לכתבה הקודמתכמו באוסטין פאוורס: צפו בחתול של גרנובסקי ששווה אלפי ש' לכתבה הבאהיקר וטרופי - הייתם משלמים 16 אלף דולר עבור אננס?

סין: מערכת קולנוע ביתית ויוקרתית ב-250 אלף דולר

תאגיד Imax צפוי לשווק בשנת 2015 את פורמט הסרטים הייחודי שלו גם ללקוחות פרטיים בעלי מערכת קולנוע ביתית - כל עוד הם מתגוררים בסין

03/11/2013, 16:19
המפץ הגדול כסאות קולנוע / צלם: שאטרסטוק
המפץ הגדול כסאות קולנוע / צלם: שאטרסטוק

בשורה חשובה לחובבי קולנוע המחפשים חוויה יחודית ואישית, על אחת כמה וכמה אם הם מתגוררים בסין, ובמיוחד אם הם מיליונרים. תאגיד Imax יתחיל לשווק (בשיתוף חברת המולטימדיה TCL) את פורמט הסרטים הייחודי שלו, גם ללקוחות פרטיים בסין, במחיר 250 אלף דולר - כך דיווחה בסוף השבוע סוכנות רויטרס. שיווק השירות והפצתו אמורים לצאת לפועל בשנת 2015.

רוכשי השירות יוכלו ליהנות מטכנולוגיית הצפייה על מסכי ענק במערכת הקולנוע בביתם מיד עם יציאתם של הסרטים לאקרנים, ולעיתים גם ביום הפרימיירה.

משקיעי המיזם מבקשים לפרוץ לשווקים שונים, בהם הונג-קונג, רוסיה והמזרח התיכון, אולם על-פי מנכ"ל Imax, ריצ'רד גלפונד, בשלבים אלה הם יתמקדו בשוק הסיני: "סין היא השוק השני בגודלו בעולם, ומבחינתנו קצב הצמיחה בו הוא המהיר ביותר", אמר גלפונד.

עוד נמסר כי סין מהווה היום 16% מהכנסותיה של Imax, זאת באמצעותם של 131 מסכים הפזורים ברחבי המדינה.

נראה כי שוק בעלי ההון בסין מבוסס ומבטיח - מספר המיליונרים בסין צמח בשנה האחרונה ביותר מ-14%, זאת על-פי הדוח האחרון של חברת Capgemini ו-RBC.

נכון להיום חברת TCL עדיין לא יכולה לקבוע כמה יחידות ימכרו, אולם בחברה ציינו כי הם מצפים כי שוק הקולנוע הביתי יצמח ב-5 השנים הקרובות ויחצה את קו ה-20%.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה