נושאים הקשורים לכתבה

מנכ"ל לידקום: "הכי מעניין לנהל אנשים במקומות שונים בעולם"

שיחת תרבות עם עופר אחירז - מנכ"ל לידקום, שמחלק את זמנו בין דרום-אמריקה, אפריקה וישראל ■ במעט הזמן שהוא כן מותיר לפנאי, הוא לא יוותר על שתי אהבותיו - הזמרת סלין דיון והסביצ'ה שמגישים בפרו

08/12/2013, 00:25
ניר קיפניס

לפעמים יש בחיים צדק פואטי: לפני קרוב ל-30 שנה, כשצעירים בגילו רק העלו את דרום אמריקה והמזרח הרחוק על מפת הישראליות כתחנת חובה בין השירות הצבאי לאוניברסיטה, היה עופר אחירז עסוק בבניית הקריירה המקצועית שלו. למעשה, הוא החל בבניית המסלול המקצועי שלו עוד קודם לכן כשהצטרף לבית הספר הטכני של חיל האוויר, הפך למדריך באותו בית הספר בעת שירותו הצבאי כטכנאי קשר ומשם המשיך לחברת מוטורולה, הדבר הכי קרוב להיי-טק שהיה כאן בסוף שנות ה-70.

הפרק של מוטורולה בחייו נמשך קרוב ל-20 שנה, וב-1998 - הוא הצטרף ל"לידקום" שמתמחה בהקמה ובתחזוקה של אתרי תקשורת עבור חברות תקשורת, ב-2010 הפך למנכ"ל החברה ומאז הוא נמצא רוב הזמן בדרום-אמריקה, אפריקה, בטיסות ורק מדי פעם בבית.

"יהיה לך קשה אתי", הוא מזהיר בחיוך "אני מודה שנשאר לי רק מעט מאוד זמן שלא קשור לעבודה".

- אני לא מוותר כמובן כל-כך בקלות: "ספורט אתה בטח עושה".

"אני צריך, אני רוצה, אבל מחוסר זמן אני לא עושה. את קצת הספורט שלי אני מקבל מהטלוויזיה אם יש משחק של מכבי תל-אביב בכדורסל ביום חמישי בערב ואם אני בדיוק בישראל".

- ודברים אחרים בטלוויזיה?

"כמעט שלא. אני רואה קצת חדשות, לפעמים סרטים, לא חסיד של תוכניות ריאליטי, אם כי 'המרוץ למיליון' הייתה תוכנית סבירה בעיניי, אפילו נחמדה".

- אז קריאה, לפחות בטיסות.

"אני קורא. לא המון אבל בעיקר מתח. אם להזכיר שני שמות אז תום קלנסי, או דן בראון. בשאר הזמן, אני קורא בעיקר חומרים מקצועיים שקשורים לעבודה".

- מה עם מוזיקה?

"אני אוהב במיוחד את גידי גוב, הוא משלב בעיני את המוזיקה של ארץ ישראל היפה עם רוק ישראלי, אני יכול לשמוע אותו במשך שעות בנסיעות, באוטו או במטוסים, הוא אף פעם לא משעמם, משלב מוזיקה טובה עם מילים שמצליחות לרגש".

- יש גם זמר אהוב בחו"ל? בטח יוצא לך לראות הופעות.

"ההופעה המרשימה ביותר שהייתי בה, הייתה של סלין דיון בלאס וגאס, אני עוקב אחריה מאז 1989 כשהופיעה בתחרות הארוויזיון בלוזן שבשוויץ וביצעה את שירה הראשון המפורסם: "where does my heart beat now". ההופעה הייתה מהממת. אני אוהב גם שירים שלה בצרפתית וגם שירים באנגלית, לא פלא שהיא דורגה לפני כמה שנים על-ידי 'פורבס' במקום ה-5 ברשימת הנשים הבולטות ביותר בעולם הבידור. סיכוי סביר שבאחת מהנסיעות שלי ברחבי העולם אלך להופעה נוספת שלה".

- דרום אמריקה, אפריקה, נשמע אקזוטי, אתה מתנסה באוכל מקומי, או רק במערבי, כזה של בתי מלון?

"אומר לך את האמת, אני יכול לספר על אוכל אקזוטי, אבל למרות שזה יישמע קלישאי, אין כמו להיות בבית, בארץ, לפתוח את המקרר ולאכול ארוחת בוקר או ערב של סלט וחביתה. מאחר שכמו שאמרתי - אין לי זמן להתאמן, אני מנסה פחות לשמור על המשקל באמצעות אכילה מתונה. מה ששובר אותי תמיד הם הממולאים של אשתי והקובה של אמא שלי".

- עשית כבוד לנשים בחייך, אבל בכל זאת, תן גם מנה אחת מהעולם.

"אחד מהמאכלים האהובים עליי בעולם זה הסביצ'ה שמגישים במסעדות בפרו, זהו סביצ'ה מיוחד שעשוי ממגוון של דגי ים ונהרות, טעם מופלא".

תרבות מקומית

כמי שנמצא כ-200 יום בשנה בנסיעות בחו"ל, במיוחד במדינות אפריקה ודרום אמריקה ומנהל יותר מ-17 סניפים שונים של חברת "לידקום", שבהם מועסקים כ-800 עובדים ב-25 מדינות שונות, אחירז נאלץ להביא הרבה עבודה הביתה, גם כאשר הוא מגיע לישראל, ולהיות ער בשעות לא שגרתיות כדי לעבוד מול הסניפים והמנהלים במדינות השונות לפי שעות העבודה שלהם.

- יש לזה השפעה על החיים בבית?

"אני משתדל שלא לערב את המשפחה בנושאי עבודה, משתדל כשאני בישראל לתת תשומת לב מרבית למשפחה ולילדים, למרות שהיום הם כבר גדולים: בני 27, 25 ו-23".

אחירז חי ונושם את אפריקה עוד משנת 88 , אז עדיין כעובד של חברת "מוטורולה". השנים הרבות באפריקה הפכו אותו למומחה בתרבות המקומית, בהרגלי העבודה ובמנטאליות של התושבים המקומיים. "אני אוהב את העבודה שלי, אם לא הייתי אוהב אותה היה קשה מאוד להתנהל כל הזמן מסביב למטוסים בשדות התעופה ולפגישות בחו"ל. ההתמודדות עם אתגרים שמביא העתיד ושמייצרים הזדמנויות עסקיות, או לחלופין - שינויים בשוק שעלולים להדליק נורות אדומות, זה הדרייב שלי. בעיניי הדבר הכי מעניין ומאתגר הוא לנהל אנשים במקומות שונים בעולם. זה מה שנותן לי את הכוח להתמיד ולהמשיך".

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה