דיווח: סמסונג מתכננת גלקסי S4 מוקשח ועמיד במים

מכשיר הדגל של סמסונג - הגלקסי S4 אמור לנחות על מדפי המכירה בישראל כבר בשבוע השני של חודש מאי ■ בינתיים סמסונג מתכננת כבר את הדור הבא של ה-S4, שיציע יכולות חומרה זהות, אבל עם הגנה מפני מים, חול, שריטות ונפילות

25/04/2013, 12:40
צחי הופמן

מכשיר הדגל של סמסונג - הגלקסי S4 אמור לנחות על מדפי המכירה בישראל כבר בשבוע השני של חודש מאי. בינתיים חברת סמסונג מתכננת כבר את הדור הבא של ה-S4, שיציע יכולות חומרה זהות, אבל עם הגנה מפני מים, חול, שריטות ונפילות. את הדברים אמר יאנג סו קים, נשיא סמסונג לשווקי המפרץ, במהלך השקת ה-S4 בדובאי.

יש לציין, כי סמסונג לא הוציאה שום הודעה רשמית בעניין, ולא מדובר בהכרזה.

אחת הבעיות המשמעותיות של סמארטפונים ומכשירי הגלקסי בפרט, היא רמת העמידות שלהם, שנחשבת יחסית רגישה, מכך שהמכשיר עשוי מפלסטיק. סמסונג מעוניינת להציע פתרון למכשירים של יצרניות אחרות, כמו סוני מובייל עם האקספריה Z שלה, שעמיד לחול ומים. מיגון שכזה, מאפשר לצלם עם הטלפון כאשר נמצאים בבריכה.

הגלקסי S4 כולל מסך 5 אינץ', משקל של 133 גרם ועובי 7.9 מ"מ. המסך מגיע ברזולוציית 1920 על 1080 פיקסלים בטכנולוגיית Full HD Super AMOLED, כאשר ניתן לתפעל אותו עם כפפות, והוא עשוי מזכוכית ממוגנת שריטות ופגיעות מסוג גורילה גלאס 3 של חברת קורנינג.

נתונים טכניים נוספים במכשיר, כוללים 2 ג'יגה זיכרון RAM, גרסאות של 16, 32 ו-64 ג'יגה נפח אחסון פנימי, יכולות הרחבה באמצעות כרטיס, מצלמה אחורית עם חיישן 13 מגה פיקסל וחיישן של 2 מגה פיקסל במצלמה הקדמית. ה-S4 כולל התקן בלוטות' 4.0, התקן אינפרה אדום לשימוש בטלפון בתור שלט רחוק לטלוויזיה ולמזגן וגם חיישני לחות וטמפרטורה.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>