אפליקציה חדשנית עשויה לסייע באבחון מחלת הפרקינסון

סטודנטים של המכללה למנהל הצליחו ליצור מערכת שמאפשרת אבחון מרחוק של חולי פרקינסון - מאפשרת לחולים לבצע סדרה של תרגילים, המצולמים על ידי הטלפון או מצלמה ביתית, ומפוענחים על ידי המערכת ועל ידי רופא

גשם גשמים קשישים / צלם: תמר מצפי
גשם גשמים קשישים / צלם: תמר מצפי

חברות התרופות נכנסות בשנים האחרונות לפעילות בתחום הדיגיטלי, באמצעות תמיכה בפיתוח והפצה של אפליקציות שונות אשר אמורות לעזור לחולים להתמודד עם מחלת הפרקינסון ועם משטר הטיפולים.

חברת Abbvie, חברת תרופות בינלאומית שפוצלה לאחרונה מתוך תאגיד Abbot, יצרה שיתוף פעולה כזה עם בית הספר לעיצוב וביה"ס למדעי המחשב של המסלול האקדמי במכללה למנהל. אחד המוצרים שפותחו במשותף, עשוי להגיע לכדי שימוש מסחרי.

הסטודנטים של המכללה למנהל התבקשו לפתח פתרונות שיעזרו לחולים להתמודד עם מחלות כרוניות. לצורך פיתוח האפליקציות עברו הסטודנטים הדרכה לגבי עולם הפארמה, ונחשפו למומחים רפואיים, רוקחים וחולים. כמו כן קיבלו הנחיות בתחומי התקשורת, העיצוב, עיבוד התמונה, המיתוג והשיווק.

הסטודנטים הצליחו ליצור מערכת שמאפשרת אבחון מרחוק של חולי פרקינסון. המערכת מאפשרת לחולים לבצע סדרה של תרגילים, המצולמים על ידי הטלפון או מצלמה ביתית, ומפוענחים על ידי המערכת ועל ידי רופא, וזאת בתוספת לשאלונים שממלאים מהמטופלים. המערכת גם מתרגלת את החולים בהתעמלות יומיומית ומעבירה מידע רלוונטי לרופא.

חברת Abbvie שוקלת למסחר את המערכת, כך נמסר מהמכללה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988