דחייה נוספת במכרז השכירות של האוצר בחיפה

המכרז כולל 126 דירות למכירה מתוך 268 דירות בפרויקט בסך-הכול ■ את שאר 142 הדירות בפרויקט יתחייב הזוכה במכרז להשכיר לתקופה של 20 שנה, כאשר רבע מהן יושכרו לזכאי משרד השיכון במחיר מפוקח

להשכרה מודעות דירות שכירות השכרה יד שניה שכר דירה נדלן נדל``ן / צלם: תמר מצפי
להשכרה מודעות דירות שכירות השכרה יד שניה שכר דירה נדלן נדל``ן / צלם: תמר מצפי

לאחר שהוועדה הבין משרדית בה שותפים משרד האוצר, משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל פרסמה מחדש את המכרז להשכרה ארוכת-טווח בחיפה, הוא נדחה שוב, בחודש ימים.

נזכיר כי מכרז זה שפורסם לראשונה בחודש ינואר 2014, נדחה מספר פעמים ולסוף בוטל לאור העובדה שאף הצעה לא הוגשה מצד יזמים, קבלנים או גופים מוסדיים. לאחר דיונים שנערכו בנושא במשרד האוצר הוחלט לפרסם המכרז מחדש עם שינוי מהותי, שהגדיל את יחס הדירות למכירה על פני הדירות שייבנו להשכרה.

כך, המכרז המחודש פורסם בתחילת ספטמבר האחרון וכלל 126 דירות למכירה מתוך 268 דירות בפרויקט בסך-הכול. מדובר בשינוי מהותי שהגדיל את מספר הדירות שיוכל הזוכה במכרז למכור לאחר סיום הבנייה כאשר במכרז המקורי מספר הדירות למכירה עמד על 68 בלבד. את שאר הדירות בפרויקט, 142 דירות, יתחייב הזוכה במכרז להשכיר לתקופה של 20 שנה, כאשר רבע מהן יושכרו לזכאי משרד השיכון במחיר מפוקח.

המכרז היה אמור להיסגר להגשת הצעות ב-26 לנובמבר, אולם כאמור הוא נדחה כעת שוב, ותאריך הסגירה עודכן ל-24 לדצמבר.

כזכור, שני מכרזי השכירות הקודמים שפרסמה הוועדה הבינמשרדית רשמו הצלחה כאשר במכרז אחד שפורסם בהרצליה, במתחם גליל ים, לבניית 215 יחידות דיור להשכרה ארוכת-טווח זכתה חברת אפריקה ישראל מגורים ששילמה כ-75 מיליון שקל על הקרקע. במכרז השני שפורסם, במזרח רמת השרון, זכתה חברת אביב. מכרז זה מאפשר בניית 246 יחידות דיור להשכרה ארוכת-טווח וההצעה הזוכה עמדה על כ-45 מיליון שקל. שני הפרויקטים מתייחסים לבנייה להשכרה בלבד, לתקופה של 20 שנה, כאשר 25% מהדירות יושכרו במחיר מפוקח שנקבע בראש לזכאי משרד השיכון.

נציין שעד כה, למרות ההצהרות המרובות על תוכנית השכירות של משרד האוצר המתיימרת לעמוד ביעד של כ-150 אלף דירות להשכרה בעשור הקרוב, מדובר בהיצע של 461 דירות בלבד להשכרה. מלבד המכרז בחיפה שנמצא באוויר, טרם פורסמו מכרזים נוספים להשכרה.

ממשרד האוצר נמסר: "לאור בקשת חברות המעוניינות לגשת למכרז הוחלט על דחיית המועד האחרון להגשת הצעות בחודש ימים וזאת על מנת לאפשר למציעים תקופת היערכות מספקת".

צרו איתנו קשר *5988