לכתבה הקודמתמנכ"ל MAC ישראל: "במכירות אנחנו מספר 4 של MAC בעולם" לכתבה הבאה"בטח אפגוש את המילים מהעבר השני"

נושאים הקשורים לכתבה

מנכ"ל רשת קפה ג'ו: "התחביב שלי הוא בכלל בירה"

עודד כהנא, מנכ"ל רשת קפה ג'ו, מספר על שגרת העבודה ("אף יום לא דומה למשנהו") ועל התוכניות שלו לגלגולים הבאים ("כנראה אהיה פסיכולוג או עיתונאי")

16/06/2013, 11:35
ניר קיפניס

איך נראה מנכ"ל של רשת בתי-קפה גדולה? בדמיוני שיוויתי אחד משני הטיפוסים: או מומחה לקפה שעיניו רושפות רומבוטס ומבטו אומר ערביקה, כזה שיכול לטעום פול ירקרק של קפה ולומר מיד: "קולומביאני, אבל מהדרום". מצד שני, הייתי חי בשלום גם לו היה מתייצב לפני טיפוס מטורזן, אחד שעשה את דרך החתחתים מלהיות פיקולו בקפולסקי של שנות ה-80, דרך בית-קפה משלו ועד לניהול רשת מצליחה.

ובכן, עודד כהנא, מנכ"ל רשת קפה ג'ו, הוא לא זה ולא זה - והוא הראשון להודות בכך: "באתי בלי שום רקע בקפה. אני בכלל איש כספים. מילאתי שורה של תפקידי סמנכ"ל כספים מסטארט-אפים, דרך צור-שמיר ועד לרשות הדואר. בערך בגיל 40 קיבלתי החלטה אסטרטגית שמנכ"ל אני כבר לא אהיה".

- אז מה "השתבש"?

"המייסד, הבעלים והמנכ"ל הקודם של הרשת החליט לפרוש לפנסיה בגיל 40 וקצת למדבריות של ניו-מקסיקו וביקש שאמלא את מקומו. בהתחלה סירבתי, אבל היום אני לא מצטער. גיליתי כיוון חדש שמעולם לא חשבתי עליו".

- ובכל זאת, הרי לא ידעת כלום על קפה.

"קפה הוא באמת לא התחום שלי, אבל הסיכום שלי עם דייוויד אומר שהוא אחראי על הטעם: הוא טועם, מרכיב תערובות, נוסע לתערוכות. אנחנו שולחים לו פולים אחרי הקלייה, ואחרי יומיים זה אצלו לביקורת, והוא גם מגיע הנה בתדירות של בערך פעם בחודשיים".

- גם מעבר לטעם ולהבנה בקפה, בטח יש שוני במעבר מהמדרון האחורי של מחלקת הכספים לחזית המנכ"לות.

"ללא ספק זהו תפקיד שונה. האחריות היא מקיר לקיר. אין שעות מסודרות, ויש הרבה עבודת מכירה. הלקוחות שלי הם למעשה הזכיינים, אבל גם כשהם כבר חלק מאיתנו, אני עדיין צריך למכור להם את הרשת בכל יום מחדש, ואף יום לא דומה למשנהו. זה נעים לי שאין שגרה בעבודה. אחרי הכול, גם התחביבים שלי לא שגרתיים".

- למשל?

"נתחיל מזה שאני אילתי במקור. גדלתי בה מגיל 4 ועד לבגרות, ולכן כנער הייתי בחוגי צלילה, מפרשיות, סקי מים - כל מה שקשור בים חוץ מדיג. אחר-כך עברתי לגלישת-רוח ואז לדאייה ולמצנחי רחיפה. היה לי טרקטורון מעופף שעמד אצלי במחסן במשך כמה שנים".

- למה בלשון עבר?

"כי התמתנתי מעט. עברתי לתחביבים כמו שיט-תעלות, עשיתי לא מעט טיולים כאלה במשך השנים, או לבן-דוד היבשתי של שיט-התעלות - טיול עם קרוואן. אפשר לומר שעברתי לטיולים, לגלות מקומות חדשים".

- איזה מקום חדש מרגש במיוחד גילית?

"איסלנד. היא נראית כמו המעבדה של אלוהים, עם משחקי קרח ואש ותופעות טבע ייחודיות שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר בעולם. הייתי שם עם אשתי בטיול ג'יפים של 12 יום. זה החופש האולטימטיבי בעיניי. אני אוהב גם סקי ומדי פעם יוצא לגלוש באירופה. לאחרונה גיליתי גם אתרי סקי קטנים בארצות-הברית, למשל במסצ'וסטס. אלה אתרים קטנים, עם 'פרס' לא משהו, אבל אתה מגיע בבוקר, גולש חצי יום וחוזר אחר-הצהריים הביתה".

תחביב נוסף של כהנא הוא חקר תולדות משפחתו. לא מדובר על התקף הנוסטלגיה שתוקף את רובנו כאשר הילד מבקש עזרה בעבודת שורשים, אלא בתחביב שגוזל לא מעט מזמנו הפנוי.

"תמיד ידעתי שיש לי משפחה מעניינת, אבל רק בשנים האחרונות התחלתי לחפור. משפחת אבי היא מה'בלקינדים', שם נעוריה של סבתי היה בלקינד. היא עלתה לארץ בסוף המאה ה-19, וסבא שלי סייע למחתרת ניל"י. אבא שלי היה בוגר קורס הטיס הראשון של האצ"ל, יש לו רישיון טיס מספר 6. פתאום גיליתי לא רק על המשפחה, אלא גם דברים שלא ידעתי ברמה הלאומית".

- מה אתה קורא שלא שייך לתולדות המשפחה?

"בעיקר ספרות מקור. אני מתפעל מהשפה העברית. כרגע אני קורא במקביל את החדש של יהודית קציר, את 'קיצור תולדות האנושות' ואת 'הספר' של אליעוז רובין - ספר מקצועי על שיווק".

- סרטים? טלוויזיה?

"סרטים? (צוחק) אני חושש שאני עדיין תקוע עם 'העוקץ'. בטלוויזיה ראיתי עד לפני שנתיים בעיקר חדשות, עכשיו אני מסתפק בעיתון עם הקפה של הבוקר".

- אבל אתה יודע על מה מדובר כשמדברים איתך על "האח הגדול" או על "מאסטר שף"?

"לא ממש. אם אני כבר צופה בטלוויזיה, אני צופה בערוץ 1. לפעמים גם בערוץ 8".

- ותרבות אחרת, למשל תיאטרון?

"אני מאוד אוהב את מאיר שלו, אז הלכתי לראות בתיאטרון גשר את 'יונה ונער' על-פי ספרו. נהניתי מאוד. אני הולך מדי פעם גם להרצאות בהיכל התרבות אצלנו במודיעין. הייתי בהרצאה של חיים שפירא ובהרצאה של יורם יובל. זה פותח את הראש ומרחיב את האופקים".

- מוזיקה אתה אוהב?

"אוהב, אבל לא מומחה גדול. אני מעריץ של 'הגבעתרון'. שומע מה שיש ברדיו, גלי צה"ל או בסופי שבוע 103 עם השירים העבריים. גם אריק איינשטיין ושלמה ארצי באים בחשבון".

את התחביב המעניין ביותר, כך מתברר, שמר כהנא דווקא לסוף השיחה כשהפטיר: "אני גם מבשל בירה".

- עכשיו אתה מדבר! את החלק הטוב ביותר שמרת דווקא לסוף? איזו בירה אתה מבשל?

"אני מבשל כל מיני סוגים. למשל סטאוט או אייל. מנסה בכל פעם באץ' של משהו אחר. למדתי אצל גדי דבירי ב'בירדי' ומאז אני מייצר כ-20 ליטר של בירה בערך פעם בחודשיים. כשהבן שלי התחתן, אצלנו בחצר, הוא ביקש שאכין לו בירה מיוחדת. הצלחתי בקושי להציל ממנה שני בקבוקים עם לייבל מיוחד למזכרת. את רוב הבירות שלי אני מחלק לחברים. היתר הוא לצריכה עצמית. מאז שהתחלתי לבשל בירה, בכל פעם כשאני בחו"ל, אם יש לי יום פנוי, אני קופץ לראות מבשלות".

- אז לא רצית להיות מנכ"ל והנה אתה מנכ"ל. מה הלאה?

"בגלגול הבא שלי כנראה אהיה פסיכולוג. או אולי עיתונאי, כמוך, אהיה אחד כזה שיושב מול אנשים ומקשיב לסיפורים שלהם".

עודד כהנא

תפקיד: מנכ"ל רשת קפה ג'ו

גיל: 61

מצב משפחתי: נשוי+4

מגורים: מכבים

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה