תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

"תוצאות מאכזבות במדדים הנמוכים יורידו את רמות השיא"

ב-FXCM סבורים כי עונת הדוחות היא שתתן את הטון בעת הקרובה, זאת לאחר השפעתו האחרונה של הפידרל ריזרב

זרקור  / צלם: thinkstock
זרקור / צלם: thinkstock

עונת הדוחות מספקת נכון להיום תוצאות מעורבות, כאשר עד כה כ-20% מהחברות הנסחרות במדד ה-S&P 500 כבר מסרו דוחותיהן. בFXCM סבורים כי לאחר שבשבוע אחרון מי שגנב את הזרקורים היה הפדרל ריזרב ויו"ר הבנק, בן ברננקי, מי שתיתן השבוע את הטון במסחר תהיה עונת דוחות הרווח, כאשר בערך שליש מבין החברות הכלולות ב-S&P500 יפרסמו את דוחותיהן.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר (ב') כי: "המדדים בוול סטריט נעלו את השבוע שעבר ברמות שיא חדשות, בעיקר הודות לרוח הגבית המחודשת מצד הבנק הפדרלי. הבנק, בראשות בן ברננקי, השלים בחודש האחרון זיגזג מעורר תמיהות שיצר טלטלה של ממש בשוק העולמי. לאחר שבישיבתו בחודש יוני אותת על תחילת צמצום היקף רכישת האג"ח ושלח את שוקי המניות מטה, בשבועיים האחרונים הבהיר יושב ראש הפד בן ברננקי, כי הבנק מחויב להמשך המדיניות המרחיבה הקיצונית".

השידור של גלובס ו-FXCM יתחיל בשעה 15:30

"עד כה, עונת דוחות הרווח מציגה תוצאות מעורבות למדי, כאשר מצד אחד ראינו דוחות טובים ממגזר הפיננסים, ומאידך תוצאות מאכזבות ממגזר ההיי-טק. מה שאינו מבשר טובות לקראת השבוע הקרוב הוא שבימים הקרובים צפויות לפרסם את דוחותיהן חברות ממגזרים עם צפי נמוך יותר לרווחים - תעשייה, משאבים טבעיים וצרכנות. בשבועיים הראשונים של עונת דוחות הרווח ה- S&P500 עלה ב-2.4%. תוצאות טובות יסייעו למדדים להמשיך ולהעפיל מעלה, ומאידך, נתונים ירודים יכבידו על המסחר".

בגזרת המט"ח מוסרים ב-FXCM כי: "הדולר-שקל נשבר מטה בחדות בשבועיים האחרונים, וזאת במקביל לקריסה של הדולר בעולם. ההתבטאויות האחרונות מצד יושב ראש הפד בן ברננקי, שחזר והדגיש בלשון חד משמעית את מחויבותו של הבנק למדיניות המרחיבה, שמטו את הקרקע מתחת לדולר והוא החל בצניחה חדה למול המטבעות המרכזיים בעולם, וגם למול השקל".

לדבריהם, מדיניות זו צפויה להכביד על הדולר בתקופה הקרובה, מה שיקשה מאוד על בנק ישראל לבלום את מגמת התיסוף של השקל. "לאור המפנה הזה, הדולר-שקל יושפע מאוד בתקופה הקרובה מהמסחר העולמי בדולר. אנחנו צפויים לראות את חזרת הקורלציה השלילית בין הדולר לבין המניות, ועל כן, אם נראה את המשך הטיפוס של המניות בוול-סטריט הדולר צפוי להיחלש, בעולם ולמול השקל".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988