גל גדות תגלם את "וונדר וומן" בסרט "סופרמן נגד באטמן"

הסרט, שצפוי לצאת למסכים בארה"ב בקיץ 2015, מסתמן כלהיט ההוליוודי הגדול של כל הזמנים, והפקתו מוערכת ביותר מ-250 מיליון דולר

גל גדות תגלם את "וונדר וומן" בסרט "סופרמן נגד באטמן". ההודעה הזו, שיצאה מאולפנים העתידים להפיק את הסרט, לבטח גורמת למעריציה של גדות בארץ ובעולם, ובוודאי לגדות עצמה, לשפשף עיניים ולא להאמין.

הדוגמנית והשחקנית הישראלית, הנמצאת בראשית דרכה בהוליווד, מככבת מזה מספר שנים בתפקיד ראשי בסדרת סרטי "מהיר ועצבני", לצד ויין דיזל, אך מדובר בסרטי אקשן שוברי קופות. אין אלה סרטים הנמצאים בכפיפה אחת עם סרטי "סופרמן" או "באטמן", הן מבחינת איכות המשחק וההפקה, והן מבחינת החשיבות שהוליווד והקהל מעניקים לאחרונים.

דמויות הקומיקס של "סופרמן" ו"באטמן" הן חלק מההיסטוריה של הקומיקס האמריקאי ובעלי מעמד נשגב בקולנוע העכשווי.

מאז נודע על איחוד כוחות, תרתי-משמע, של שני גיבורי-העל האהובים - סופרמן ובאטמן - בסרט אחד, עשרות מיליוני צופים אדוקים סופרים את הדקות עד לקיץ 2015, המועד שבו ייצא הסרט, אשר מסתמן כלהיט ההוליוודי הגדול של כל הזמנים.

הליהוק של גדות מפתיע גם בהקשר ההפקתי - האולפנים לוקחים סיכון ענק עם הסרט יקר-ההפקה הזה, כאשר תקציבו של הסרט יעמוד, על-פי ההערכות, על יותר מ-250 מיליון דולר.

סרטי סופרמן וסרטי באטמן הם שוברי קופות גדולים בפני עצמם. הסרט האחרון בסדרת סופרמן, "איש הפלדה", הכניס ברחבי העולם יותר מ-662 מיליון דולר, והסרט האחרון בסדרת "האביר האפל" של באטמן הכניס יותר מ-1.1 מיליארד דולר.

באשר לאיושם של התפקידים הגבריים: הקהל האמריקאי כבר הביע את מורת-רוחו מהליהוק של השחקן והבמאי זוכה האוסקרים בן אפלק לתפקיד באטמן. את סופרמן יגלם בפעם השנייה השחקן הנרי קאביל.

הליהוק של גדות לתפקיד הנשי המרכזי בסרט מעיד על הבעת אמון בשחקנית הישראלית, שנבחרה אליו על פני שחקניות רבות, מפורסמות וותיקות הרבה יותר ממנה.

במקצה הליהוק הסופי גברה גדות על פני אולגה קורלינקו, שגילמה בעבר את נערת ג'יימס בונד ושיחקה לצד נינט טייב בסרט הישראלי "קירות" של הבימאי דני לרנר.

אין ספק כי עבור גדות, השתתפות ב"סופרמן נגד באטמן" מהווה קפיצת מדרגה רצינית בקריירה שלה בהוליווד, כשבן רגע נכנסה לרשימת השחקניות המבוקשות והמבטיחות. מעמד השמור למעטות.

הבימאי זאק סניידר, מי שיביים את "סופרמן נגד באטמן" ומי שאחראי לליהוקה של גדות, סיפר הבוקר למגזין הבידור האמריקאי "וראייטי" אודות הבחירה בשחקנית הישראלית הצעירה. לדבריו, "דמותה של וונדר וומן היא דמות חזקה ואהובה, היא אולי הדמות הנשית החזקה בהיסטוריה של הקולנוע, והיא אחת הדמויות הנשיות הנערצות ביותר על הקהל חובב הקומיקס. גל גדות - לא רק שהיא שחקנית מדהימה, יש בה איכויות קסומות המתאימות בצורה מושלמת לתפקיד וונדר וומן. אנחנו מחכים בקוצר-רוח לרגע שבו הקהל יגלה את גל".

עוד רמז סניידר כי הוא היה רוצה לראות את גדות כקבועה בתפקיד בסרטי ההמשך.

מתגעגעת לווקר

לפני מספר ימים עלה שמה של גדות לכותרות בהקשר אחר: הידיעה על כך שפול ווקר (40), השחקן יפה התואר ששיחק לצדה בסדרת הסרטים "מהיר ועצבני", מצא את מותו בתאונת דרכים מצמררת, כאשר התנגש עם מכוניתו בעץ, בחזרה מאירוע צדקה. ככל הנראה נהיגה מופרזת במכונית הספורט החדישה שלו. העיתונים לא התעלמו מהקישור בין המציאות לסרט, חלקם אף דיווחו כי מדובר במוות אירוני.

גדות אף היא נתנה דעתה לקישור המצמרר, כשכתבה בדף הפייסבוק שלה על הקולגה המנוח: "פול היה אדם מקסים עם לב גדול. חבר טוב, מלא שמחת חיים. לא נתפס שאני בכלל כותבת את זה. אני שולחת את תנחומיי למשפחתו ולבתו היחידה מדו. איבדתי היום חבר יקר בצורה כל-כך פתאומית וטרגית...זה מרגיש כאילו הסרט התערבב עם המציאות. פשוט קשה להאמין. נוח על משכבך בשלום אח. נתגעגע אליך".

נכון לעכשיו, הפקת "מהיר ועצבני 7" נכנסה להקפאה. לא ברור מתי, ואם בכלל, ייצא סרט ההמשך. גם אם כן, כלל לא בטוח שגדות תחזור לשחק בו.

צרו איתנו קשר *5988