ארה"ב: מחירי הבתים עלו בקצב הגבוה ביותר מזה כ-7 שנים

(עדכון) - מדד קייס-שילר, הבוחן את מחירי הבתים ב-20 ערים מובילות בארה"ב, רשם עלייה של 12.1% (שנתי) מעל הצפי בשוק והעלייה החדה ביותר מזה כ-7 שנים ■ מדד אמון הצרכנים ומדד הייצור של ריצ'מונד טיפסו מעל הצפי

על רקע המתיחות הגיאו-פוליטית סביב סוריה, המעיבה על השווקים, יתפרסמו היום מספר נתוני מאקרו מהותיים בארה"ב. תחילה פורסם מדד S&P/ קייס-שילר, הבוחן את השינוי במחירי הבתים ב-20 ערים מובילות בארה"ב.

המדד עלה בחודש יוני ב-12.1% (שנתי), העלייה החדה ביותר מזה כ-7 שנים, לאחר שבחודש מאי המדד טיפס בקצב שנתי של 12.2%, העלייה החדה ביותר מאז 2006. צפי האנליסטים בשוק עמד על עלייה מתונה יותר בקצב של 11.9%.

אנליסטים מציינים בתגובה לפרסום הנתון כי שוק הדיור ממשיך להתאושש בקצב גבוה, למרות העלייה האחרונה בעלויות המשכנתא, וכי שוק הדיור מוכיח שוב שהוא נקודת האור המרכזית של הכלכלה האמריקאית.

ב-17:00 התפרסם מדד אמון הצרכנים לחודש אוגוסט, שטיפס לרמה של 81.1 נקודות, מעל הצפי בשוק שעמד על קריאה של 79.1 נקודות לעומת קריאה של 81 נקודות בחודש יולי. נזכיר, מדובר בנתון מהותי מאוד, בייחוד לאור העובדה שהצריכה הפרטית מהווה כ-70% מהכלכלה האמריקאית.

במקביל, פורסם מדד הייצור של מחוז ריצ'מונד, שהפתיע לטובה ורשם קריאה של 14 נקודות, המעידה על התרחבות חדה בפעילות הייצור. התחזיות המוקדמות בשוק צפו קריאה שלילית של 7 נקודות, לאחר קריאה שלילית של 11 נקודות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988