נושאים הקשורים לכתבה

אחרי 10 שנים - שרית סרי חוזרת להופיע בחול המועד

שרית סרי תשוב לבמה בחול המועד, ובכך תסכם 10 שנים מאז הופעתה האחרונה ■ מה הספר שאהבה בילדותה, ואיזו הצגת תיאטרון הפתיעה אותה?

21/09/2013, 09:18
שירות גלובס
כתבה זו היא חלק מסדרת הכתבות "אורות גבוהים" העוסקת במובילי תרבות, והיא שיתוף פעולה בין "גלובס" וחברת "לובינסקי" יבואנית סיטרואן
שרית סרי / צילום: תאי ישר
שרית סרי / צילום: תאי ישר

שרית סרי, שחקנית וסופרת, שבה להופיע בחג הקרוב בפסטיבל "בציר חדש" ביבנה, ובכך תסכם 10 שנים מאז הופעתה האחרונה.

ואם כבר נוסטלגיה, אז עד הסוף. מה היו תחנות התרבות שהשפיעו על סרי?

"הספר הראשון שהשפיע עלי בילדות היה 'כל החיים לפניו' של אמיל אז'אר", היא משחזרת. "אני זוכרת עד היום איך ממש נכנסתי לסיפור".

- תיאטרון?

"אני מודה שאני לא חובבת תיאטרון גדולה. במיוחד קשה לי עם מחזות מתורגמים, כשהשחקנים על הבמה משתמשים בשמות זרים. אבל לאחרונה ראיתי הצגה נהדרת, את 'תהילה' של תיאטרון החאן. יהויכין פרידלנדר משחק שם, ויש שימוש נפלא באביזרים. הוזמנתי להצגה הזו, ואני מברכת על זה שלמרות החששות, באתי. אגב, בספר האחרון שלי השוותי בין תיאטרון לכדורגל. יש שם הקבלה מעניינת. לקחתי את עולם המושגים של הכדורגל - והצעתי להעזר בו בתיאטרון. למשל, להחליף את המושבים הנוחים, למושבים מציקים שאינם נוחים. כדי שהקהל לא ירדם. שיעצבן בטוסיק. גם הצעתי שכששחקן יורד מהבמה, ימתינו לו כל כתבי התיאטרון בחוץ, ויתנפלו עליו. כמו בכדורגל".

- מה עם קולנוע?

"כבר מגיל 18 התמכרתי לסרטים של וודי אלן. ראיתי כמעט כל סרט שלו. אני אוהבת את הראש המיוחד והלא שפוי שלו, ו'הרומן שלי עם אנני' היה מבחינתי חזק במיוחד. מה שכן, יש לי בעיה לזכור שמות של שחקנים בסרטים. גם על זה כתבתי בספר הראשון. על זה שאנחנו מנסים להיזכר בשם של שחקן, אבל בסוף נשארים רק עם הרכילות. 'נו, זה שבסוף התחתן עם ההיא...'"

- מוזיקה?

"אני מורעלת מוזיקה עברית, במובן הטוב של המילה. שלום חנוך, אביתר בנאי, דיקלה, ישראל ברייט מ'השמחות'".

- הולכת להופעות של אמנים מחו"ל?

"כן, כי יש לי ילדה בת 22, אבל לאו דווקא אאזין לדיסקים של אמנים עכשוויים. אני כן מקשיבה לאום כולתום ופריד אל אטרש, שסבתא שלי אהבה אותם".

- ספרי על המופע.

הוא מורכב בעיקר משני הספרים שלי, 'תהיו בקשר' שיצא ב-2008, ו-'היוצר פינת החופר', שהוא החדש. שניהם עוסקים בישראליות, בשפה ובסאבטקסט, בנשיות, גברים נשים ומה שבינהם. אם נשאר משהו".

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה