לכתבה הקודמתהגיטרה של בוב דילן משנת 1965 נמכרה בכמיליון דולר לכתבה הבאההכירו את המכשיר ששואף להבטיח מראה צעיר וחיי נצח

השמלה ששווה 160 אלף דולר נמכרה במכירה פומבית

את שמלת הנסיכה מהאגדות לבשה לא אחרת מאשר הנסיכה דיאנה בשנות ה-80 ■ החודש היא עמדה למכירה פומבית

30/12/2013, 12:43
שירות גלובס
הנסיכה דיאנה / צילום: רויטרס
הנסיכה דיאנה / צילום: רויטרס

הנסיכה דיאנה שנהרגה לפני כ-16 שנה, לא זכתה לראות השנה את הולדת נכדה, בנם של הנסיך ויליאם וקייט מידלטון אולם היא זוכה להמשיך ולרכוש כבוד מלכים. שמלה שלבשה הנסיכה לפריימרת סרט ג'יימס בונד בשנת 1987, נמכרה לאחרונה במכירה פומבית בלונדון בעבור כ-160 אלף דולר.

דיאנה נצפתה לובשת את אותה השמלה גם לאירועים נוספים באותה התקופה, כמו למשל מופע מחול של בלט הבולשוי, אולם בכורת הסרט "באזור המסוכן" (The Living Daylights), היא שפירסמה בסופו של דבר את השמלה היוקרתית, והפכה אותה לאגדתית.

קרי טיילור, שערכה את המכירה הפומבית, ציינה כי ייחודה של השמלה הוא אכן במראה הנסיכתי-אגדתי שהיא מעניקה. היא עוצבה על ידי הזוג דיויד ואליזבת עמנואל, אשר עיצבו גם את שמלת הכלה של הנסיכה דיאנה, בראשית שנות ה-80.

עוד נמסר, כי בשנת 1987 הוערך שוויה של השמלה המשובצת חרוזי קריסטל ופנינים, הוערך בכ-50 עד 80 אלף ליש"ט, מחצית מהסכום בו היא בסופו של דבר נמכרה.

לאחרונה , נזכיר, שב ועלה שמה של הנסיכה דיאנה לכותרות, וזאת בשל התעוררותן של מספר עלילות קונספירציה בנוגע לנסיבות מותה, ועד כמה אלו היו מקריות. אולם לא נמצאו הוכחות שיתמכו בהערכות אלו.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה