מלון בנתניה מתחבר לרשת החשמל; מדוע העובדים מתנגדים?

החלטת חברת החשמל להקדים עבודות לחיבור לרשת של מלון לאונרדו החדש בנתניה, לקוח של יצרן חשמל פרטי, מעוררת התמרמרות בקרב עובדים בחברה

חברת החשמל / צילום: איל יצהר
חברת החשמל / צילום: איל יצהר

החלטת הנהלת חברת החשמל להקדים עבודות לחיבור לרשת של לקוח של יצרן חשמל פרטי מעוררת התמרמרות בקרב עובדים בחברה. מלון לאונרדו החדש בנתניה, המשתייך לרשת המלונות פתאל יחובר היום (א') לרשת החשמל. מועד העבודות המקורי נקבע ל-27 באוגוסט אך לבקשת מנכ "ל רשת פתאל הסכימה הנהלת חברת החשמל להקדים את מועד ביצוע להיום.

הסיבה שנמסרה להחלטה היא רצון לסייע לענף התיירות בעיר שנפגע בשל הלחימה בעזה. ואולם ראשי ועדי המהנדסים של החברה, יעקב חי ואלי יעקובי, הביעו תרעומת על ההחלטה, בנימוק שמלונות פתאל הם לקוח של יצרנית החשמל הפרטית דוראד.

העבודות צפויות לגרום לניתוק אזור המלון במהלך שעות הלילה, מסביבות השעה 23:00. העובדים טוענים כי כתוצאה מהעבודות לחיבור בית המלון יעוכבו עבודות היערכות בבתי ספר לקראת שנת הלימודים. בנוסף יקוצר אירוע לתמיכה בעולים חדשים שעורכת עיריית נתניה שאמור להיערך הערב. לטענת העובדים, ההנחייה להקדים את העבודות להיום יצאה מלשכתו של יו"ר החברה יפתח רון-טל ולא מהנהלת החברה כמקובל. גורמים בהנהלת חברת החשמל מכחישים זאת ואומרים כי המנכ"ל אלי גליקמן היה זה שהנחה על הקדמת העבודות

מהחברה נמסר כי "חברת החשמל נענתה לפנייתה של רשת פתאל להקדמת חיבור המלון לאור התחייבות הרשת כלפי לקוחותיה ועובדיה ומתוך כוונה שלא לעכב שום עבודה אשר עשויה לפגוע בתיירות החגים בנתניה ומהבנת צו השעה כי יש לחזק את תיירות הפנים אשר ספגה מהלומה בעקבות מבצע צוק איתן". בנוסף נמסר מהחברה כי ההחלטה על הקדמת העבודות תואמה עם ראשת עיריית נתניה ונעשתה בהסכמתה המלאה.

בקשר לעובדה שמלונות פתאל הם לקוח של יצרן חשמל פרטי נמסר כי "חברת החשמל לא מתייחסת בשיקוליה - בעת ביצוע החיבור או כל שירות אחר - לגורם שמספק חשמל".
סוגיית יצרני החשמל הפרטיים הפכה בשבועות האחרונים לנושא הבוער ביותר ביחסי העבודה בחברת החשמל: העובדים מנסים למנוע מהלכים חד-צדדיים של המדינה לקידום היצרנים הפרטיים בנימוק שמדובר באסטרטגיה שנועדה להחליש את כוח המיקוח של העובדים במו"מ בינם למדינה לקראת רפורמה. עמדת העובדים זוכה לגיבוי בית הדין לעבודה שאף אסר על המדינה לנקוט בצהלכים חד-צדדיים בתמורה להתחייבות העובדים להימנע מעיצומים.

צרו איתנו קשר *5988