לכתבה הבאהבמקום טיול אחרי צבא: 110 אלף יורו - ואתם בחלל בכדור פורח

טעם טוב: כשמכונית ומטבח מוקפד נפגשים

מועדון DS שב ונפגש, והפעם בסימן עושר של טעמים ■ מה הופך מטבח פשוט ליצירתי, ואיך זה משתלב עם כלי הרכב של סיטרואן?

18/02/2014, 11:43
רון קסלר
לובינסקי- GOURMET REDEFINED/ צילום: פז בר
לובינסקי- GOURMET REDEFINED/ צילום: פז בר

מועדון DS לאונג', שב ונפגש ביום חמישי האחרון, כאשר הפעם התמקד האירוע בעולם הגורמה והטעמים. האורחים נהנו מארוחה על טהרת המטבח התיאלנדי בניצוחו של השף יניר גרין ממסעדת "טייגר לילי", אשר הכין ארוחה עשירה הכוללת בישול מסורתי בצד בישול מולקולרי.

עבור מי שאינו בקי, ייחודו של המטבח המולקולרי בתהליכים כימיים שעובר המזון. כך למשל, משקה קפה ושוקולד יכול להפוך תוך שניות לכדוריות זעירות שנראות כמו קאוויר ויכולות להיות נפלאות כתוספת למשקה אלכוהולי.

נחזור לתאילנד. הערב נסב בדיוק סביב החיבור הזה: הגדרת הגבולות והיצירתיות מחדש, אל מול היסטוריה ומסורת. חברת "לובינסקי", יבואנית "סיטרואן" יזמה את המפגש הזה, כשמאחוריה 100 שנות ניסיון ומסורת, באירוע שכולו השקה יוקרתית לכלי רכב המאופיינים בפרטים קטנים חדשניים לצד עדכניות. הבחירה במטבח התיאלנדי השלימה את המצרף - מטבח בעל מסורת עתיקה העוברת מדור לדור, מבוססת על פשטות ודיוק, תבלינים וריחות שאינם מקבילים לשום מטבח אחר, תוך שילוב טכנולוגיות בישול חדשניות מבלי לוותר על ערכי המסורת.

האווירה היתה מהודקת. שלושה שולחנות ארוכים, מסודרים בקפידה, תפריט אישי לכל סועד, כאשר על הבמה השף יניר גרין, ולצידו היועצת הקולינארית (והגורו) סוואלי אלדר, מסבירים על נפלאות המטבח הזה, ולוקחים את המשתתפים לסיור שכולו טעמים וריחות. דמיינו סעודה שעיקרה מסורת של דיוק, לצד חדשנות טכנולוגית מעולם הרכב.

בעודי אוכל מן המנות ומנסה להקשיב לתיאורים תוך התמודדות עם ים הטעמים בפה (האוכל היה טעים ולא שגרתי בזה אין ספק) דמיינתי כרזה בה נראה רכב משפחתי, סיטרואן DS5 בכבישים היפים של תאילנד. הגדרה מושלמת של חיבור בין עולמות, על הנייר.

בואו נזכור, הארוחה התקיימה במרכז תל-אביב. הרכב המשפחתי יוקרתי, אבל יש לו גם בעל, אישה, ילדים, וחיים ישראלים. למה לא לטעום מהחיים הטובים?

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה