שווה 100 מיליון דולר: האפליקציה הכי מדוברת בישראל

אפליקציית Secret, שבה זהות המשתמשים נסתרת זה לזה, ושבה הם יכולים לשתף בפרטי רכילות שונים - צוברת תאוצה בעולם ובישראל

Secret / צילום מסך
Secret / צילום מסך

אפליקציות "צבע אדום" אמנם כבשו לצערנו את מצעד הפופולריות בחנויות האפליקציות של אנדרואיד ו-iOS לצד התחזקות משמעותית של אפליקציות חדשותיות על רקע מבצע "צוק איתן", אך בד בבד ישנה עוד אפליקציה שתופסת תאוצה ובמהרה הפכה להיות פופולרית במיוחד.

לאפליקציה קוראים Secret וכשמה כן היא. מדובר ברשת חברתית לאנדרואיד (כאן) ול-iOS (כאן) שבה זהות כל המשתמשים נסתרת זה לזה. איש לא יודע מי המשתמשים האחרים אלא הוא יכול לקבל רק אינדיקציה כללית מאוד. כך, ניתן לדעת מי חבר שלכם בפייסבוק אך לא לדעת את שמו, או מי חבר של חבר מהפייסבוק. בנוסף, ניתן לקבל אינדיקציה על מיקום המשתמש אך לא מעבר לזה.

לכל פוסט שעולה ניתן לצרף גם תמונה מלבד הטקסט ובעיקר לסמן כפוסט אהוב ולהגיב. במקרה של תגובות, אין שמות משתמש מתוחכמים אלא אייקונים שונים בצבעים שונים.
המסתורין באפליקציה מייצר גם את אחת הבעיות הגדולות שלה והיא לכלוכים, הכפשות, תוכן נמוך ועוד. רבים מהפוסטים מתעסקים בסקס, בבדידות וביחסים שבינו לבינה או בינו לבינו ורק מעט באמת מספקים ערך בדמות רכילות עסיסית.

בתחילה אימצו אותה לחיקם הסטארט-אפיסטים הישראלים שהשתמשו בה כדי ללעוג לכמה מהדמויות הנחשבות בתעשייה אך גם להתייעץ ולחפש יועצים, משקיעים וכדומה. בהמשך נכנסו לתמונה חברי הקהילה הגאה, לצד אנשי ברנז'ת התקשורת ועולם הפרסום הישראלי.

האפליקציה הושקה בארצות הברית בתחילת השנה והתגלגלה לישראל ולשאר מדינות העולם בתחילת מאי, אך רק בשבועות האחרונים צברה תאוצה של ממש. כך, למשל, אחד המשתמשים דיווח כי מספר החברים שלו באפליקציה זינק ב-40% בארבעת הימים האחרונים. על-פי סבב הגיוס האחרון, חברת Secret כבר שווה כמאה מיליון דולר.

דוגמא לאחד הפוסטים הפופולריים ביותר בשבועות האחרונים

Secret / צילום מסך
 Secret / צילום מסך

צרו איתנו קשר *5988