תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

"פישר הבין שההתערבות במסחר במט"ח אינה אפקטיבית"

טל זהר, מנכ"ל חברת המסחר במט"ח FXCM ישראל, על בקשת בנק ישראל להשוות המיסוי שמשלמים משקיעים מקומיים וזרים על אג"ח ממשלתיות 'שחר': "רואים בהתערבויות האחרונות שהם פשוט לא מצליחות להשיג את מטרות בנק ישראל" ■ השידור של FXCM ו"גלובס" יחל ב-15:00

סטנלי פישר  דולרים / צלם: בלומברג
סטנלי פישר דולרים / צלם: בלומברג

בשוק ממהרים להגיב היום לחשיפת "גלובס" כי בנק ישראל פנה למשרד האוצר, בבקשה להשוות את המיסוי שמשלמים משקיעים מקומיים וזרים על אגרות חוב ממשלתיות מסוג "שחר".

השידור של FXCM ו"גלובס" יחל ב-15:00

"פישר הבין שההתערבות במסחר במט"ח אינה אפקטיבית וגם עולה למדינה הרבה כסף ולכן הוא מחפש פתרונות אחרים", התייחס למהלך טל זהר, מנכ"ל חברת המסחר במט"ח FXCM ישראל. "אנחנו רואים בהתערבויות האחרונות שהם פשוט לא מצליחות להשיג את מטרות בנק ישראל משום שלא הצליחו להחליש את השקל.

עוד הוסיף זהר כי "במידה ויהיה מיסוי אגרסיבי על משקיעים זרים המהלך עשוי להבריח אותם ולחזק את השקל. מדובר במהלך שיסייע ליצואנים, אך חשוב לזכור כי אינו מתיישב עם המדיניות הכלכלית של ישראל ולכן יש לשקול בזהירות מה התועלת שעשויה לצמוח מזה".

ל"גלובס" נודע כי באוצר מתנגדים למהלך של בנק ישראל. באוצר טוענים כי אג"ח "שחר" משמשות את האוצר כמכשיר לגיוס הון וחוששים שמיסוי יקשה על גיוסי ההון של ישראל בחו"ל. בתקופה בה המדינה צריכה להתמודד עם גירעון עתק, באוצר חוששים לבצע מהלך שעלול לפגוע בגיוסים.

צרו איתנו קשר *5988