני אני דווקא כן עוקב ומתעדכן אחריה".

- מתעדכן?

"אני קורא עיתוני טכנולוגיה, 'מדע פופולארי' למשל. בנוסף, כל החברה שלנו מתנהלת עם סמארטפון וזה כחלק ממדיניות החברה. מנהלי המכירות שלנו, חייבים את הכלי הזה. הם הרי הטייסים של החברה. הסמארטפון מחובר אצלנו לכל מעטפת המחשוב של הארגון - עובדים כמו גם לקוחות. אנחנו כבר מזמן לא רק מנהלים בו שיחות רגילות, אלא גם שיחות ועידה, או קוראים חומרים. בנוסף, אנחנו עובדים על פיתוחה של אפליקציה שתשרת את הלקוח, ודרכה הוא יוכל לקבל אינפורמציה מלאה לגבי הפעילות מולו".

כאמור, היום של חנן מור מתחיל מוקדם בבוקר. הוא עובר על העיתונים, מקפיד על ארוחת בוקר, לוקח את הילדים לבית הספר, ורק אחר כך, עם הכנסו למכונית בדרך למשרד, מתחיל לעבוד. ההקפדה על השגרה הזו, היא לדבריו גם הסוד שלו לניהול נכון ומדויק של הארגון.

"המנגנון המרכזי שלנו הוא בניית רוטינות. יש לנו רוטינה שנתית, תלת שנתית, חודשית, שבועית ויומית, ואמצעי הטכנולוגיה מסייעים לנו לשמור על הסדר הזה. סוד נוסף, הוא כמובן בהון האנושי. הוא יותר מהכל, יקבע איך יראה הארגון שלנו. הטכנולוגיה משרתת את צרכים אלה".

- וכשאתה בחופש, אתה מצליח להתנתק מהעבודה?

"אני משתדל. בחופשות קצרות אני מצליח להימנע מזה, בחופשות ארוכות יותר אני עובר על המיילים דרך הטלפון, ומשתדל שלא לעשות זאת מדי יום, ואם אפשר אז רק פעם בשבוע.

- טיפים לניהול זמן?

"תכנון, תכנון, תכנון. להביט קדימה ולבנות רוטינות, משימות ותהליכי עבודה. בנוסף יש לבחור צוות מנצח של אנשי מטה. את החשוב מכל שכחתי - יש להקפיד על עוזרת אישית טובה כמו שיש לי".

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>