הנהלת מזרחי טפחות חתמה על הסכם שכר עם ועד המנהלים

עם זאת, סוגיית הסכם השכר עם ארגון העובדים נותרה עדיין פתוחה

התקדמות בנושא יחסי העבודה במזרחי טפחות. מדוחות הבנק שפורסמו אתמול (ד') עולה כי בבנק פתרו בחודשים האחרונים חלק לא מבוטל מהנושאים באשר ליחסי העבודה.

לפני כחודשיים חתם הבנק, שבניהולו של אלדד פרשר, על הסכם שכר עם ועד המנהלים, שחברים בו 253 איש. במסגרת הסכם השכר התקף ל-4 שנים, נקבעה הארכת ההתחייבות לשקט תעשייתי עד לסוף 2017.

ההסכם כולל שלושה שינויים מרכזיים: דמי הניהול, שהוא אחד הרכיבים בשכר שיעלה מדי שנה ב-2%, כך שבסה"כ הוא יעלה ב-4 השנים הקרובות ב-8%; תעריף ימי ההבראה יוצמדו למדד; וכן תתבצע הפרשה של דמי ההבראה לקרנות ההשתלמות. יתר הרכיבים בהסכם השכר דומים להסכם הקודם.

מבחינת ההנהלה, ההישג המרכזי הוא הארכת השקט התעשייתי, שיבטיח להנהלה שקט בשלוש וחצי השנים הקרובות.

בעוד ההסכם עם ועד המנהלים כבר נחתם, המצב בארגון העובדים מורכב יותר. עם הוועד, שבראשות שרה לזרוביץ', לא נחתם הסכם שכר מזה 9 שנים, כך שתוספות השכר מתבססות על המנגנון בהסכם הישן. בין הצדדים יש מדי פעם מגעים לגבי גיבוש הסכם חדש, אולם לפי הערכות, לא נראה כי צפויה פריצת דרך בזמן הקרוב. היחסים בין הצדדים רשמו החרפה לפני מספר חודשים, וכללו חליפת מכתבים קשה. עם זאת, לא צפוי סכסוך עבודה בזמן הקרוב, שכן הוועד מחויב לשקט תעשייתי עד סוף 2015.

הסכם עם החטיבה הטכנולוגית

זירה נוספת שנראה כי נפתרה כמעט לחלוטין היא סכסוך העבודה עם ועד עובדי החטיבה הטכנולוגית (לשעבר מחיש). בדוחות נכתב, כי בחודשים האחרונים נחתמו מספר הסכמים בין הצדדים, לאחר סכסוך שנמשך זמן רב. ראשית, נחתם הסדר קיבוצי, שכלל הסדרה של מנגנון קידום שכר העובדים, ובהמשך נחתם גם הסכם קיבוצי שכלל הסדרת ההתחשבנות בגין מקדמות השכר בשנים קודמות ותוכנית פרישה מרצון. הנושא היחיד שנותר עדיין פתוח קשור בעובדי מיקור החוץ של החטיבה.

כעת, לאחר שהסכם השכר עם ועד המנהלים עבר בצורה שקטה וחלקה יחסית, נותר לראות האם גם ההסכם מול ארגון העובדים יעבור באותה צורה. לאור עליית המתח שנרשמה בחודשים האחרונים, לא בטוח שכך יהיה המצב.

צרו איתנו קשר *5988