לכתבה הקודמתחתול בשק? גם חיית מחמד היא לפעמים סמל סטטוס לכתבה הבאההכי ראש השנה: וודקה בטעם תפוח ודבש

ביל גייטס - האיש העשיר בעולם עם הון של כ-72 מיליארד דולר

לפי רשימת ה"פורבס 400" הסוקרת את האנשים העשירים ביותר בארה"ב, וורן באפט נותר במקום השני, לאחר שהגדיל את הונו בכ-12.5 מיליארד דולר ■ מארק צוקרברג מדורג ב-20 הראשונים, לאחר שהונו גדל בכ-9.6 מיליארד דולר

16/09/2013, 23:19
משה גולן
ביל גייטס / צלם: רויטרס
ביל גייטס / צלם: רויטרס

ביל גייטס הוא האיש העשיר בארה"ב זו השנה ה-20 ברציפות, כך לפי רשימת ה"פורבס 400" הסוקרת את 400 האנשים העשירים בארה"ב. עם הון אישי הנאמד בכ-72 מיליארד דולר, גייטס נטל מיידי המיליארדר המקסיקני קארלוס סלים את התואר האיש העשיר בעולם.

במקום השני של הרשימה היוקרתית מככב ה"אורקל מאומהה" וורן באפט, שהוסיף בשנה החולפת 12.5 מיליארד דולר להונו האישי. מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק, שהוסיף להונו השנה כ-9.6 מיליארד דולר נכנס ל-20 המקומות הראשונים. מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו-יורק, מדורג במקום העשירי, עם הון אישי שנאמד בכ-31 מיליארד דולר.

גם משקיע העל קארל אייקן, שאומנם הפסיד בקרב על חברת המחשבים דל, אך הצליח להגדיל את הונו וחזר ל-20 המקומות הראשונים ברשימה. שמות נוספים שמככבים ב"רשימת הזהב" הם דיוויד דאפילד, שהונו שולש השנה לרמה של 6.4 מיליארד דולר וכן אלון מאסק, מייסד פיי-פאל, טסלה וחברות נוספות, עם הון אישי של 6.7 מיליארד דולר.

עשירים נוספים המופיעים ברשימה של פורבס הם איש העסקים הבריטי לן בלווטניק (שרכש לאחרונה את השליטה בכלל תעשיות) מדורג במקום ה-22 עם הון של 17.8 מיליארד דולר וכן חיים סבן שמדורג במקום ה-143 עם הון של 3.4 מיליארד דולר. פיליפ פרוסט, מנכ"ל טבע, מדורג במקום ה-144 עם הון אישי של כ-3 מיליארד דולר.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה