לכתבה הקודמתמטיילים לבד בעולם: מנכ"ל, רב ואמא שנסעה בלי ילדיה לכתבה הבאהאריה דובסון, מנכ"ל קרן א.מ.נ: "אין לצערי וורן באפט ישראלי"

"מנהל מרחוק, אבל לא מוותר על כוס קפה עם העובדים"

איקי (יצחק) צור שולט בכל החידושים הטכנולגיים ■ ניהול זמן נכון מאפשר לו ללמוד על הבעיות האמיתיות מהשטח, וגם לעצור ולפנות מקום למשפחה ולנכדים

30/04/2013, 15:28
שירות גלובס
איקי צור / צילום: דוברות עיריית חדרה
איקי צור / צילום: דוברות עיריית חדרה

"העבודה שלי מתבצעת בזמנים משתנים. את היום אני מתחיל ב-8 בבוקר, והוא יכול להסתיים לפנות ערב, אבל גם ב-10 בלילה", מספר איקי (יצחק) צור, מנכ"ל עיריית חדרה. העבודה מתבצעת בעיקרה בלשכת העירייה, אבל כמי שמתבקש לא אחת לתת מענה לתושבים הפונים במגוון ערוצים, להגיע לדיונים דחופים, להיפגש עם גורמי ציבור ורגולציה, הוא חייב להיות כמה שניותר ניגש וזמין, ובכך מסייעת לו כמובן הטכנולוגיה.

צור אוהב טכנולוגיה, מסתגל בקלות לחידושים, אולם הוא לא מנהל צעיר. "אני מנהל משנת 1974. בעברי הייתי מפקד משטרת זכרון יעקב, קצין אג"מ במחוז דרום, וקצין חינוך של משטרת ישראל. התפקיד שאני ממלא היום שונה לחלוטין, גם אם לא ניקח בחשבון את השינוי הטכנולוגי. היום, אני צריך לנהל מערך שהוא הרבה יותר רב גוני, והנה, גם בגיל 61, אני מצליח לנהל גם כשאני לא יושב במשרד. בכלל, חלק גדול מהאנשים שאני עובד מולם, כלל לא יודעים היכן אני נמצא באותו הרגע".

- מה המקום הכי רחוק ממנו עבדת?

"ביתי גרה עם משפחתה בארה"ב. היא נסעה עם בעלה, נספח צה"ל לשליחות בת 3 שנים. לפני שנה נסעתי לבקר אותם, לראות את 4 הנכדים, והמשכתי לעבוד משם. מבחינתי, המשכתי כרגיל. הבעיה היחידה היתה שקמתי ב-3 בלילה כדי שאוכל ליצור קשר עם האנשים בארץ. זה היה בדצמבר, חודש מאוד משמעותי, בו היו הרבה התרחשויות, אבל כשיש מכשיר סמארטפון, וטאבלט, אפשר לגשר על הכל".

- אתה עובד בחופש?

"בוודאי. זה אולי נשמע בעייתי להצהיר את זה ככה, יומרני אולי, אבל חשוב לי לפחות להיות נגיש 365 ימים בשנה. אם לא בטלפון, אז במייל".

- אתה נפגש עם תושבים? ומה על מפגשי פנים אל פנים?

"רבים פונים אלי באימייל, ויש מקרים בהם חשוב דווקא המפגש פנים אל פנים. בצעירותי במשטרה הקפדתי להתחיל את היום ב-6 בבוקר, ולשתות קפה עם הנהגים. זו הדרך הטובה ביותר להישאר עם האצבע על הדופק, וללמוד באופן לא פורמלי על המתרחש. היום, במרבית המקרים תשובה אישית במייל היא מספקת, אבל עדיין חייבים להכיר את האנשים והשטח, לשתות קפה עם העובדים, ולהקשיב. אם פעם היה צורך ב'סוכן סמוי' שיספר, היום יש לי זמן ללמוד ולהכיר, כך שאני לא צריך את זה".

- טיפ לניהול זמן?

"כשהייתי מפקד תחנת משטרה, היתי מאוד עסוק, וראו את זה עלי. אפילו כשאשתי היתה מתקשרת, לא היה לי זמן. היה לי מפקד מרחב שתמיד הקרין נינוחות ושלווה. בכל פעם שביקשתי להתייעץ איתו, היה לו זמן. יום אחד שאלתי אותו איך זה יתכן, שהרי הוא עובד תחת עומס גדול יותר. הוא היה הראשון שלימד אותי לפזר סמכות ולעבוד לפי סדרי עדיפויות. והנה, היום, גם בגיל 61, אני מרגיש בן 21. אני מפנה מקום למשפחה, שולט גם בפייסבוק, כותב, מגיב...".

- אתה פריק של טכנולוגיה?

"זה לא יהיה נכון להצהיר דבר כזה, אבל בגלל שזה כלי שעוזר לי לנהל גם מרחוק, אני מתעניין בחידושים, והודות לילדים, אין דבר שאני לומד ולא ממשיך להשתמש בו. אבל כן, אני אוהב חדשנות".

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>