הטיפ היומי: מניית ביומד עם פוטנציאל זינוק של 34%

במחלקת המחקר של דויטשה בנק ממליצים "קנייה" על מניית מדטרוניק במחיר יעד של 85 דולר, פרמיה של כ-34% על מחיר השוק

יצרנית המכשור הרפואי Medtronic / צילום: יחצ
יצרנית המכשור הרפואי Medtronic / צילום: יחצ

יצרנית המכשור הרפואי Medtronic נסחרת בבורסת ניו יורק ושווי השוק שלה הוא 63 מיליארד דולר. החברה פעילה ב-140 מדינות ומעסיקה 46 אלף איש.

בשבוע שעבר פרסמה החברה את דוחות הרבעון הפיסקאלי הראשון של שנת הכספים 2015, ומהם עולה כי המכירות והרווח הנקי למניה היו גבוהים הן מהתחזיות שלנו והן מתחזיות השוק. המכירות עלו ב-4% בנטרול השפעות שערי חליפין, בעיקר בזכות צמיחה של 6% במכירות החברה בארה"ב (שיעור צמיחה שהחברה לא רשמה כבר חמש שנים), על רקע תרומה משמעותית של מוצרים חדשים.

לדעתנו, הרבעון משקף את העובדה שבעוד שבפני מדטרוניק עדיין ניצבים כמה אתגרים, היא כבר מראה שיפור ודרך ברורה להמשך השיפור הזה. אנחנו מאמינים שרכישת Covidien (עליה הודיעה מדטרוניק לפני כחודשיים, העסקה עדיין לא הושלמה) מגבירה את המגמה הזאת. להערכתנו, העסקה בדרך הנכונה, וצפויה להיסגר בסוף השנה או בתחילת 2015, ובסך הכול אנחנו ממשיכים להאמין שיש אפסייד למניית מדטרוניק, עם או בלי הרכישה.

האסטרטגיה של מדטרוניק מתמקדת בשלושה מנועי צמיחה: חדשנות בתחום הרפואי, שווקים מתעוררים, ושירותים ופתרונות. אנחנו סבורים שבעזרת שלושתם ניתן להשיג צמיחה בשיעור חד-ספרתי בינוני בהכנסות. כאמור, ברבעון הפיסקאלי הראשון, מוצרים חדשים תרמו רבות לצמיחה, ואנחנו ממשיכים לצפות להשקות של מוצרים חדשים בעתיד. אנחנו סבורים שהפייפליין של החברה (צבר המוצרים בפיתוח) לא מוערך מספיק על-ידי השוק.

מגמה חיובית נוספת שזיהינו ברבעון הייתה תרומה קטנה, אך צומחת, מעסקי השירותים והפתרונות. בשווקים המתעוררים הצמיחה הייתה חלשה, אך אנחנו סבורים שמדובר בסוגיה זמנית ומגמות הצמיחה המואצת יחזרו בהמשך.

חברות מקבוצת ההשוואה של מדטרוניק, כגון אבוט, ג'ונסון אנד ג'ונסון ובוסטון סיינטיפיק, נסחרות במכפילי רווח של 14-17 ל-2015. שימוש במכפילים אלה מוביל למחיר יעד של 75-93 דולר למדטרוניק. אנחנו מעריכים סבירות של 90% לתרחיש השלמת הרכישה של קובידיאן ו-10% לאי-השלמתה. מחיר היעד שלנו למניה משוקלל בהתאם ונקבע על 85 דולר, פרמיה של כ-34% על מחיר השוק. ההמלצה שלנו נותרת "קנייה".

מחלקת המחקר, דויטשה בנק

הגורמים בכתבה עשויים להשקיע בניירות ערך ו/או מכשירים, לרבות אלו שהוזכרו בה. האמור אינו מהווה ייעוץ או שיווק השקעות, המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם

צרו איתנו קשר *5988