לכתבה הקודמתלזרוב: "היום אני הרבה יותר נהנה מהמקום של היוצר" לכתבה הבאהמטיילים לבד בעולם: מנכ"ל, רב ואמא שנסעה בלי ילדיה

"השיחות עם הבית הן מה שנותן לי אנרגיה כשאני עובד מרחוק"

יובל קארפ, מנהל הפעילות הבינלאומית של חברת "מטריקס גלובל", מנהל סדר יום עמוס הכולל נסיעות וטיסות ■ השיחות עם הבית נותנות לו אנרגיות, וכן, הוא אוהב את מה שהוא עושה

06/05/2013, 11:47
שירות גלובס
יובל קארפ - מטריקס גלובל / צילום: יניב כהן
יובל קארפ - מטריקס גלובל / צילום: יניב כהן

"קשה לי לשמור על סדר יום קבוע", מספר יובל קארפ, מנהל הפעילות הבינלאומית של חברת "מטריקס גלובל" (חטיבת ה-Offshore של מטריקס). "היום שלי משתנה מאוד בהתאם למיקום הגיאוגרפי שלי ולמשימות שאני נדרש לנהל ולבצע, וזה גם מה שמחייב אותי להיות קשוב לצרכים הן של הלקוחות, והן של העובדים כמעט בכל אחת משעות היממה. אני נוסע בתדירות של פעמיים בחודש, ויש לזה מחיר ודרישות.

"כשאני בחו"ל, היום שלי מתחיל מוקדם, קרוב ל- 6:30 - 7:00, ומסתיים בשעות הערב המאוחרות. למרות היום הארוך אני מקפיד להתקשר מדי בוקר, לכל אחד מבני משפחתי. השיחות האלו הן מקור חשוב לאנרגיות שמניעות אותי במהלך היום".

- ובארץ?

"בימים בהם אני נמצא בארץ סדר היום שלי נתון יותר לשליטתי והוא מאפשר לי לשלב בצורה טובה יותר בין העבודה לבין החיים הפרטיים. בארץ אני מרשה לעצמי להתחיל את היום מעט יותר מאוחר, ומקפיד לסיים את יום העבודה מוקדם יחסית. אשתי ואני מאוד אוהבים תיאטרון, יש לנו מינוי לשני תאטראות. מעבר לכך, אני משתדל גם ללכת לחדר כושר כדי להזיע קצת ככל שהזמן מאפשר. זה אולי לא הופך אותי לספורטאי אבל זה מעניק אנרגיה. אחת לחודש אני גם מתנדב למשמר האזרחי עם חבר".

- אתה "פריק" של טכנולוגיה?

"כמי שעובד בחברה שמספקת שירותים ופתרונות טכנולוגיים, אני מאמין גדול בהתפתחויות הטכנולוגיות ככלי מסייע להגשמת יעדים עסקיים ואישיים לצד שיפור באורח החיים. עם זאת, אני לא יכול להגדיר את עצמי כ'פריק' של טכנולוגיה או כאחד מאלה שירוצו לקנות כל מוצר חדש רק כדי שיהיה להם. אם אראה שמוצר מסוים יכול לסייע לי לעשות את עבודתי טוב יותר, לנהל לי את הזמן בצורה יעילה יותר, או יכול ככלי מיוחד לבידור לא אהסס לרכוש אותו.

"קשה להבין איך ניהלתי בעבר אורח חיים שכלל נסיעות רבות ופגישות ברחבי העולם ללא טלפון סלולרי ואפילו ללא דואר אלקטרוני. פעם חיכו לי במלונות פקסים והודעות. היום, אני תמיד נגיש".

- ואתה מצליח לשלב בין פנאי ועבודה?

"לצערי לא. עובדים,שותפים ובמיוחד לקוחות יודעים שאני נגיש תמיד. זוהי אחת הנקודות הרגישות ביני לבין משפחתי, אשתי ואפילו ילדיי. עם השנים הם למדו שזה אופי העבודה שלי. גם אני למדתי לסמוך יותר על אחרים ולהתנתק מהעבודה, אבל אם תשאלו את אשתי היא תגיד שזה לא נכון.

זכור לי מקרה בו יצאתי לשייט של 10 ימים בקריביים, בהם לא יכולתי להיות מחובר וזמין, וכשחזרתי גיליתי שהעולם המשיך להסתובב, הכול התנהל בצורה מיטבית ולא היו קטסטרופות שלא טופלו בצורה סבירה. אך אלה מקרים נדירים. אני עדיין מרגיש שאני צריך להיות מחובר וזמין לאנשים שצריכים אותי גם בענייני עבודה במהלך חופשות. זה כבר משהו שהשתרש בי וקשה לי מאוד לשנות אותו.

אני זוכר את עצמי מקיים שיחות ועידה ארוכות במקומות מוזרים. שניים שזכורים לי במיוחד הם במהלך מסע קניות עם אשתי ברחבי מונטריאול, ובתוך גן בוטני באזור טרופי לח במיוחד באחת המדינות, מזיע כולי עם חולצה רטובה כאשר כל תזוזה לכיוון מקום עם מזגן גרמה לאיכות הקליטה לרדת עד כדי ניתוק".

- יש לך טיפים לניהול זמן יעיל ונכון?

"היות שהשליטה על היומן שלי וסדר הפגישות אינו תמיד בשליטתי, תמיד אסגור באופן יזום זמן לעבודה. עם השנים, למדתי שפגישות כמו מים תמיד יתפרשו על כל הזמן הפנוי ויתפסו כל שטח פנוי ביומן. לכן תמיד במהלך היום אשריין לעצמי זמן למעבר על מיילים, קבצים ומסמכים הקשורים לעבודה. אחרת אאלץ לעשות את זה בשעות הלילה. מעבר לכך יש לי טיפים נוספים:

פגישות מרובות משתתפים הן אולי יעילות וחוסכות זמן, יחד עם זאת חייבים להיות מאוד ממוקדים ולא לתת למשתתפים להתבזר יותר מדי.

חשוב לאפשר שיחות ועידה טלפוניות כתחליף לפגישות פנים אל פנים. גם כאן יש יתרון של חיסכון וניצול יעיל יותר של הזמן, חיסכון של נסיעות, זמן לשיחות חולין וכולי.

ולסיום, טיפ או יותר נכון אמרה שאני מאוד מאמין בה, היא שהצלחה היא לא המפתח לאושר, אלא אושר הוא המפתח להצלחה. אם אתה אוהב את מה שאתה עושה, אתה גם תהיה מוצלח - שוויצר אלברט אמר זאת".

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>