לכתבה הקודמתלהגדיל את האותיות הקטנות: מה חשוב לדעת על ביטוח הרכב? לכתבה הבאההגיטרה של בוב דילן משנת 1965 נמכרה בכמיליון דולר

נושאים הקשורים לכתבה

אמנות שוברת שיאים: הציור שנמכר בעבור 142.4 מיליון דולר

"האספנים שלנו מגישים הצעות בצורה מאוד אגרסיבית עבור הטוב ביותר", ציין ברט גוורי מכריסתי'ס ■ "אני מאמין שאנו בפתחו של משהו גדול, ולא מדובר בבועה"

05/01/2014, 12:01
שירות גלובס
פרנסיס בייקון על לוסיאן פרויד / צילום: רויטרס
פרנסיס בייקון על לוסיאן פרויד / צילום: רויטרס

שיא חדש נחצה אמש (ג') בעולם האמנות. 142.4 מיליון דולר, זה המחיר ששולם עבור יצירתו של פרנסיס בייקון "שלושה תרגילים של לוסייאן פרויד", מה שהפך אותה ליקרה בעולם.

על פי סוכנות רויטרס, זוהי הפעם הראשונה בה עומדת יצירתו של בייקון למכירה, כאשר ההערכות לשוויה עמדו על 85 מיליון דולר בלבד. כאמור, היא הפתיעה וחצתה אף את השיא הקודם, שעמד על 119.9 מיליון דולר, אשר שולם עבור "הצעקה" של האמן אדוורד מונק, במאי האחרון בסותבי'ס.

המכירה שהתקיימה בבית המכירות הפומביות כריסטי'ס, נפתחה במחיר ראשוני של 80 מיליון דולר, מחיר שגרר 5 הנפות יד של רוכשים פוטנציאלים. המחיר הסופי (127 מיליון דולר לפני עמלה), הוצע בשיחת טלפון מגלריה בניו-יורק, שככל הנראה ייצגה לקוח שביקש להישאר אנונימי.

ביצירה בת 3 החלקים צייר בייקון את ידידו לוסיאן פרוייד כשהוא ישוב על כסא. בכריסטי'ס מציינים כי היא מבטאת את הקשר המיוחד בין שני האמנים, ואת היצירתיות שאיחדה אותם.

"האספנים שלנו מגישים הצעות בצורה מאוד אגרסיבית עבור הטוב ביותר", ציין ברט גוורי מכריסתי'ס. "אני מאמין שאנחנו בפתחו של משהו גדול, ולא מדובר בבועה", הוא אמר.

ג'וסי פילקנן, יו"ר ונשיא כריסתי'ס אירופה, אמר כי המכירה הפומבית ראויה לציון לא רק בגלל המחירים הגבוהים, אלא גם בשל העובדה שהיא זימנה אליה לקוחות מכל רחבי העולם. "בשלוש-ארבע השנים האחרונות שוק האמנות המודרנית הפך למאוד גלובלי", אמר פילקנן בראיון לרויטרס.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה