גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

כך תוכלו לרכוש מוצרים המיוצרים ביישובי הדרום

מאות מיליוני שקלים הפסידו מפעלים, חקלאים, עסקים, חנויות ובעלי מקצוע בדרום ■ רוצים לסייע להם? כך תוכלו לרכוש מתוצרתם באינטרנט ובירידים במרכז הארץ

מוצרי אנשי הזית / צילום: יחצ
מוצרי אנשי הזית / צילום: יחצ

"צוק איתן" והנזקים הכלכליים של העסקים בישראל בכלל והעסקים מהדרום בפרט גדלים מיום ליום. לפי אגף למחקר כלכלי בהתאחדות התעשיינים, הנזק הכלכלי המצטבר למפעלי התעשייה בכל אזורי הארץ הנמצאים תחת איום הטילים עמד אחרי 14 ימי לחימה כ-580 מיליון שקל, כאשר לפי ההערכות, מפעלי הדרום כולל עוטף עזה ניזוקו ב-235 מיליון שקל. שיעורי הפגיעה ברווח של מפעלי הדרום נאמדים ב-30%.

במילים אחרות, זו השעה לפרגן לעסקים ישראלים תוך דגש על עסקים מהדרום.

כבר כעת, בדומה למבצעים מן העבר, נערכים ירידים במרכז הארץ, שבהם מוזמנים עסקים מהדרום למכור את מרכולתם: במודיעין נערך לפני שבוע יריד מכירה של חקלאים מהדרום, וברעננה התקיים יריד נוסף. אל נמל יפו הוזמנו בעלי עסקים מהדרום למכירה ישירה של מוצריהם - מכירה שתערך גם ביום שישי הקרוב.

ירידים כאלה מתקיימים באופן נקודתי, אבל אפשר לפרגן גם בלי לצאת מהבית, כלומר בקנייה אינטרנטית של פריטי יצרנים מהדרום.

דרך אחרת היא באמצעות שימת דגש על קניית תוצרת שמיוצרת בארץ ודגש על מפעלי הדרום.

קובי עדני, מנכ"ל חברת ע.ב מסחר בעץ, המייצרת בתי עץ, פרגולות ודקים, יצא בקריאה להעדיף מוצר ישראלי טהור, דווקא בימים אלה: "בימי שגרה קיימת תחרות כלכלית בריאה בין חברות ישראליות הבונות מבנים מעץ לבין חברות המייבאות מוצר מוכן שנבנה בחו"ל. בימים של מלחמה, התחרות קשה בהרבה. כל אחד יכול לתרום את חלקו לכלכלת הדרום, כשניתן להזמין שירותים ועבודות מחברות שממוקמות בדרום. קיבלנו ביטולים/דחיות עבודה מלקוחות מהדרום המופגז, אך אנו עושים להמשיך ולהעסיק את כל צוותי העבודה שלנו".

גם חנויות אופנה ועיצוב הממוקמות בדרום יצאו בקריאה המזמינה את תושבי המרכז לתת גיחה ולרכוש בהן. בסניפי רשתות הממוקמים בדרום (דוגמת הוניגמן) ניתנות הנחות סוף העונה עמוקות יותר, ולא רק ביישובים הדרומיים: מפעלים מהדרום מציעים הנחות על מוצריהם בתקווה להגביר את קצב המכירות: ההנחות תקפות להזמנות בסניפים הממוקמים ברחבי הארץ.

לדוגמה, הרשת מטבחי דקור, שמפעלה ממוקם בקריית גת, מעניקה מדיח כלים או כיור ברז ברכישת מטבח. חברת הדלתות רשפים, הממוקמת באשקלון, מציעה 15% על כל מוצריה ועוד.

בדף הפייסבוק "גם אני קונה בדרום" מפרסמים יוצרים מהדרום את מוצריהם, שאת חלקם ניתן לרכוש באינטרנט או בטלפון: עיצובים לבית, תכשיטים ועוד. דרך האתר ניתן ליצור קשר עם עסקים מהדרום לטובת ירידים ומכירות באזורים שונים בארץ.

"גלובס" סוקר עוד כמה דרכים לפרגן לעסקים מהדרום גם בקנייה מרחוק:

קניות מזון

* דגים: הודעת וואטסאפ/מייל שרצה בימים אלה מזמינה את הציבור לרכוש דגים מהמגדלים אחים דובקין שממושב תקומה בנגב הצפוני. ההודעה אמנם הופצה בימי עמוד ענן ולפיכך המחירים שמפורטים בה אינם נכונים, אבל המהות תקפה: שיווק דגים לאזור המרכז (רעננה, תל-אביב, הרצליה, מודיעין ועוד) לפי מועדי חלוקה המפורטים באתר: ביום שישי הקרוב, 25.7 תיערך חלוקה בגבעת-שמואל, רעננה, סינמה סיטי ובמתחם הרידינג. החברה מציעה דגים ובשר מוכן לבישול שיובל לנקודות החלוקה במשאיות קירור. לפרטים: www.dubkin.co.il.

* מוצרי מכולת: הודעה אחרת מזמינה את תושבי המרכז להזמין מוצרי מכולות מעסקים פרטיים ובתי עסק דרומיים. הרעיון הוא שמתאגדות כמה משפחות ומתאמות אספקה אחת, ביום שישי בבוקר או במועד אחר. "השבוע עשיתי משלוחים לרעננה, ראשון-לציון, חולון ותל-אביב", מספר מאיר מסס בעלי סופר זול מסס. "ההירתמות של תושבי המרכז מעודדת ומרגשת. באחד המשלוחים החליטו על דעת עצמם הקונים לממן לי את ההוצאות הדלק. זה מרגש ולא מובן מאליו". מסס אינו גובה דמי משלוח. מכולות אחרות עם שירות דומה: סופר יעקב כהן, מכולת ספי, מכולת אמסלם, סופר צברי, סופר היפר כהן ועוד.

* ירקות: ברשת spices בסניף אפקה בתל-אביב אפשר למצוא מוצרים של חקלאים מהדרום.

* סברס: אפשר גם למקד את תשומת-הלב לתוצרת שבחנויות תוך העדפה לזו שהגיעה מהדרום. לדוגמה, בימים אלה נמכרים מארזים של סברסים צבעוניים ומקולפים של חוות צברי אורלי מרמת הנגב. 15 שקל ל-400 גרם.

שעוני עדי מקבוצת יבנה

המפעל של החברה הישראלית לייצור שעונים ממוקם במועצה אזורית חבל יבנה. כעת מציעה החברה עד 50% הנחה על דגמי שעונים מתוצרת הארץ או שעונים מיובאים. טווח המחירים 350-2,000 שקל. המכירה מתבצעת הנקודות המכירה ודרך אתר החברה: adiwatches.co.il.

דשא מלאכותי

חברת "פשוט ירוק", המשווקת דשא מלאכותי, ממוקמת באשדוד ומנסה לתפקד כשמרבית המנהלים גויסו והמפעל מצוי תחת מתקפת הטילים. ימי הקיץ אמורים להוות את שיא המכירות בגינון ובחיפוי חצרות, וכעת החברה מדווחת על שפל במכירות. במטרה למזער נזקיה מוצעים מבצעים למזמינים: משטח דק לחצר ב-260 שקל למ"ר ללא התקנה (במקום 350 שקל למ"ר), או מחיר הכולל התקנה ב-490 שקל למ"ר (במקום 650 שקל למ"ר). דשא מלאכותי מוצע כעת ב-30 שקל למ"ר במקום ב-110 שקל. לפרטים: pashutyarok.co.il.

הסעדה

ענף ההסעדה, בתי הקפה ובתי האוכל ידע פגיעה קשה, בעיקר בדרום. אפשר למצוא דרך לפרגן גם לשפים שמציעים שירותי קייטרינג ביתר חלקי הארץ.

* השף גיא פרץ: פרץ הוא תשוב הדרום שבבעלותו 3 מסעדות באשדוד ובאשקלון. 3 המסעדות סגורות בימים אלה. בבעלותו של פרץ גם חברת הקייטרינג סילאן, המציע שירותים גם ליישובים בחלקים האחרים של הארץ.

פריטי אמנות ועיצוב הבית

* שופיקה shopicka.com: אתר שופיקה (shopicka.com) הוא בוטיק אינטרנטי המציע מאות פריטי עיצוב של אמנים תושבי הפריפריה. רבים מהם תושבי יישובים מהדרום. "אנחנו נותנים במה לעסקים שלא היו מגיעים בדרך אחרת לסחר אינטרנטי, לרוב מדובר בעסקים שהם של אדם אחד.

המכירה באתר תעזור להם להגדיל את פרנסתם ולקבל חשיפה. אנחנו מתמקדים בשיווק ובמכירה והיוצרים מתפנים לייצר את הכי טוב שיש", מספרת עדי אוראל, מנכ"לית האתר.

כדי לעודד את המכירות, יצא האתר במבצע המעניק 15% הנחה על כל הפריטים באתר ומשלוח חינם. לדוגמה: שטיחי pvc צבעוניים או תמונות מקסימות של המותג אננדה (80-270 שקל), עיצובים מתוקים לחדרי ילדים של המותג גיתוש, אהילים, בתי מזוזה או שלטי דלת (90-340 שקל), מוצרי "אנשי הזית", טחינה, שמני זית, ירקות כבושים, פריטי אופנה ולבוש של המותג שימושיק: שמלות, שרשאות וסיכות ראש (65-230 שקל) ועוד רבים.

ההזמנה מבוצעת דרך האתר, כך שניתן גם לערבב מוצרים של יצרנים שונים.

* מעצבים בעיר: המעצבים במתחם מעצבים בעיר שבירושלים (בתוך בית הקפה נוקטורנו), יארחו ביום שלישי (29 ביולי) מעצבים מהדרום. במתחם פועלים 20 מעצבים מתחומי האופנה, קרמיקה, תכשיטים, עיצוב הבית ועוד, אליהם יחברו מעצבים מהדרום. פרטים בעמוד הפייסבוק של designinthecity.

שרשרת וינטג'/ צילום: יחצ

ירידי יוצרים

* שישי לייב בנמל יפו: הפנינג שישי לייב של נמל יפו, הבנוי מירידים של מעצבים בשילוב של הופעות חיות, הוקדש בשישי האחרון לטובת יוצרים מהדרום, גם בשישי הקרוב צפוי להתקיים יריד דומה. אחת המציגות היא הנטורופתית אורית לוי, שלה קו מוצרי קוסמטיקה טבעית. "זה 3 שבועות שהפרנסה שלי נעצרה כליל", אומרת לוי. "ירידים כאלה מהווים עבורנו כקרש הצלה, כהכוונה היא גם לפנות לערוץ מכירה אינטרנטי".

קו המוצרים החדש של אורית, הידרולה, מבוסס על גידולים של צמחי מרפא אורגניים במערב הנגב והוא כולל אישורי משרד הבריאות). טווח המחירים: 155-245 שקל.

יצרנים דרומיים נוספים כוללים בית קלייה לקפה "דור קפה" מבאר-שבע, מוצרי קונדיטוריה של "ביליס קייק" מבאר-שבע, ודוכן של הרובשקה, בוטיק יש שנייה קהילתי מבאר-שבע ועוד.

* ירידים במקומות עבודה: מיזמים שמתקיימים בחברות (הייטק, תקשורת, טכנולוגיה) משמשים פלטפורמה מכירתית לסוחרים מהדרום באמצעות דוכנים שיוקמו במועדים מסוימים. ביום חמישי לדוגמה תתקיים מכירה במשרדי הוט. בין הדוכנים: מוצרי קונדיטוריה, זרים מתוקים, צעצועים, עבודות יד, מצעים ומגבות ועוד.

לפרטים: דליה לב, 054-2376319

מוצרי הידרולה / צילום: יחצ

חקלאות

זעקת החקלאים, ובעיקר מיישובי הדרום, נשמעה עוד טרם מבצע "צוק איתן". החקלאים טוענים לפערי מחיר מופרזים בין המחיר לצרכן והמחיר שהם מקבלים בעד תוצרתם. מכירות נקודתיות שקמו בעקבות מחאת הפלפלים אפשרו לצרכנים לפרגן ישירות לחקלאים בקנייה ישירה מהם. חלק מהחקלאים משווקים את תוצרתם במכירה מקוונת לקהל הרחב.

* משק חביביאן: המשק, הממוקם במושב הודיה ליד אשקלון, פנה ללקוחותיו השבוע כך: "ימים לא פשוטים עוברים עלינו. המושב שלנו, מופגז והעבודה שלנו מתנהלת בין אזעקה לאזעקה ובין נפילת קאסם אחד לשני. למרות זאת אין באפשרותנו להעתיק את פעילותינו למקום אחר. החקלאות מחברת אותנו לאדמה שלנו בטוב וברע. עבודת השדה היא יומיומית ומחייבת. הירקות ממשיכים לגדול, אנחנו ממשיכים לקטוף אותם, לעשב את הערוגות, לשתול ולזרוע לקראת השבועות והחודשים הקרובים. גם השבוע נשמח לשלוח לכם את הירקות האמיצים ששורדים את המצב הביטחוני ונקווה לימים שקטים".

מדי שבוע מוצעים שני סוגי סלים, קטן וגדול בהתאם לגידולים הטריים. המחירים: 85 שקל לסל קטן המכיל כ-10 גידולים ומתאים בתכולתו לשני אנשים, או סל גדול המכיל כ-13 מיני ירקות ב-110 שקל המתאים ל-3-4 נפשות. דמי המשלוח הם 20 שקל. משלוחים - מערד ועד אזור השרון. להזמנות יש להירשם דרך אתר המשק. לפרטים: Havivian77.com

* משק טבע הבשור: גם התוצרת החקלאית האורגנית של משק טבע הבשור הממוקם, תוכל להגיע עד אליכם: באתר המשק מפורסמת רשימה שבועית של התוצרת ממנה ניתן לבצע הזמנה. סל שבועי מלא ועשיר ב-125 שקל. עוד ניתן להזמין גם מוצרי טיפוח אורגניים, חליטות תה, ריבות ומזון יבש. Teva-habsor.co.il. מינימום הזמנה: 150 שקל.

מוצרי אנשי הזית / צילום: יחצ

עוד כתבות

דוד פורר / צילום: רפי דלויה	,

נחתמה העסקה: סרצ'לייט ופורר רכשו את השליטה בביקום

השלמת העסקה תאפשר הזרמה כוללת של כ-640 מיליון שקל, אשר צפויים לייצב ולשפר משמעותית את מצבה הפיננסי ● כעת ניתן יהיה לפרוע במלואה את יתרת החוב של ביקום למחזיקי אגרות החוב מסדרה ב' ולבצע פירעון מוקדם בהיקף של כ-614 מיליון שקל של אגרות החוב מסדרה ג'

מתנגדים לפתיחת מרלו"ג של אמזון בארה"ב / צילום: SHANNON STAPLETON, רויטרס

התושבים מתנגדים: מרלו"ג? לא בחצר האחורית שלי

מרכזים לוגיסטיים נחשבים לסחורה חמה בענף הנדל"ן כי הם משתלמים למשקיעים, לעסקים, לצרכנים ולרשויות המקומיות ● אלא שלאחרונה קמה להם התנגדות, בארץ ובעולם, מצד תושבים שלא רוצים אותם קרוב לבית שלהם, מחשש שייצרו רעש רב ועומס בכבישים

ד”ר שלומית ווגמן–רטנר / צילום: רן יחזקאל

הכוח הבינלאומי למאבק בהלבנת הון מהדק את הפיקוח על מטבעות הקריפטו

ברשות לאיסור הלבנת הון, שהשתתפה בשבוע שעבר במליאת הארגון הבינלאומי FATF בפלורידה, אומרים כי יש צורך דחוף בהתקנת צו איסור הלבנת הון בישראל שיחול על נותני השירותים במטבעות דיגיטליים, "על-מנת לאפשר את צמיחת הסקטור, תוך עמידה בכללים הבינלאומיים"

צחי נחמיאס / צילום: מירי נחמיאס

קאנומד מוכרת השליטה לצחי נחמיאס בעל השליטה במגה אור

נחמיאס ירכוש את המניות במחיר של 0.85 שקל למניה, דיסקאונט של 15% על מחיר הסגירה אתמול ● קאנומד נמצאת בשלבים האחרונים לקראת הפעלה מסחרית של חוות גידול קנאביס

צחי נחמיאס / צילום: מירי נחמיאס

שיא ישראלי חדש לחברת הנדל"ן מגה אור: מוכרת נכס במודיעין בתשואה של 5%

מדובר בנכס אשר החברה יזמה ומושכר בחלקו הגדול לטווח ארוך לדואר ישראל הנחשב לשוכר אטרקטיבי בזירה המקומית, למרות חוסנו הפיננסי המוטל בספק ● מגה אור צפויה לרשום בגין הנכס רווח הון נטו של 116 מיליון שקל, לאחר שרשמה בעבר רווח לפני מס של 110 מיליון שקל ● פרשנות

פרשמרקט / צילום: יחצ

רשת פרש מרקט הציבורית בדרך לרכוש את רשת סופר דוש מבת ים

פרשמרקט שהונפקה השנה בבורסה בתל אביב מנהלת משא ומתן מתקדם לקראת חתימה על עסקה הכוללת 4 סניפים

לילך אשר טופילסקי, כנס הנדל"ן של EY / צילום: אורן טסלר,

בנק דיסקונט משיק מודל ייעוץ השקעות חדש לקרנות הנאמנות: לטווח ארוך יותר ועם נתונים כמותיים

המודל החדש יחל להיכנס לשימוש בבנק כבר בשבוע הבא, כאשר הליך ההטמעה שלו ייעשה בכמה פעימות ● גורם מעורה מספר כי המודל "נועד לנטרל מניפולציות ומשחקים שיווקיים"

קו המלונות בתל אביב / צילום: תמר מצפי

למרות האירוויזיון: ירידה של 2% במספר הלינות בת"א במאי 2019

לפי התאחדות המלונות, 2.28 מיליון לינות נרשמו בחודש החולף בבתי המלון בארץ, מתוכם כ-1.2 מיליון לינות של תיירים (עלייה של 3% לעומת מאי אשתקד) וכ-1.1 מיליון לינות של ישראלים (ללא שינוי מהשנה הקודמת)

מוצרי הנייר של חברת שניב / צילום: מצגת החברה,

שניב תרשום רווח הון של כ-10 מיליון שקל ממכירת נדל"ן

יצרנית מוצרי הנייר חתמה על הסכם למכירת מחסן ההפצה שלה באופקים, המשמש גם כמשרדי ההנהלה, תמורת כ-18.5 מיליון שקל ● החברה מקימה באופקים מבנה חדש בשטח של כ-12 אלף מ"ר אליו תועבר פעילות הייצור, האחסנה וההפצה, בהשקעה מוערכת של כ-60 מיליון שקל

נשיא צרפת, עמנואל מקרון / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

מעודד מדעיכת הפגנות האפודים הזוהרים, מקרון ממשיך בביצוע רפורמות כלכליות בצרפת

חצי שנה אחרי שהחלו בהפגנות ציבוריות שטלטלו את צרפת, יצאו שלשום לרחובות רק 11,800 בני אדם ברחבי המדינה ● בשבוע לפני כן נרשם שפל של 7,000 מפגינים בלבד ● האבטלה בצרפת צנחה לרמה הנמוכה זה עשור (8.8%), בין השאר בגלל הרפורמות בשוק העבודה שיזם מקרון

חגיגות הניצחון של תומכי אקרם איממוגלו באיסטנבול / צילום: Kemal Aslan, רויטרס

סימני דמוקרטיה בטורקיה: מה אפשר ללמוד מהתבוסה של ארדואן באיסטנבול

אקרם איממוגלו, ממפלגת האופוזיציה (CHP), זכה אתמול בראשות העיר הגדולה והחשובה במדינה ● המכה הפוליטית באיסטנבול היא איתות אזהרה לארדואן שעליו לרסן את שלטונו הסמכותני, אבל הוא מעולם לא לקח בקלות תבוסות פוליטיות או אחרות ● הלירה הטורקית מזנקת בכ-1% מול הדולר ● פרשנות

אורית אלסטר  / צילום: רמי זרנגר,

נמשכת שרשרת עזיבות הבכירים בבנק דיסקונט: גם אורית אלסטר הודיעה על עזיבה

בעוד שהדירקטוריון מתחיל היום את ההליך לאיתור המנכ"ל הבא או הבאה של הבנק, במקומה של לילך אשר טופילסקי, הודיעה סמנכ"לית וראש החטיבה העסקית הוותיקה בבנק "כי בכוונתה לסיים את כהונתה ולפרוש מהבנק לאחר כ-20 שנות עבודה בבנק"

בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar

וול סטריט ננעלה ביציבות: טבע איבדה 2.4%; הזהב דהר לשיא של 6 חודשים

המדדים המובילים בארה"ב סגרו יום מנומנם ללא שינוי מהותי בציפייה לפסגת ה-G20 בהמשך השבוע ● המיזוג בין בריסטול מאיירס לסלג'ן מתעכב ברקע לדרישות רגולטוריות ● הבורסה באיסטנבול עלתה ב-1.2% ברקע לתבוסה של ארדואן ● נעילה מעורבת באירופה, הדאקס איבד 0.6%

דלית זילבר / צילום: ניב קנטור	,

מנכ"לית מינהל התכנון: "תמ"א 38 מסיימת את הדרך"

את הדברים אמרה דלית זילבר בפאנל בנושא דיור בו חשפה כי מינהל התכנון יחל לתכנן שכונות שלמות בערים, תכנון שיחליף את התמ"א הנקודתית ● מנהל רשות מקרקע ישראל עדיאל שמרון הבהיר לממשלה: "הכנסות רמ"י תלויות בפינוי שדה דב" , הוא גם קרא להמשיך את תוכנית מחיר למשתכן

קאר שולץ, מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

אושר ההסדר של טבע מול אוקלהומה בגובה 85 מיליון דולר

לאחר שנתקל בקשיים, בית המשפט של מחוז קליבלנד באוקלהומה אישר את ההסדר עליו חתמה טבע ליישוב פרשת משככי הכאבים ● השאלה הגדולה: מה היקף התביעות ביתר המקרים

בנימין נתניהו / צילום: יוסי זמיר

בהמשך להחלטת ועדת ההיתרים, היועמ"ש מורה לנתניהו להחזיר 300 אלף דולר שקיבל ממיליקובסקי

(עדכון) ● ועדת ההיתרים של מבקר המדינה דחתה היום באופן סופי את בקשת רה"מ לקבל סיוע במימון הוצאותיו המשפטיות בתיקים 1000, 2000 ו-4000 מאנשי עסקים זרים  - ולכן נתניהו צריך להחזיר את הכספים שקיבל מבן דודו ● ההחלטה התקבלה לאחר שנתניהו לא מילא אחר בקשת הוועדה להעביר לידיה פרטים מלאים על נכסיו והונו

עסקה / צילום: Shutterstock

מגה אור של צחי נחמיאס מכרה מרכז לוגיסטי לרמי אונגר

אונגר ירכוש את המכרז ב-470 מיליון שקל ● המכירה צפויה להניב למגה אור רווח של 116 מיליון שקל לאחר מס ותזרים מזומנים חופשי בהיקף של כ-410 מיליון שקל ● בווליו בייס טוענים שהעסקה "מדהימה" וכי זו "התשואה הנמוכה ביותר אי פעם שבה מימשה חברה ציבורית בישראל נכס מניב

בצלאל סמוטריץ' בכנס לשכת עורכי הדין באילת / צילום: ליאב פלד

לקראת בחירות: חברי מרכז האיחוד הלאומי אישרו הרשימה

חברי מרכז האיחוד הלאומי אישרו מחדש ברוב גדול את רשימת מועמדי המפלגה לבחירות לרבות בצלאל סמוטריץ' בראש המפלגה ● במקביל אישרר מחדש המרכז את ההסכמים הפוליטיים ככתבם וכלשונם אשר נחתמו עם מפלגות הבית היהודי ועוצמה יהודית לריצה משותפת

מימין: דרור פלדהיים ויואל בר-אל, מייסדי טראקס / צילום: יח"צ

טראקס רוכשת את שופקיק תמורת 200 מיליון דולר במזומן

מפתחת טכנולוגית ניהול המלאי בחנויות רכשה את שופקיק האמריקאית המפתחת פלטפורמת הטבות ללקוחות ● טראסק מתכננת להגדיל את צוות העובדים בישראל מ-250 ל-350 עובדים בשנה הקרובה

איוב קרא / צלם: איל יצהר

קרא מתפטר ומאשים: צמרת הליכוד פעלה להחליש אותי

התפטרותו של איוב קרא מתפקיד שר התקשורת תיכנס לתוקף תוך 48 שעות ● "מאז מוניתי לשר התקשורת החל מסע הכפשות מגמתי נגדי הנובע מדעות קדומות" ● רה"מ נתניהו אינו יכול להחזיק בתיק התקשורת, והוא יצטרך למצוא פתרון מיידי במהלך 48 השעות הבאות