לכתבה הקודמתהקינוח שיעלה לכם ביוקר - 1,223 דולר לפרוסת עוגה לכתבה הבאהמחקר - מי נוטים להיות יותר נדיבים, עשירים או עניים?

נושאים הקשורים לכתבה

טרמינל, ז'ה טם - חווית טיסה אחרת בדרך לניו יורק

13 מיליון הנוסעים שעוברים מדי שנה בנמל התעופה קנדי בניו יורק, יוכלו ליהנות משירותים יעילים במיוחד בטרמינל 4 החדש, שהשיקו דלתא איירליינס ורשויות התעופה של ניו יורק וניו ג'רזי

10/10/2013, 15:40
אנדרה טבקוף
טרמינל דלתא אירליינס בנמל התעופה קנדי / צילום: יח"צ
טרמינל דלתא אירליינס בנמל התעופה קנדי / צילום: יח"צ

ויקטור נברובסקי לא היה צריך לעבוד כל כך קשה. ויקטור, אותו גילם טום הנקס בסרט "טרמינל" של סטיבן שפילברג, התגורר בנמל התעופה קנדי בניו יורק במשך כתשעה חודשים, לאחר שדרכונו בוטל מאחר שהמדינה שלו התפרקה. על ויקטור נאסרה הכניסה לארה"ב, וכך הוא מצא את עצמו מתגלח בשירותים, ישן על ספסלים, זולל קרקרים ומחזר אחרי קתרין זיטה ג'ונס ברחבי הטרמינל.

כמו מהפכנים רבים, גם ויקטור הקדים את זמנו. בעשור כמעט. כי אם זה היה קורה לו בשנת 2013, מצבו היה טוב הרבה יותר, אחרי שבחודש מאי האחרון השיקה חברת התעופה דלתא יחד עם רשויות נמל התעופה של ניו יורק וניו ג'רזי את טרמינל 4 החדש בנמל התעופה קנדי. 1.4 מיליארד דולר הושקעו ב-32 אלף מ"ר, שרובם מיועדים לנוחות 13 מיליון הנוסעים שעוברים בטרמינל מדי שנה.

דלתא בנתה אזור צ'ק-אין חדש, אזור בדיקה ביטחונית מרכזי, חנויות לממכר מזון ומוצרים, ומערכת משודרגת לטיפול במזוודות, במטרה לשפר את חוויית הנסיעה. הטרמינל בקנדי, מצטרף לחבילה שמציעה דלתא לנוסעים העסקיים, שכוללת כמובן טיסה באחת ממחלקות העסקים המוערכות בעולם. במטוס עצמו, בטיסות הטרנס-אטלנטיות, הנוסע יתרווח בתא משלו, על כיסא בעל אינספור מצבים, ויזכה לאוזניות מבטלות רעשים, לארוחות בנות שלוש מנות, ולמאות ערוצי טלוויזיה וסרטים.

מי שמשתייך למחלקת העסקים של דלתא, זוכה ליהנות מ"סקיי קלאב" חדש - להתנתק מהמולת הטרמינל ולהיכנס בשערי טרקלין האירוח. הטרקלין, המשתרע על פני יותר מ-2,200 מ"ר, מציע עמדות מחשב, wi-fi ואפילו מקלחות וספא. מכונות קפה פזורות ברחבי האולם, כמו גם עמדות עם כיבוד קל, ובמרכז נמצא בר גדול. הטרקלין כולל גם חדר שקט, כורסאות שנפתחות למיטה, ואף מציע סעודות שלמות.

גולת הכותרת של הטרקלין היא מרפסת חיצונית שמשקיפה על נמל התעופה. מדובר בהזדמנות לנשום אוויר אמתי - אירוע שהולך ונעלם בעולם של שדות תעופה סגורים. זה נראה כמו המקום הנכון להירגע לפני טיסה או בין טיסות. בירה ביד, נשנוש קטן, ולנוח בשמש. רק צריך לחכות למזג האוויר הנכון.

אנחנו הסתפקנו במזג אוויר אפרורי, סושי ובירה על המרפסת, כשמולנו מטוסים ממריאים ונוחתים. ובלי ויקטור. הוא כבר מזמן נסע הביתה.

***הכותב היה אורח של חברת "דלתא איירליינס"

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה