ביטלמניה, דור 2013: הגלגול העדכני של הביטלס יוצא בשני אלבומים

האימפריה הביטלסית ממשיכה להתפשט גם ביקומים שכלל לא היו ידועים בשנות פעילות הלהקה

51 שנה אחרי שיצא התקליטון הרשמי הראשון שלהם, האימפריה הביטלסית ממשיכה להתפשט גם ביקומים שכלל לא היו ידועים בשנות פעילות הלהקה. שני אלבומים חדשים מציגים את הגלגול הכי עדכני של הביטלמניה. "קופירייט", ראפר אנדרגראונד בן 34 מאוהיו, לקח את "מועדון הלבבות הבודדים של סרג'נט פפר", העביר על שיריו קטעי ראפ שלו, ושתל ביניהם גם קטעי ראיונות עם פול מקרטני ואפילו קטע מקורי יחיד ובו נשמעים דווקא הביץ' בויז. ועל העטיפה של האלבום שנקרא Carbon Copy's Phony Art Pub Scam ושמחקה את זו ההיסטורית של המקור - נשתלו פניהם של אייקוני היפ-הופ כמו אמינם וג'יי זי וויל' סמית' וגם נוטוריוס ב.י.ג המנוח וייבדל לחיים ארוכים מאד ברק אובמה. להקת "ביטאליקה" התמקדה בעיקר באלבום ביטלסי מאוחר אחר, אבי רואד. Abbey Load החדש שלהם כולל שירים מאבי רואד בתוספת כמה מוקדמים יותר של הביטלס. כמו שמלמד שם הלהקה, הם מתמחים בתערובות מדומיינות בין הביטלס לבין מטאליקה. הם בעצם להקת "מאש-אפ", שלהבדיל מדיג'ייז ומפיקים שמכליאים בין קטעים מוקלטים וקיימים, עושים את ההכלאה כבר בנגינה חיה.

זה אלבום שלישי של ביטאליקה הבריטים, והם כבר זכו לפרגון מצד חברי מטאליקה, ומופיעים לא מעט. האלבום של קופירייט חינמי לחלוטין פשוט כדי להתגבר על מכשלת התביעות על זכויות יוצרים, שכמובן היתה סותמת בפני אמן קטן ועצמאי שכמותו אפשרות לשרוד את התמלוגים על שימוש בקטלוג הביטלס. האם שני האלבומים שווים האזנה?

בשני המקרים התוצאה הסופית היא לא יותר מגימיק חביב ולפעמים הרבה פחות מזה. אבל האנושות מלאה במעריצי ביטלס (וגם מטאליקה), שישימו יד על כל מוצר שכזה, מה גם שהוא לגמרי בחינם.

צרו איתנו קשר *5988