הנקראות ביותר

השדר עמית הורסקי נגד ערוץ 1: מתנכלים וממדרים אותי

במכתב ששיגר לראש מחלקת הספורט ברשות השידור טוען הורסקי: ממשיכים לשלם לי את שכרי - אבל מנסים לעקר את תפקידי מכל תוכן

שדר הספורט עמית הורסקי טוען להתנכלות ולמידורו משידורי הספורט של ערוץ 1. במכתב ששלח באמצעות עו"ד סלאמה בדראן לראש מחלקת הספורט בערוץ, מאיר בר, הוא כותב כי הוא מקבל שכר מלא אך אינו משובץ בשום שידור ספורט. הורסקי מבקש להקדים אזהרתו זו לפני שלא ישובץ גם במשחקי המונדיאל הקרוב.

"רשות השידור מנסה לעקר את תפקידו מכל תוכן", נכתב, "אמנם הדבר נעשה מבלי לפגוע בשכרו (הגם ששכרו לא שולם ולא משולם כדין, ועל כך הורסקי פועל בהליכים נגד הרשות)... (ואולם) שדר שמנושל מאפשרויות שידור כלשהן, המוניטין שלו ייפגע בצורה אנושה, ושמירת שכרו כפי שהיה לפני מידורו משידורים, אין בה רפואה לכך".

על-פי עורך דינו של הורסקי, בעונת הכדורגל 2011/12 העביר שדר הספורט 29 משחקים ברצף, עד שהוחלט להודיע לו באחת, ללא שימוע, כי מעתה ואילך ישודרו המשחקים ברוטציה בינו ובין יורם ארבל.

"בפועל התברר כי משמעות המילה 'רוטציה' בפי רשות השידור אינה אלא מידורו המוחלט מכל שידור, כשמאז ועד לסוף עונת הכדורגל 2012/13, יורם ארבל שידר את כל משחקי הכדורגל, למרות עלות גבוהה ביותר ובלתי הגיונית בעליל, ותוך חריגה מכל כללי ההעסקה, ואף תוך התרסה נגד ההוראות המפורשות של הממונה על השכר".

הורסקי טוען להתנכלות, ולדבריו, "הפגיעה בשידורי הכדורגל נעשתה על רקע ההליכים המשפטיים שפתח הורסקי נגד הרשות... העצוב הוא שלמרות שהממונה על השכר אסר על העסקתו של ארבל, רשות השידור לא נמלכה בדעתה ולא החזירה את הורסקי לשידורי הכדורגל והעדיפה לשכור שירותי שדר חוץ נוסף, שוב תוך עלויות כלכליות מוגזמות וללא שום צידוק מקצועי".

קיראו עוד ב"גלובס"


על-פי מכתבו, סמוך למשחק הכדורסל בין הפועל תל-אביב לבין הפועל ירושלים, הודיעו להורסקי כי גם לא ישדר יותר כדורסל, וכי מושכות השידורים שם יעברו לידי אורי לוי.

הורסקי חושד כי "כל ניסיון ליצור דה-לגיטימציה ומעמדו כשדר בכיר, מעבר להיותו מונע משיקולים זרים ועל רקע ההליכים המשפטיים שבינו לרשות, הוא מנוע ממטרה גדולה יותר, של פגיעה נוספת בו ואי-שיבוצו כשדר במונדיאל הקרוב. לא ברור כיצד גוף מתוקצב ומבוקר כמו רשות השידור, שאמור להיות כר לטיפוח כישרונות צעירים, פוגע בשדרים הצעירים והמבטיחים שצמחו וצומחים במסדרונותיו תוך אי-מתן הזדמנות שווה להם, ותוך בזבוז עצום של כספי ציבור על שדרי חוץ, שבכל הכבוד הראוי להם, אין שום ערך מוסף ראוי הגנה בהעסקתם".

מרשות השידור נמסר בתגובה: "שיבוץ העובדים ברשות השידור הוא באחריות ההנהלה בלבד, ולא כפי שמנסה הורסקי להשפיע ולשנות. כמו כן, הגדרתו כשדר בכיר ו'מעמדו' ייקבעו על-ידי מנהליו, כפי שקורה בכל מקום עבודה מסודר. ניסיונותיו להשפיע על שיבוצו על-ידי יצירת מצבים הזויים, אשר אין בינם לבין המציאות מאומה, לא יצלחו. ליתר טענותיו חסרות השחר תגיב רשות השידור בבית הדין".

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!