לכתבה הקודמתהסיפורים המרתקים של האנשים שמכינים לכם את היין לכתבה הבאהאכול כפי יכולתך במפעל ממתקים - בעבור 156 אלף ד'

נושאים הקשורים לכתבה

שנת הלימודים נפתחה: אלה הספרים היקרים ביותר בעולם

שני ספרים מוערכים היום כספרים היקרים ביותר בעולם, ושוויו כשכל אחד מוערך בכ-30 מיליון דולר ■ קראתם?

27/08/2013, 18:01
שירות גלובס
מילון / צלם: פוטוס טו גו
מילון / צלם: פוטוס טו גו

שנת הלימודים נפתחה ועימה התקווה שהילדים ישובו ויכירו בחשיבות ואיכות הקריאה, או לכל הפחות יעריכו אותה.

ספרים הם ללא ספק מוצר בעל ערך ואפילו ערך מוסף, ויש החוששים שבקצב ההתפתחויות הטכנולוגיות, יהפכו הספרים כפי שאנו מכירים אותם היום למוצר נדיר. נראה שעוד רחוק היום בו יפרדו חובבי המילה הכתובה מהספרים, אולם גם היום ניתן למצוא ספרים עתיקים בעל ערך הסטורי, ולא פחות חשוב: ערך כספי רב.

אתר "BornRich" דגם השבוע שני ספרים שכאלה. ראשון הוא ספרו של לאונרדו דה וינצ'י: "קודקס לסטר" - כלומר, הכוונה למעשה למחברת בה רשם ותיעד דה וינצ'י בכתב יד את תצפיותיו המדעיות במהלך השנים 1506-1510, והיא מעולם לא הודפסה במספר עותקים. המחברת המקורית, נשמרה, ונרכשה בשנת 1994 על ידי ביל גייטס, בעבור 30.8 מיליון דולר, מה שהפך אותה לספר היקר בעולם.

הספר השני, והפעם מדובר בספר מודפס, הוא ספר תנ"ך, העותק הראשון שתורגם ללטינית. הוא קרוי על שם המדפיס, יוהאן גוטנברג בגרמניה, ומסמל גם את ראשיתה של מהפכת הדפוס בשנת 1455, כאשר הוא הודפס בלא פחות מאשר 180 עותקים (135 על גבי נייר, והיתר על קלף). עותקים ספורים נותרו עדיין, כאשר אפילו דפים בודדים מהספר נמכרים היום בכ-25 אלף -100 אלף דולר לדף. מחירו של ספר שלם מוערך בכ-25 עד 35 מיליון דולר

.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה