במקרים רבים אנו נוטים להגיד שקינוח מסויים, עוגה, או כל מאכל מתוק ושמן, עלול לעלות לנו ביוקר. במקרה של עוגה מסוימת ובעיקר מוזהבת, הדבר נכון במיוחד. 1,223 דולר, זהו מחירה הנקוב של עוגת ה"קאפקייק" המיוחדת שנמכרת במעדניית "בלומסברי", בקניון בדובאי.

בשונה מעוגות דומות שניסו בעבר להתחרות על התואר הנכסף, עוגה זו, העונה לשם "פניקס הזהב", היא אכילה לגמרי, כך לפחות מעידה שאפנה יוסוף עלי, מייסדת רשת הקאפקייקס הזו בדובאי. אתר "דיילימייל" מציין כי עלי הצהירה כבר לפני חודש שבכוונתה לייצר את העוגה היקרה ביותר בעולם, ומאז היא שקדה על מציאת המרכיבים האיכותיים ביותר, ועל דרך האפייה.

כך למשל, בין חמשת מרכיבי הקינוח המתוק והאקסקלוסיבי תמצאו שוקולד משובח, קמח אורגני משובח לא פחות שמקורו באנגליה, חמאה וקקאו, כאשר כל מרכיב נבחר בקפידה והוטס במיוחד מארץ המקור. בנוסף, מה שהשפיע על מחיר המעדן, היה כאמור המרכיב אותו לא תמצאו בדרך כלל בקינוח שיגרתי - זהב. הקינוח לא רק מוגש על צלחת עשויה זהב, הוא גם מכיל דפי זהב במשקל 23 קראט, ולדברי האופה המקורית, הם אכילים לחלוטין.

העוגה הוצגה לראשונה כחלק מהשקת קניון בדובאי, בו נפתח סניף של רשת "בלומסברי". עלי ציינה כי מטרתה הייתה להגדיר מחדש את עולם הקינוחים, כי "מדוע שעוגה לא תהיה טעימה כמו שהיא נראית, ותראה טוב כמו הטעם שלה?"